Paınout Ice nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Paınout Ice nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir? Diklofenak dietilamonyum içeren, çözelti formunda bir ilaçtır.

Yayınlama: 08.12.2021
Düzenleme: 11.10.2023 22:19
26.512
A+
A-

Paınout Ice nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir? PAINOUT ICE Sprey, etken madde olarak diklofenak dietilamonyum içeren, çözelti formunda bir ilaçtır.
PAINOUT ICE, steroidal olmayan iltihap giderici ilaçlar olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Yalnızca harici kullanım içindir (deri üzerine uygulanır). PAINOUT ICE Sprey, 15 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde; Osteoartrit, romatoid artrit, periartrit, tendinit, tenosinovit ve bursit gibi romatizmal hastalıklar, ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku travmaları;  ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas-iskelet sistemi hastalıklarında kullanılır.

Paınout Ice nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?
Paınout Ice nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

PAINOUT ICE DERİYE UYGULANACAK SPREY’İN HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

 1. İlacın etken maddesi 10 mg diklofenak sodyuma eşdeğer 11,6 mg diklofenak dietilamonyum’dur. İlacın içindeki diğer bileşenler: 311 mg Propilen glikol, Etil alkol, 2-Propanol (izopropil alkol), L-mentol ve Lavanta esansıdır.
 2. Diklofenaka ya da PAINOUT ICE’ın bileşiminde bulunan yukarıdaki yardımcı maddelerden herhangi
  birine karşı alerjiniz var ise; Asetilsalisilik asit (ağrı kesici bir ilaç) veya ibuprofen gibi diğer steroidal olmayan iltihap giderici ilaçlar ile hırıltı ya da kısa nefes alma (astım atağı), sıvı kabarcıklı deri döküntüsü, kurdeşen ya da burun akıntısı gibi şikayetleriniz oluyorsa veya hamileyseniz (özellikle son 3 aylık dönemde); kullanmayınız.
 3. PAINOUT ICE’ı açık yaralara ya da hasar görmüş, döküntülü ve ekzemalı cilt üzerine uygulamayınız.
 4. 15 yaşından küçük çocuklarda ve adolesanlarda PAINOUT ICE’ı kullanmayınız.
 5. Yaşlı hastalarda yan etkilerin ortaya çıkma eğilimi daha yüksek olduğu için steroidal olmayan iltihap giderici ilaçlar bu kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.
 6. Hastalar, ışığa karşı hassasiyeti azaltmak için aşırı güneş ışığına maruz kalmamaları hususunda ikaz edilmelidirler.
 7. Hekiminiz tarafından kullanılması gerekli görüldüğünde geniş alanlara uygulamayınız. Geniş alanlara uygulanacaksa veya uzun süreli tedavi amacıyla kullanacaksanız dikkatli kullanınız.
 8. Bronşiyal astım ya da alerjik hastalığı olan kişilerde bronkospazm (bronşların daralması ile
  oluşan nefes darlığı) görülebilir.
 9. PAINOUT ICE yalnızca harici kullanım içindir (deri üzerine uygulanır). Ağız içine uygulamayınız. Yutmayınız.
 10. Mide-bağırsak sisteminde kanama öyküsü olanlarda bu etkinin görülme olasılığı bildirilmiştir.
 11. PAINOUT ICE kapatıcı olmayan bandajlarla kullanılabilir; ancak hava geçirmeyen kapatıcı
  bandajlar kullanılmamalıdır.
 12. Nadir vakalarda, cilt üzerine uygulanan iltihap giderici ürünlerin kullanılmasıyla böbrek fonksiyonlarının etkilenmesi gibi sistemik yan etkiler bildirilmiştir.
 13. Döküntülerin görülmesi halinde tedavi durdurulmalıdır. Diklofenak içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır.
 14. PAINOUT ICE’ın gözle temasından sakınınız. Göze değmesi durumunda gözler  bol temiz suyla yıkanmalıdır. Rahatsızlık devam ederse hekiminizle görüşünüz.
 15. Sistemik yan etkilerin artışına sebep olabileceğinden PAINOUT ICE ve diğer NSAİ ilaçlar birlikte kullanılacaksa dikkatli olunmalıdır.
 16. PAINOUT ICE ’ın uygulama yöntemi açısından yiyecek ve içeceklerle etkileşimi bulunmamaktadır.
 17. Hamileyseniz veya hamile kalmayı düşünüyorsanız, ilacı kullanmadan önce bunu doktorunuza
  söyleyiniz. PAINOUT ICE’ı kullanmak zorunda olanlar uygun bir doğum kontrol yöntemiyle gebelikten
  korunmalıdır.
 18. PAINOUT ICE’ı kesinlikle gerekli olmadıkça emzirme döneminde kullanmayınız. Hekiminiz
  tarafından gerekli görülmedikçe geniş alanlara uygulamayınız, uzun süreli kullanmayınız ve
  göğüs üzerine uygulamayınız.
 19. PAINOUT ICE’ın araç ve makine kullanma yeteneğiniz üzerinde etkisi yoktur.

