Gizli Numara Nasıl Öğrenilir? Gizli Numara Bulma

Yayınlama: 14.02.2021
20
A+
A-

Gizli Numaradan Arayanı Bulmak Gizli numaradan arayanı bulma yada özel numaradan arayanı öğrenmek Gizli Numara Nasıl Öğrenilir bir çok kişi tarafından sık sık gizli numaradan arayıp rahatsız edenleri bulmak isteyenler tarafından merak edilmektedir.

Gizli Numaradan Arayanı Bulmak Gizli numaradan arayanı bulma yada özel numaradan arayanı öğrenmek Gizli Numara Nasıl Öğrenilir
Gizli Numaradan Arayanı Bulmak Gizli numaradan arayanı bulma yada özel numaradan arayanı öğrenmek Gizli Numara Nasıl Öğrenilir

Gizli numara ile arama yöntemi kimileri için bir güvenlik önlemi olarak görülürken kimileri için de bir tehdit unsuru olarak algılanmaktadır. Özellikle telefon üzerinden dolandırıcılığın yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde bu durumdan rahatsız olmak aslında son derece doğal. Bu nedenle bu yazımızda gizli numara nasıl öğrenilir inceleyeceğiz ve gizli numara bulma hakkında detayları paylaşacağız.

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim? Engelleyen Numarayı Arama

Belli aralıklarla gizli numaradan sizi arayıp rahatsızlık verenleri bulmak için savcılığa yada adli makamlara şikayet ederek bulmanız mümkün olmasına karşın özel daha hızlı ve kolay yöntemlerle gizli numaradan arayanları bulabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda özel numaradan arayanı öğrenme ve bulma yolları, özel numaradan arayanı nasıl bulurum ve özel numaradan arayan kişiyi öğrenme yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Gizli numara ile aranmak üstelik de defalarca kez aranmak elbette birçoğumuz için rahatsızlık verici bir durum. Özellikle bahis siteleri gibi oluşumların tanıtım amacıyla yoğun bir şekilde kullandığı bu yöntem gerçekten de binlerce kişiyi çileden çıkarmakta. Ya da maalesef taciz ve tehdit gibi durumlarda da arayan kişi numarasını gizleyerek aranan kişiyi huzursuz edebilmektedir. Bu sebeple ülkemizde bulunan en büyük GSM operatörleri olan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom aboneleri özel numara nasıl öğrenilir diye merak ediyorlar. Gizlenmiş numaraları öğrenme ve gizli numara bulma konusunda izlenecek olan yol nedir, gelin birlikte bakalım.

Vodafone’da Gizli Numara Nasıl Öğrenilir?

Vodafone aboneleri bilmedikleri bir numaradan gelen aramanın kim tarafından yapıldığını öğrenebilme imkanına sahiptir. Bunun için “Vodafone Bilinmeyen Numaralar” hizmetinden yararlanarak sizi arayan numaranın kime ve hangi operatöre kayıtlı olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler;

Ancak bu işlemler yalnızca sizin bilmediğiniz ama arama ekranında görünen numaraların tespiti için geçerlidir. Eğer size gelen arama gizli bir numara tarafından yapılmışsa Bilinmeyen Numaralar servisi bu konuya açıklık getirememektedir. Vodafone özel numara öğrenme konusunda bu şekilde bir hizmet sunmamaktadır. Dolayısıyla eğer gizli numaradan gelen aramalardan rahatsız oluyorsanız ve bu aramaların kime ait olduğuna dair bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu konuda hukuki yolları kullanarak savcılığa başvurmanız gerekmektedir.

Vodafone’da Gizli Numaralar Nasıl Engellenir?

Belirtildiği gibi Vodafone aboneleri telefonlarına yapılan gizli aramaların kimliğine yalnızca hukuki yollarla ulaşabilirler. Fakat isterseniz bu aramaları engelleyerek bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için işlemlerinizi Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ya da SMS yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Gizli numaralardan gelen aramaların engellenmesi için yapmanız gerekenler;

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim? Engelleyen Numarayı Arama

  • Telefonunuzun mesaj hanesine GIZLI AC yazarak 7046’ya gönderdiğiniz takdirde telefonunuz gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme konusunda aktif hale gelecektir.
  • Eğer gizli numara engelleme servisini iptal etmek ve gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek isterseniz bu sefer GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesaj göndererek sistemi deaktif edebilirsiniz.

