Türkiye’nin Gözü Bu Yayında: Ekrem İmamoğlu İle Binali Yıldırım TV Yayınında Karşı Karşıya Geliyor

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yarışan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım, ortak TV yayınında bir ortaya geliyor. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya'nın yaptığı 2019 Seçim Özel yayını başladı…

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yayını canlı olarak takip etmek için

“Oyların çalındığı tezi konusunda ısrarlıyım”

Seçim Özel yayınında İsmail Küçükkaya, Binali Yıldırım'a iptal edilen 31 Mart Mahallî Seçimleri'nin iptal edilmesi ile ilgili savları sordu. Yıldırım şu sözleri kullandı:

“AA, ne tesadüftür ki Yıldırım'ın 'kazandım' açıklamasının akabinde bilgileri kesti”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İmamoğlu ise, 31 Mart gecesinde yaşanan olaylar ve 'oylar çalındı' tezine şöyle cevap verdi:

İmamoğlu: 'Şu 20 liranın 5 lirası geçersiz, buna kimse inanmaz'

prnt.sc

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesine karşın, ilçe başkanlıkları, belediye meclisi ve muhtarlık seçimlerinin iptal edilmemesi ile ilgili olarak şöyle konuştu:

Yıldırım: 'Anadolu Ajansı niçin yayını kesti kesmedi, o benim işim değil'

Yıldırım, 31 Mart gecesi yaşanan bilgi kesintisine ait AA odaklı tartışmalar üzerine şu kelamları tabir etti:

''Olayları çarpıtmanın gereği yok.Çok açık konuşalım. 29 bin 13 bin 729'a indi mi Ekrem Beyefendi? Ortadaki fark son fark. En son fark 13 bin 729. Başlangıçta ne kadardı? Ekrem Bey'in açıkladığı 29 bin küsür…Kaldı ki Ekrem Beyefendi birinci açıklamasını akşam dokuzda yaptı. Biz yüzde 54'üz rakibimiz yüzde 44, dokuz puan öndeyiz diye birinci açıklamayı kendi yaptı. 

Birinci açıklamam 11.25'tir. 11.25'te de eldeki bilgilere nazaran biz seçimi kazandık dedik. Sayı da vermedik. Hayır yanılgı değildi. O gün eldeki bilgilere nazaran, bizim hesaplarımıza, kalan ölçüler da hesap edildi ve kazandığımız ortaya çıktı. Orada bir yanılgı yok. Anadolu Ajansı niçin yayını kesti kesmedi, o benim işim değil.''

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.