Qualcomm, yeni nesil cihazlara güç verece 7 yeni IoT yonga setini tanıttı

Qualcomm, ulaşım ve lojistik, depolama, video işbirliği, akıllı kameralar, perakende ve sağlık hizmetlerine yönelik cihazları hedefleyen yedi …

Yayınlama: 10.06.2021
A+
A-

Qualcomm, ulaşım ve lojistik, depolama, video işbirliği, akıllı kameralar, perakende ve sağlık hizmetlerine yönelik cihazları hedefleyen yedi yeni IoT yonga setini tanıttı.

Şirket, yedi yeni IoT çözümünün “en az sekiz yıl boyunca uzun vadeli destek sağlamak için uzun ömürlü donanım ve yazılım seçenekleriyle bir dizi akıllı cihaz ve bağlantılı çözümler için geniş yetenekler sunduğunu” ifade etti.

Yeni yonga setleri iki varyantta geliyor

Yakın zamanda 5G bağlantısı ile donatılmış ve Endüstriyel IoT (IIoT) uygulamaları için optimize edilmiş ilk IoT modem çözümünü tanıtan Qualcomm‘un yeni çiplerini bir dizi işlevsellik için tasarladığı belirtiliyor.

Yonga setleri, premium katmana giriş seviyesidir ve endüstriyel ticari uygulamalar için tasarlanmış yeni ortaya çıkan IoT cihazlarını ve çözümlerini destekleyen tasarımı ile öne çıkıyor.

Yeni yonga setlerinin biri Wi-Fi bağlantılı bir uygulama işlemcisi olan QCS ailesi altında sınıflandırılan iki çeşidi bulunuyor. Diğeri ise entegre hücresel bağlantıya sahip bir uygulama işlemcisi olan QCM‘nin altına yerleştirilmiş şekilde geliyor.

Qualcomm QCS8250

Hedef uygulamalar: Bağlantılı sağlık hizmetleri, dijital tabela, perakende ve video işbirliği

Birinci sınıf işlemci Qualcomm’un Wi-Fi 6 çözümleri ve 5G bağlantısı desteği ile bilgi işlemdeki yoğun yapay zekayı etkinleştirmek için maksimum performans sağlamak üzere optimize edilmiş. Yeni nesil işlemci akıllı kameraları, video işbirliğini, yapay zeka merkezlerini, bağlantılı sağlık hizmetlerini ve akıllı perakendeyi etkinleştirmek için bilgi işlemin yoğun IoT uygulamaları için makine öğrenimine ek olarak ultra sezgisel yapay zeka için yeni bir Sinir İşleme Birimi (NPU) sunuyor.

Qualcomm QCS6490/QCM6490

Hedef uygulamalar: Bağlantılı sağlık, lojistik yönetimi, perakende, ulaşım ve depolama

Kryo 585 CPU mimarisi ile çalışan bu çözüm, ulaşım depolama, bağlantılı sağlık hizmetleri, lojistik yönetimi ve perakende satış noktası (POS) kioskları gibi endüstriyel ve ticari IoT uygulamalarını için amaca yönelik üretilmiş.

5G mmWave/Sub-6 GHz ve Wi-Fi 6E’yi destekleyecek şekilde donatılmış bu çözüm, en yeni nesil el bilgisayarları ve tabletlerin, endüstriyel tarayıcıların ve insan makine arayüz sistemlerinin etkinleştirilmesine yardımcı olacak.

Qualcomm QCS4290/QCM4290

Hedef uygulamalar: Kameralar, endüstriyel el bilgisayarları ve güvenlik panelleri

Bu yonga setleri, maksimum orta düzey avantajlar sunuyor. 3. nesil Qualcomm AI Engine’e ek olarak, artırılmış hızlar ve güçlü cihaz içi performans için Kryo260 CPU mimarisi ile bu platform, güçlü performans, dinamik kamera özellikleri ve geniş bağlantı seçenekleri ( LTE, Cat13, Wi-Fi 6-Ready) sunuyor.

Qualcomm QCS2290/QCM2290

Hedef uygulamalar: Kamera uygulamaları, endüstriyel el bilgisayarları, perakende satış noktası (POS) ve izleme

Bunlar, LTE bağlantısı, yükseltilmiş özellikler ve düşük güç tüketimi için bellek desteği ile güvenilir performans ve güç tasarrufu sağlayan sağlam giriş seviyesi teklifler olarak öne çıkıyor. Cortex A53 CPU mimarisiyle donatılan giriş seviyesi platform, daha yüksek performans, daha yüksek grafik yetenekleri, daha kaliteli görüntüle ve geliştirilmiş güç performansı sunan uygun maliyetli çözüm sunuyor.

Yeni yonga setleri ne zaman kullanılabilir olacak?

Qualcomm QCS8250, Qualcomm QCS4290/QCM4290 ve Qualcomm QCS2290/QCM2290 çözümleri artık mevcut ve kullanılabilir durumda. Qualcomm QCS6490/QCM6490 çözümünün ise 2021’in ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

Şirketin yaptığı açıklamada Amtran, Arrow, Honeywell, Quectel ve Lantronix gibi ortaklarının modüller ve ticari ürünler geliştirmek için kullandıkları IoT yonga setlerini denediğini belirtti.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| smm panel