Ali Cumhur Taşkın: Rabbim bu millete bir daha FETÖ üzere bir illet vermesin…

Ali Cumhur Taşkın’ın bildirisi şu formda;

Bugün 17 Aralık; bundan yedi yıl evvel FETÖ terör örgütü 17-25 Aralık’ta milletin temsilci legal …

Yayınlama: 25.12.2020
5
A+
A-


Ali Cumhur Taşkın’ın bildirisi şu formda;

Bugün 17 Aralık; bundan yedi yıl evvel FETÖ terör örgütü 17-25 Aralık’ta milletin temsilci legal hükümete karşı yargı yoluyla alçakça yapmaya çalıştıkları darbe teşebbüsün yıl dönümü.

 

 

17 – 25 Aralık Yargı Darbesi teşebbüsü; Bu gün çok daha net olarak gördüğümüz üzere; başta yargı ve emniyet olmak üzere, devletin çine sızan vatan hainlerinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletini tümüyle ele geçirmek için önlerinde pürüz olarak gördükleri tüm kurum ve şahısları etkisiz hale getirmek hedefiyle her türlü hile ve kumpası kullandığı kara bir gün olarak tarihe geçmiştir.

Paralel örgütlenme ile gizlice adliye, emniyet ve askeriye olmak üzere devletin tüm kılcal damarlarına sızan terör örgütü FETÖ/PDY, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne giden süreçte gerçek yüzünü birinci olarak 17 Aralık 2013’te gösterdi.

 

 

FETÖ’cülerin hazırladığı birbirinden bağımsız 3 düzmece belge, 17 Aralık 2013’te skandal biçimde operasyona dönüştürüldü.

Düzmece tapeler ve montaj manzaralarla bakan çocukları ve işadamlarının da bulunduğu isimler gözaltına alındı.

O gün, Türkiye’nin mega projelerine imza atan işadamları, Türkiye’nin milletlerarası arenada kelam sahibi olan ulusal bankası ve nihayetinde bütün bu serüvenin başkanı maksada konmuştu.

Yasal olmayan dinlemeler, o dinlemelere eklemlenmiş montajlar, dublajlar, geçersiz evraklar, yapılan mizansenlerle aziz milletimiz büyük bir algı operasyonuna tabi tutulmuştu.

Yolsuzluk ve Rüşvet’ operasyonu ismi altında, Türkiye’nin vizyon projeleriyle, ulusal markaları maksat alınmış, son kertede de periyodun başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bileğine kelepçe takılarak alaşağı edilmesi hedeflenmişti.

Hamadolsun, FETÖ’cü polis ve yargı militanlarınca yapılmak istenen operasyon, Cenabı Hakkın yardımı ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muazzam dik duruşu, ona güvenen ve inanan bir avuç siyasetçi ve bürokratın fevkalâde eforu ve milletin bu uğraşa itimat etmesi ile bu hain kalkışma, bu kirli kumpas yerle bir edildi.

Algı operasyonları birer birer çökertildi. Haksız ve hukuksuz bir biçimde hazırlanan kelamda soruşturma evraklarına takipsizlik kararı verildi.

Hükümeti yıkmaya çalışan FETÖ’cü polis ve savcılar hakkındaysa dava açıldı. 25 sanık ağırlaştırılmış müebbet mahpusa mahkum edildi. 13’ü toplamda 172 yıla kadar mahpus cezası aldı. 22 sanığa da örgüt üyeliğinden 10 yıla kadar mahpus cezası verildi.

Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ise firar etti.

17-25 Aralık kumpası ile FETÖ’nün yargıdaki yapılanması seçilmiş hükumeti deviremeyince, Üç buçuk yıl sonra, bu sefer Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki FETÖ’cüler harekete geçti.

Lakin Aziz milletimiz 15 Temmuz’da da FETÖ’cü hainlere “dur” dedi.

Millete yönelik operasyon tekrar milletin iradesine takıldı, hainler gayelerine ulaşamadan bertaraf edildi.

Seyahat olayları ile başlayan, 17-25 Aralık kumpası ile kirli yüzünü gösteren 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü ile vatana ihanet eden FETÖ terör örgütünün hain hücumları ve kirli oyunlarına karşı,

Dik duruşuyla gövdesini taşın altına koyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletimizin ve milletimizin yanında duran emniyet, yargı ve askeri mensuplarımız ve kamu bürokrasimiz olmak vatansever aziz milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim bu millete bir daha FETÖ üzere bir illet vermesin, 17/25 Aralık üzere bir kumpas yaşatmasın.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit