Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
MANŞET HABERYemek

Pürmüz nedir? Pürmüz nasıl kullanılır? Pürmüz fiyatları ne kadar?

Pürmüz nedir? Pürmüz nasıl kullanılır? Pürmüz fiyatları ne kadar? Mutfakta iş kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için alternatif olarak kullanabileceğiniz birçok araç gereç bulunmaktadır. Son dönemlerde Masterchefte sıklıkla duyduğumuz; şekli ve adıyla şaşırtan, teknoloji çok hızlı ilerlediğini gösteren araçlara sizler için bir yenisini daha ekleyeceğiz. Bu haberimizde yasemin.com ekibi olarak size “pürmüz” mutfak yardımcısını anlatacağız. İşte detaylar:

Pürmüz, son dönemlerde ev hanımları, pasta şefleri ve yemek aşçıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Mutfakta pratik oldukları için en çok kullanılan pürmüz çeşitleri çakmak gazlı pürmüz ve ufak ince uçlu kalem pürmüzlerdir. Ev tipi olan bu modeller boyut ve kullanım kolaylığı bakımından en çok sevilen çeşitleridir. Pürmüz mutfak, ‘portatif mini pürmüz’ ve ‘el pürmüz alev tabancası’ olarak da bilinir. Metal ince uçlu olan pürmüzlere “şaloma” adı verilir. Pürmüz ile enfes görünümlü sütlaç ve daha birçok tatlı hazırlamak için mutlaka mutfağınızda bulundurmanız gereken mutfak araç gereçleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Pürmüz seti ile mangal ve ocak yakmak işlemini de yapabilirsiniz. Her evde bulunması gereken Pürmüz çakmak fiyatları son derece uygundur. İşte mutfak alanında kullanılan pürmüz ile ilgili tüm merak edilenler:

PÜRMÜZ NASIL KULLANILIR?

 • Pürmüzü kullanmak çakmak kullanmak kadar kolay ve zahmetsizdir.
   
 • Pürmüzü kullanmak için pürmüzün üstünde emniyet kilidi varsa  ilk olarak emniyet kilidini kaldırmanız gerekmektedir.
   
 • Pürmüz’ün kilidini açtıktan sonra çakmak yakar gibi tuşa basarak alevlenmesini sağlayabilirsiniz.
Pürmüz nedir Pürmüz nasıl kullanılır Pürmüz fiyatları ne kadar
Pürmüz nedir, Pürmüz nasıl kullanılır, Pürmüz fiyatları ne kadar, pürmüz nereden alınır, pürmüz mutfakta nasıl kullanılmalıdır, pürmüz yemeklere ve tatlılara nasıl tat verir, pürmüz çakmak alevi ne kadar, pürmüz partatif mini nasıl yapılır, cream brule tatlısı pürmüzde nasıl kullanılır
 • Son dönemlerde pürmüzü bütün şefler sıklıkla kullanmaktadır. Etleri tütsülerken, sütlaç tatlısının üzerini yakarken kullanma ihtiyacı duyulan pürmüz farklı tarifler için de tercih edilmektedir.
   
 • Günümüzde çok beğenilen cream brule tatlısını yapmak için pürmüze ihtiyaç vardır.
   
 • Ayrıca şekerli pastaların ve tartların üzerinde karamelize görüntü oluşturmak için pürmüz sıklıkla kullanılmaktadır.

SİZİN İÇİN: Glaze etmek ne demek? Glaze nasıl yapılır? Glaze etme tekniği nedir?

Pürmüz fiyatı ne kadar ve nereden temin edilir?

 Pürmüz genelde büyük marketlerde ya da mutfak gereçleri satan mağazalarda mutfak tipi bulunur.

– Küçük boy pürmüzler 50 TL ile 150 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Pürmüz nedir, Pürmüz nasıl kullanılır, Pürmüz fiyatları ne kadar, pürmüz nereden alınır, pürmüz mutfakta nasıl kullanılmalıdır, pürmüz yemeklere ve tatlılara nasıl tat verir, pürmüz çakmak alevi ne kadar, pürmüz partatif mini nasıl yapılır, cream brule tatlısı pürmüzde nasıl kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER