İbucold C Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Koronavirüse Faydalı mı?

İbucold C Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Koronavirüse Faydalı mı?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İbucold C Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Koronavirüse Faydalı mı? İlacın etken maddesi İbuprofenPsödoefedrin hidroklorür‘ dür. İBUCOLD 200 mg/30 mg Film Tablet, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici (burun tıkanıklığını açıcı), iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. İltihabı giderici (çözücü) etkisinin ardından ağrıyı keser ve ateşi düşürür. Aynı zamanda ateş veya  ağrıyla birlikte görülen burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını; burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir. İBUCOLD, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman nezlesi, alerjik nezle, sinüzit (yüz sinüslerinin iltihabı), yutak iltihabı (farenjit) gibi üst solunum yollarındaki enfeksiyonlar (Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları) eşliğinde ortaya çıkan baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş, vücut kırgınlığı ve burun tıkanıklığının giderilmesinde kullanılır.  Kullanımı 12 yaşın üstündeki çocuklar, ergenler ve yetişkinler için uygundur.

İbucold c nedir ve ne işe yarar? Koronavirüse faydalı mı?

Koronavirüse faydalı mı , korona. soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan İbucold c araştırılmaya başlandı. İbucold c nedir ve ne işe yarar gibi araştırma yapanlar İbucold c kullananların yorumu ve şikayetleri gibi araştırmalar yapmaya devam ediyorlar İbucold c nerede satılır ve nasıl alınır gibi araştırmalar da sürüyor. Peki İbucold c koronavirüs olan biri kullanabilir mi ve İbucold c kullananlar kimler? Kimler İbucold c kullanabilirler? İşte İbucold c hakkında tüm detaylar…

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İbucold c nedir ve ne için kullanılır?

Koronavirüse faydalı mı , korona. İBURAMİN COLD, PVC/PVDC/Al folyo blisterlerde 12 ve 24 film kaplı tablet olarak pazarlanmaktadır. Bir film kaplı tablet; 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 2 mg klorfeniramin maleat içerir.  Klorfeniramin vücutta doğal histamini azaltan antihistaminik bir ajandır. Histamin hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısına neden olur. İbuprofen steroid olmayan iltihap giderici (non-steroid antiinflamatuvar) ilaç grubundandır. İbuprofen vücutta ağrı ve inflamasyona sebep olan hormonları azaltır. Psödoefedrin burun içindeki (nazal pasajlardaki) kan damarlarını büzen dekonjestan bir maddedir. Genişleyen kan damarları burun tıkanıklığına sebep olur.  İBURAMİN COLD; soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

Kalp-Damar Sistemi ile ilgili riskler –

Steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar (NSAİİ) ölümcül olabilecek pıhtılaşma ile ilgili (KV trombotik) olaylar, kalp krizi (miyokard infarktüsü) ve inme riskinde artışa neden olabilir. Bu risk kullanım süresine bağlı olarak artabilir. Kalp-damar hastalığı olan veya kalp-damar hastalık risk faktörlerini taşıyan hastalarda risk daha yüksek olabilir. – İBURAMİN COLD kalbi besleyen damarlardaki tıkanıklığın giderilmesi (koroner arter bypass) ameliyatı öncesi ağrı tedavisinde kullanılmamalıdır (kontrendikedir)

Sindirim Sistemi ile ilgili riskler

Steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar (NSAİİ) kanama, yara (ülserasyon), mide veya bağırsak delinmesi gibi ölümcül olabilecek sindirim sistemi ile ilgili ciddi istenmeyen etkilere yol açarlar. Bu istenmeyen etkiler herhangi bir zamanda, önceden uyarıcı bir belirti vererek veya vermeksizin ortaya çıkabilirler. Yaşlı hastalar sindirim sistemi ile ilgili ciddi etkiler açısından daha yüksek risk taşımaktadırlar.

İbuprofen, psödoefedrin, klorfeniramin, ilacın diğer bileşenlerine veya diğer adrenerjik ilaçlara karşı alerjiniz varsa  Şiddetli yüksek tansiyon ve çarpıntının eşlik ettiği hastalığınız varsa

Hamileliğin son üç ayındaysanız

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Şiddetli karaciğer hastalığınız varsa

Şiddetli böbrek yetmezliği hastalığınız varsa

12 yaşın altındaki çocuklarda

Kalbi besleyen damarlarla ilgili (koroner arter) hastalığınız varsa

İbucold-C başlıca etkileri:

Baş ağrısı, ateş, halsizlik ve burun tıkanıklığının giderilmesini sağlar. Soğuk algınlığı tedavisinde ve şikayetlerinin azaltılması için kullanılır.

İbucold C 12 yaşından büyük çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılır. İbucold C Film Tablet Nedir, Ne İşe Yarar, Koronavirüse Faydalı mı, Yan Etkileri Nelerdir, Kaç Yaş Grubu Kullanabilir, İlacın Kullanım Şekli Nedir, Nasıl Kullanılır, Günde Kaç Defa Kullanılır, Riski Var Mıdır, Yararları Nelerdir

IBUCOLD 200 MG/30 MG FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Size tavsiye edilenden eksik veya fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.
  2. İlacın kullanımdan iyi sonuç almak için, ilacınızı mideniz boşken alınız. Yemek yemeden en az 1 saat önce veya yemek yedikten en az 2 saat sonra alınabilir. Ancak midenizde yaratabileceği tahrişi azaltabilmek amacıyla yemekten sonra almaya özen gösteriniz.
  3. Her bir tableti yeterli miktarda su ile birlikte alınız.
  4. Hekiminiz günde ne kadar ve ne zaman, hangi aralıklarla kullanacağınızı rahatsızlığınızın şiddetine göre belirleyecektir.
  5. Bilhassa çocuklara hekim tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma,  ishal veya kabızlık, mide yanması, uyuşukluk, asabilik, uyumada güçlük, ciltte kızarıklık, vücutta su ve tuz tutulumu geçici olarak rastlanan yan etkilerdir. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın kullanımına devam edip, doktorunuzla görüşünüz.

İbucold C Film Tablet Nedir, Ne İşe Yarar, Koronavirüse Faydalı mı, Yan Etkileri Nelerdir, Kaç Yaş Grubu Kullanabilir, İlacın Kullanım Şekli Nedir, Nasıl Kullanılır, Günde Kaç Defa Kullanılır, Riski Var Mıdır, Yararları Nelerdir

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu