Aseket 25mg nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Aseket nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir? ASEKET etkin madde olarak deksketoprofen trometamol ve parasetamol içerir.

Yayınlama: 08.12.2021
Düzenleme: 29.08.2023 15:49
2.017
A+
A-

Aseket nedir? Ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir? İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol (25 mg), Parasetamol (500 mg)’dur. ASEKET Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı, ateş ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır. ASEKET tablet, diş ağrısı, adet dönemi ağrıları , ameliyattan sonra oluşabilecek ağrı durumlarında ve gut, romatizma ve kireçlenme ağrısı,  kas-kemik ve eklem ağrılarında; ağrı ve iltihabı gidermek için kullanılmaktadır. Aseket etkin madde olarak deksketoprofen trometamol ve parasetamol içerir.

Parasetamol ağrı kesici olarak çeşitli ağrıların tedavisinde ve ateşli hastalıklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. kireçlenme osteoartrit belirti ve bulgularının tedavisinde görülen eklem iltihabı akut ağrıların tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak da tercih edilir.

ASEKET 25 MG FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER:

  1. ASEKET tablet içindeki aktif madde ya da diğer maddelere karşı geçmişte alerjik reaksiyon geliştiyse; kullanmayınız.
  2. Kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama veya delinme gibi riskler oluşturabilir. Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı veya kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde kusma gibi kanama belirtileri görüldüğünde acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
  3. Sindirim sistemindeki ciddi istenmeyen etkilere maruz kalma riski yaşlı hastalarda daha fazla olduğundan, ASEKET yaşlı hastalarda kullanılırken çok dikkat edilmelidir.
  4. Aktif ve tekrarlayan peptik ülser, midede kanama, bypass ameliyatlarından önce ve sonra, bebek emzirme, gebelik varlığı, ciddi kalp, karaciğer ya da böbrek yetmezlikleri, aspirin alerjisi veya likoz-6-fosfat dehidrogenaz enzim eksikliği varlığında; ASEKET kullanılmamalı.
  5. Hipertansiyon, kalp hastalığı, yüksek şeker veya kolesterol ya da  yaşanan kalp krizi, felç veya kanda pıhtı oluşumu gibi kardiyovasküler bir olay, tütün kullanımı, mide kanaması öyküsü, Crohn ve kalın bağırsakta iltihaplanma, peptik ülser, gastrit, böbrek hastalığı , iltihabi bağ dokusu ya da lupus eritematozus, karaciğer rahatsızlığı ya da gebe kalamama durumu var ise veya  kısırlık tetkiki yapılacaksa: hekiminizi bilgilendirmeden ASEKET tablet almayınız. Kullanımı sizde uygun olmayabilir.
  6. ASEKET, küçük çocuk ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
  7. ASEKET tablet alırken kesinlikle alkollü içecekler tüketmeyiniz. Çünkü alkolle beraber kullanımı, karaciğerde zehirlenmeyi arttırabilir.
  8. ASEKET, uyku hali ve baş dönmesine sebep olabilir; araba ya da elektrikli alet kullanmak gibi dikkat isteyen aktivasyonlardan uzak durunuz.
  9. ASEKET, doğmamış bebek ve emzirilen bebeğe zarar verebileceğinden, emzirenler ve hamilelerde kullanılması sakıncalıdır.
  Arava 20 mg Reçetesiz Satılır mı?
Aseket nedir
Aseket nedir

TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. ASEKET’i size verilen dozlardan daha fazla almayınız.  Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz..
  2. ASEKET’in her dozunu bir bardak dolusu suyla beraber yutunuz. Gıdalar özellikle karbonhidratlar ASEKET’in emiliminde gecikmeye sebep olabileceğinden, ilacınızı yemek yemeden yarım saat önce yutunuz.
  3. Doz: ASEKET, gerektiğinde günde 8 saatlik aralıklarla 3 kere 1 er tablet

SİZİN İÇİN: Zaditen ilaç nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir?

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

Aseket 25mg yan etkiler aşağıdaki gibidir.

  1. ASEKET 25mg kullanırken, şiddetli karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğaz ve  dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. ASEKET yan etkisi: İshal, dispepsi, abdominal ağrı, bağırsak gazı, ciltte karıncalanma, uyuklama, yüz ödemi, baş ağrısı
  Arava 20 mg Reçetesiz Satılır mı?

İlaç Etken Maddesi: Deksketoprofen, Parasetamol
İlaç Marka İsmi: ASEKET 25 mg/500 mg Film Tablet
ASEKET sırasıyla, Kas-İskelet Sistemi, Antienflamatuar ve Antiromatikler (Nonsteroid),  Propiyonik asit türevleri, deksketoprofen + parasetamol şeklinde sınıflandırılmış olup, N02BE51 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ASEKET, BERKO İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

Ax Medya
sağlık sitesi takipçi satın al |-| nakliyat |-| instagram beğeni hilesi |-| arastir.net |-| vds satın al |-| wordpress cache |-| ofis taşımacılığı |-| APK indir |-| tv8 canlı izle |-| aydın haber |-| Tiktok Takipçi Hilesi |-| instagram izlenme satın al |-| antalya haber |-| ipek fal bilim merkezi
evden eve nakliyat |-| istanbul eşya depolama |-| kartal evden eve nakliyat |-| Ev Eşyaları Depolama |-| istanbul evden eve nakliyat |-| IGBT tabanlı kompanzasyon |-| şehirlerarası evden eve nakliyat