Turkcell’de Gizli Numaralar Öğrenilebilir mi?

Gizli bir numara tarafından aranan ve bu aramadan rahatsız olduğu için arayan kişinin kimliğine ulaşmaya çalışan Turkcell aboneleri de Vodafone aboneleri gibi yalnızca yasal yollarla bu bilgiye ulaşabileceklerdir. Yani Turkcell özel numara öğrenme konusunda herhangi bir hizmete sahip değildir. Bu aramalardan rahatsız olan abonelerin izlemeleri gereken yol; savcılığa şikayetçi olduğunu bildirmek ve gizli numara ile arayanın kimliğine ulaşmaktır.

  • Fakat numarayı görüyorsanız ancak bilmediğiniz bir numara ise bu konuda Turkcell Bilinmeyen No Servisini kullanabilirsiniz. Bu servis sayesinde Turkcell Rehber’e kayıtlı olan numaralara ve bu numaraların sahiplerine ulaşabilirsiniz.
  • Tabii bunun için sizin numaranızın da Turkcell Rehber’e kayıtlı olması gerekmektedir. Numaranızın rehberde kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için REHBER yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.
  • Ardından öğrenmek istediğiniz Turkcell numarasını da yazıp aynı şekilde 2200’a göndererek numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Ya da bunun yerine doğrudan 11832’yi arayarak da bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Turkcell Hattınızı Arayan Gizli Numara Nasıl Engellenir?

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim? Engelleyen Numarayı Arama

Turkcell aboneleri için gizli numaraların kimliğini belirleyecek bir servis olmasa da bu numaraların engellenmesini sağlayan bir servis bulunmaktadır. Telefonunuzun arama ekranına *253# yazarak arama yaptıktan sonra artık hattınız gizli numaraların aramalarına karşı kapatılmış olacaktır. Hattınızı gizli numara ile aramayı deneyen bir kişiye, sistem tarafından otomatik olarak sizin gizli numaradan çağrı kabul etmediğiniz ve numarasını görünür yaptığı takdirde size ulaşabileceği bilgisi verilmektedir.

Türk Telekom Özel Numara Öğrenme İmkanı Var mı?

Gizli numara ile yapılan aramaların tespit edilebilmesine yönelik olarak Türk Telekom aboneleri de hukuksal yolları kullanmak durumundadır. Yani Türk Telekom’un gizli numaraların tespiti için herhangi bir hizmeti bulunmamaktadır. Eğer gizli bir numaranın aramalarından rahatsızlık duyuyorsanız ve arayan kişinin kimliğine ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken şey Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmaktır.

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim? Engelleyen Numarayı Arama

Bunun yanı sıra eğer numarayı görüyorsanız fakat kime ait olduğunu bilmiyorsanız bunun için Türk Telekom’un Bilinmeyen Numaralar Rehberini kullanabilirsiniz. Bu servise ulaşmak için dilerseniz *100# menüsünü, dilerseniz de TT Mobil WAP’ı ya da 11855’i kullanabilirsiniz. Eğer sizi arayan numara Bilinmeyen Numaralar Rehberine kayıtlı ise bu yöntemlerden birisini kullanarak sizi arayanın kim olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’da Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Biraz önce de değindiğimiz gibi eğer sizi arayan numara gizli bir numara ise bu kişinin kimliğine yalnızca savcılık kanalı ile ulaşabilirsiniz. Daha fazla rahatsızlık yaşamamak için hattınızı gizli aramaya kapatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri yaparak gizli numara ile arayanların size bir daha ulaşamamalarını sağlayabilirsiniz. Türk Telekom tarafından ücretsiz olarak sağlanan bu servisten yararlanmak için;

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim? Engelleyen Numarayı Arama

  • wap.avea.com.tr adresinden “Online İşlemler” menüsü içerisinde bulunan “servisler” sekmesinde talebinizi oluşturabilir ya da
  • Telefonunuzun arama ekranına *253# yazıp arama gerçekleştirerek gizli numaraların hattınıza ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Bulmak, Gizli numaradan arayanı bulma, özel numaradan arayanı öğrenmek, Gizli Numara Nasıl Öğrenilir

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit