REKLAM instagram takipçi satın al
Basın / MedyaGündemMANŞET HABERSiyasetSon dakika

Sosyal medyada sansür teklifine Barış Atay’dan sert tepki!

Kadına Şiddete Dur De

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ‘sosyal medyaya sansür’ teklifine ilişkin konuşan TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, iktidara seslendi. Skandalları tek tek sayan Atay, bu ülkede insanların her şeyi sadece sosyal medya sayesinde öğrendiğini ifade etti.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, iktidara “Yok öyle ‘aman Ali Rıza Bey, ağzımızın tadı bozulmasın tarzı muhalefet. Nasıl konuşuyorsanız, öyle cevap alacaksınız. Ne tondan söylüyorsanız, öyle karşılık göreceksiniz. Dişe diş, göze göz, bilek bileğe; değil iki milletvekili, yaptıklarınızı görecek iki göz, karşınızda duracak iki yürek, sizinle mücadele edecek iki bilek kalsak, bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz ve gideceksiniz” şeklinde seslendi.

AKP-MHP ortaklığında Meclis’e getirilen ve ‘sosyal medyaya sansür’ teklifi olarak da bilinen 226 Sıra Sayılı İnternet Ortamındaki Yayınların Düzenlenmesi Hakkında Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif’in ilk bölümüne dair söz alan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, grubu olmayan partilere ve bağımsız milletvekillerine yeterince konuşma hakkı tanınmadığına dair eleştirilerini defalarca dile getirdiklerini söyledi.

BARIŞ ATAY SKANDALI HATIRLATTI

Ülkede yaşanılan; işçilere, çiftçilere, öğrencilere, kadınlara, gençlere yapılan hak ihlallerini defalarca dile getirerek, kamuoyu yaratmaya çalıştıklarını belirten Barış Atay, iktidar vekillerinin istisnasız her konuşmalarına itiraz ettiklerini vurguladı. Geçen haftaki konuşmasında bunun bir örneğini yine yaşadığını ifade eden Atay, “Gerçekler çoğu zaman rahatsız edicidir zaten. Konu neydi? İktidarınız döneminde kadın, çocuk cinayetleri ve istismarın arttığını söyledim Bu sıralardan ‘e her yerde var’ diye bir cevap geldi” dedi.

TİP Genel Başkan Yardımcısı, konuşmasının devamında dikkat çekici sözler sarf etti ‘BAŞKA YERDE YOK’

TİP Genel Başkan Yardımcısı, konuşmasının devamında dikkat çekici sözler sarf etti:

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Hande Erçel'in fotoğrafına Kerem Bürsin yorum yaptı "Aynısını bende yapacağım, aynısını"

“Doğrudur. Her yerde var. Bu ülkenin her ilinde, ilçesinde, mahallesinde, köyünde var. Her kurumda, her sektörde var. Ne yazık ki bu eril düzenin hüküm sürdüğü her yerde kadınların yok sayılması, istismar edilmesi, şiddet görmesi, öldürülmesi var. Tabi o milletvekili bana oradan bağırırken sözüm ona bana ‘Batı hayranlığı’ üzerinden laf çarpmaya çalıştı. Var. Orada da var. Bu içiniz rahatlatıyorsa şayet.

Fakat orada ne yok onu da söyleyeyim.

Eşinin kardeşi tarafından tecavüze uğrayıp şikayet için karakola gittiğinde, Kürtçe bilen bir tek polis olmadığı için ifadesi alınamayan ve kocası tarafından öldürülen Fatma Altınmakas başka yerde yok. Tecavüze rağmen serbest bırakılan fail başka yerde yok.

Kocası tarafından tehdit edildiği için tam 60 kez şikayetçi olan ve verilen korumaya, annesinin, ‘damadım kızımı öldürmeye gidiyor’ diyerek polisi aramasına rağmen hiç çıkmadığı evine giren kocası tarafından öldürülen Sevtap Şahin başka bir yerde yok.

Eski eşi tarafından, şiddet gören ve tecavüze uğrayan, 23 suç duyurusu yapmasına rağmen bunlarla ilgili takipsizlik verilen ve sonunda satırla öldürülen Ayşe Tuba Arslan başka yerde yok.

Eşinden boşanmak için uğraşan, eşi tarafından şiddet gören, tecavüze uğrayan, mahkemede ‘eşimi seviyorum, pişmanım’ deyip serbest bırakılan eşi tarafından 11 yerinden bıçaklanarak öldürülen Ayşe Paşalı başka bir yerde yok.

Yavru köpeğe tecavüz edip öldüren ve serbest bırakılan, 9 suç kaydı ve aranma kararı olmasına rağmen resmi kurumda çalışabilen ve ancak sosyal medyada ortaya konan kamuoyu baskısıyla bu suçlardan birinden tutuklanabilen sapık başka yerde yok.

Salihli’de Mahallelerine yapılacak biyogaz santraline Gediz Ovası kirlenir diye karşı çıkan yaşlı başlı kadınların jandarma tarafından tekme tokat dövülmesi dünyanın hiçbir yerinde yok.

Evinde çalışan Nadira Kadirova’nın kendi silahıyla ölmesine rağmen daha partiniz içinde bir tane soruşturma açmadığınız bir vekilin olması dünyanın hiçbir iktidar partisinde yok.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Bankada skandal! Binlerce kişi kabusu yaşadı...

İstanbul Sözleşmesi’ne karşı olduğunu anlatmak için, ‘Tavuklara zorla horozluk yaptıramazsınız’ diyebilen bir vekil başka yerde yok.

Eski erkek arkadaşı tarafından boğulan, yakılan, varile konulup gömülen, bütün ülkeyi infiale sürükleyen, herkes şoka girmişken 33 saat boyunca tek kelime etme gereği dahi duymayan bir cumhurbaşkanı başka hiçbir yerde yok.

Pınar Gültekin’in haberinin altına kendisini aylardır taciz eden sapığın haberini yazmak zorunda kalan ve ancak sosyal medya baskısıyla gözaltına aldırabilen kadın başka bir yerde yok.”

BU ÜLKEDE HER ŞEYİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE ÖĞRENDİK ‘SANSÜR GETİRMEK İSTİYORSUNUZ’

İktidarın “sosyal medya üzerine düzenleme” adı altında sansür getirmek istediğini vurgulayan Barış Atay, bu ülkede insanların her şeyi sadece sosyal medya sayesinde öğrendiğini ifade etti. Atay, yurttaşların başka bir öğrenme mecraları olmadığını vurguladı.

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ İPTAL ETMEK İÇİN KILI KIRK YARIYORSUNUZ’

TİP Genel Başkan Yardımcısı, şöyle devam etti:

“Böyle binlerce, on binlerce örnek varken, bunları artık insanlık adına utançtan başımız yerde söylerken, kadınlar sizden gelen bütün saldırılara rağmen ısrarla mücadele ederken, ilk imzacılarından olduğu İstanbul Sözleşmesi’ni iptal etmek için kılı kırk yarıyorsunuz, hayvan hakları yasasını çıkarmamak için inanılmaz bir mücadele veriyorsunuz ve vekiliniz diyor ki ‘E her yerde var…’ Ben şahsen utanırdım.

HER ŞEYE İTİRAZ EDİYORSUNUZ ‘DİŞE DİŞ GÖZE GÖZ… BİLEK BİLEĞE’

Dedim ya. Her şeye ama her şeye itiraz ediyorsunuz. Buyurun edin. Fakat size karşı burada artık mücadele eden Türkiye İşçi Partisi de var. Yok öyle ‘aman Ali Rıza Bey, ağzımızın tadı bozulmasın tarzı muhalefet. Nasıl konuşuyorsanız, öyle cevap alacaksınız. Ne tondan söylüyorsanız, öyle karşılık göreceksiniz. Dişe diş, göze göz, bilek bileğe; değil iki milletvekili, yaptıklarınızı görecek iki göz, karşınızda duracak iki yürek, sizinle mücadele edecek iki bilek kalsak, bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz ve gideceksiniz. Bu söylediklerimi asla unutmayın!

Barış Atay kimdir?

Barış Atay Mengüllü, 22 Eylül 1981 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Doğumundan kısa bir süre sonra Türkiye’ye gelen ailesiyle birlikte 1999 yılına kadar Antakya’da yaşadı.
18 yaşında iken 1999 yılında üniversitede okumak için Adana’ya gitti. Ve kazandığı, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Okulun son yılında fikir değiştirerek okulu bırakmış veİstanbul’a gitmiş veYeditepe Üniversitesitiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. 2011 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-Tv bölümü yüksek lisans öğrencisi olmuştur.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  AÖF orta imtihanlarıyla ilgili flaş açıklama! Anadolu Üniversitesi güz periyodu imtihanları iptal…

Arka Sıradakiler dizisindeki Saffet rolüyle ünlendi. Ardından 2011 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı ‘Hayat Devam Ediyor’ dizisinde oynadı.

Barış Atay, 8 Mart 2013 tarihinde oyuncu ve yönetmen yardımcısı Beste Sultan Kasapoğulları ile evlenmiştir.

22 Kasım 2013 tarihinde Redhack soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alındı, 3 gün sonra serbest bırakıldı.

17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren “Eksik” adlı sinema filminin yönetmenliğiniBarış Atay Mengüllüoğlu yaparken aynı zamanda oyuncu olarak da görev almıştır. Diğer rollerde Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Sarp Akkaya oynamıştır.

Tiyatro Oyunları :
2013 – Kırmızı Yorgunları, Emek Sahnesi
2011 – Görünmeyen, Tiyatro Karnaval
2009 – Istibdat Kumpanyası, Uğur Saatçi – Yeditepe Üniversitesi, İBŞT 24. Genç Günler
2009 – Schweyk, Yeditepe Üniversitesi
2008 – Zengin Mutfağı. Vasıf Öngören- Yeditepe Üniversitesi, İBŞT 23. Genç Günler
2007 – Bir Anarşistin Kaza sonucu Ölümü, Yeditepe Üniversitesi
2007 – Ada, ODDÜ Tiyatro Şenliği
2007 – Ekmek İşçileri, Sanat İşçiliği Tiyatrosu
2005 – Çehov’dan 4 kısa oyun- Mevsimlerden Tiyatro, Yazar Anton Çehov – Antakya Kültür Şenliği
2005 – Finalde Shakespeare – Mevsimlerden Tiyatro, Ege Üniversitesi Tiyatro Festivali

Film ve Dizileri :
Yönetmen:

2015 – Eksik (Sinema Filmi)

2015 – Eksik (Deniz) (Sinema Filmi)
2012 – Güzel Günler Göreceğiz (Film)
2012 – Şubat (Konuk oyuncu) (dizi)
2011 – 2012 – Hayat Devam Ediyor (dizi)
2007 – 2011 – Arka Sıradakiler (dizi)
2007 – Zincirbozan (Film)
2006 – Hacı (dizi)
2006 – Kabuk (Film)
2006 – Şöhret (dizi)
2002 – Aşk ve Gurur (dizi)

Başa dön tuşu
Sponsorlu Bağlantılar
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - | eşya depolama | - | şehirlerarası evden eve nakliyat | - |
Beylikdüzü evden eve nakliyat | - | nakliyat | - | Medical Tourism | - | smm panel | - | instagram takipçi satın al | - | seo | - |