SİZİN İÇİN: Enzofen vajinal krem nedir

PAINOUT ICE DERİYE UYGULANACAK SPREY’İN KULLANIM ŞEKLİ :

 1. PAINOUT ICE’ı derinin ağrıyan ya da şişen bölgesine en az 10-15 cm mesafeden püskürtülerek uygulanır. Püskürtme sırasında ve sonrasında serinletici bir etki hissedebilirsiniz. Uygulamadan sonra elinize bulaştıysa, ellerinizi yıkayınız (tedavi edilen bölge elleriniz değilse).
 2. 15 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanımı:  PAINOUT ICE , derinin etkilenen bölgesine en az 10-15 cm uzaklıktan sprey başlığına (valf) 3- 6 kez basılarak püskürtmek suretiyle uygulanır. Günde 3-4 defa  uygulanabilir. Her bir püskürtme 5,8 mg diklofenak dietilamonyuma eşdeğerdir. Uygulanan bölgeye elle hafif masaj yaparak kısa sürede deriden emilmesi sağlanabilir. Daha sonra eller yıkanmalıdır. Hekimin tavsiye ettiği  doz aşılmamalıdır. Geniş ve tahriş olmuş yüzeylerde PAINOUT ICE kullanılmamalıdır.
 3. PAINOUT ICE’ı hekim önerisi haricinde kas ve eklem ağrılarında (incinme, burkulma, ezilme gibi) ya da tendonitte 2 hafta, artrit ağrısında 3 haftadan uzun süreli kullanmayınız. 7 gün kullanmanız sonucunda ağrı ve şişlik durumunda bir gelişme olmazsa ya da daha kötüye giderse doktorunuza danışınız.
 4. PAINOUT ICE’ın çocuklarda ve 15 yaşın altındaki ergenlerde kullanımı önerilmemektedir. 15 yaş ve üzeri çocuklarda, ağrı için 7 günden uzun süre kullanılması ya da semptomların kötüleşmesi durumunda hekime danışılması öngörülmektedir.
 5. Yaşlılarda PAINOUT ICE’ın yetişkin dozları kullanılabilir.
 6. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda PAINOUT ICE için doz ayarlanması gerekmez.
  Brufen Nedir Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

PAINOUT ICE DERİYE UYGULANACAK SPREY’İN OLASI YAN ETKİLERİ :

 1. Ağız, yüz, dil ve boğazda şişme, sıvı kabarcıklı deri döküntüsü, kurdeşen, hırıltılı ya da kısa nefes alma veya göğüste sıkışma hissi (astım). Alerjik reaksiyonlardan biri olursa PAINOUT ICE ’ı kullanmayı durdurunuz ve acilen hekiminize bildiriniz ya da bir sağlık kuruluşundan yardım isteyiniz.
 2. Cilt hastalığı (iltihaplanma, egzema), döküntü durumunda ilacı kesip, hekime haber verilmelidir. Bunlar PAINOUT ICE’ın çok seyrek görülebilecek yan etkileridir.
 3. Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve ışığa duyarlılık PAINOUT ICE’ın yaygın görülebilecek yan etkileridir.
  Procto Glyvenol nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir?

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit