2020’de Türkiye’de gerçekleşecek FESTİVALLER

Yayınlama: 19.06.2020
Düzenleme: 20.06.2020 02:51
A+
A-

Ülkemiz tarihi ve turistik yerler konusunda olduğu kadar festival çeşitliliği konusunda da adeta bir cennet! Yeni yıl için tatil planları yaparken dilersen eski kültürleri canlandıran, yerel tatları ön plana çıkaran geleneksel festivalleri; dilersen kamptan kahveye, elektronik müzikten tiyatroya özel ilgi alanları için düzenlenen festivalleri listene alabilirsin. Amatör ya da profesyonel olarak sporla ilgilenenler ve spor izleyicileri için de Türkiye’nin farklı yerlerinde sportif festivaller düzenleniyor. İçeriği hazırlarken ben listemi yaptım bile. Bakalım sen neler için “asla kaçırmamam gerekiyor!” diyeceksin?

Temmuz

Kuşadası Gençlik Festivali (08  Temmuz  2020  Çarşamba)

festival 2020
Kuşadası Gençlik Festivali

İlk kez 2016 yılında düzenlenen Kuşadası Gençlik Festivali, “Her zaman iyi müzik” sloganıyla herkesi festival alanına davet ediyor. Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinin 5 gün boyunca konserler verdiği festivale 30’dan fazla sanatçı katılıyor. Geceleri Sevgi Plajı’nda düzenlenen konserlerde doyasıya eğlenirken, gündüzleri ise denizin, kumun ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali (10 Temmuz 2020 Cuma)

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, ilk defa 2004 yılında Bodrum’un tarihi değerleriyle öne çıkan şirin balıkçı kasabası Gümüşlük’te düzenlendi ve o günden beri de her yıl yazın en güzel akşamlarında klasik müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. 2004 yılında Piyanist Eren Levendoğlu, ve Piyanist Gülsin Onay’ın önderliğinde, küçük çapta bir piyano festivali olarak, tarihi mekân Eklisia’da başlayan serüven, bir sonraki yıl uluslararası müzik festivali sıfatıyla yoluna devam etti.

  Ekrem İmamoğlu'na 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemi

Electronica Festival (Geçen sene 13-14 Temmuz İstanbul / Geçen sene 12-13 Ağustos Çeşme)

Electronica Festival

Geçtiğimiz sene hem İstanbul’da hem İzmir Çeşme’de düzenlenen etkinlik, elektronik müzik severleri bir araya getiriyor. Yerli ve yabancı ünlü DJ’lerin sahne performanslarına tanık olabileceğin etkinlik aynı zamanda doğayla iç içe bir festival vadediyor.

Milyonfest İstanbul (16 Temmuz 2020 Perşembe)

Milyonfest İstanbul

Milyonfest İstanbul’un 16-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi bekleniyor.

Bozcaada Caz Festivali (Geçen sene 19-20-21 Temmuz)

Bozcaada Caz Festivali

Bozcaada’nın muhteşem doğası içerisinde, sanatla dolu bir festival bizi bekliyor. Festivallerin gürültülü olmasından yorulduysan, şehrin hareketliliğinden biraz olsun uzaklaşmak istiyorsan 2020’de bu etkinliği takip etmeni öneririm. Hem gece hem gündüz caz ile iç içe yaşayacağınız festival alanında aynı zamanda yoga, söyleşiler, atölye çalışmaları ve tadımlar gerçekleştiriliyor.

  1 Mayıs İşçi Bayramı nedir, ne için kutlanır?

KapıkayaFest Doğa Sporları Festivali (Geçen sene 25 – 26 Temmuz)

KapıkayaFest Doğa Sporları Festivali

Bu festival, benim en sevdiklerimden biri; çünkü bütün spor dallarını bir araya getirmek için düzenleniyor. “Doğayı yaşa, Sporu yaşat” sloganı ile yola çıkan festivalde paraşütten kampçılığa, balık tutma yarışmasından kanoya kadar ücretli ve ücretsiz yapabileceğiniz çok çeşitli etkinlikler bulunuyor. 

Ağustos

Zeytinli Rock Festivali / 26 – 30 Ağustos 2020

Zeytinli Rock Festivali

Türk Rock Müziği’nin önde gelen isimlerinin sahne aldığı, Rock müzikseverlerin en az bir kere gitmesini önerdiğim festival Zeytinli. Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen festivalde, gün batarken başlayan konserler iki ayrı sahnede devam ediyor. Gece yarısı biten konserlerin ardından da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. Deniz kıyısında yapılması sebebiyle gün boyunca plaj voleybolu oynayabilir, yüzebilir veya güneşlenebilirsin. Ayrıca her sene, sponsorların da gün içinde yaptığı çeşitli aktiviteleri bulunuyor.

Bizi instagramdan takip etmek için tıklayın

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat youtube izlenme al |-| gizli kamera |-| instagram takipçi hilesi |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| smm panel