Ekrem İmamoğlu’ndan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama

Yayınlama: 29.05.2023
Düzenleme: 29.05.2023 16:53
A+
A-
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

Son dakika haberine göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarıyla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından canlı bir açıklama yaptı. İmamoğlu’nun konuşmasında, “değişim” vurgusu ön plana çıktı. İmamoğlu, “Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir. Her alanda, her ortamda değişim gerekiyor. Artık farklı sonuçlar beklemek için aynı şeyleri yapamayız” şeklinde konuştu.

Türkiye’de dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tur oylaması için seçmenler sandık başına gitti. Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu, 60 milyonu aşkın seçmenin oyunu almaya çalıştı.

Seçim için ülke genelinde 973 ilçede, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçildi. Resmi sonuçlar seçim kurulu tarafından açıklanacak.

GÖZLER İMAMOĞLU’NA ÇEVRİLMİŞTİ

Son dakika haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin merakla beklenen açıklamasını sosyal medya hesaplarından yaptı. İmamoğlu’nun açıklaması şu şekildeydi:

“Değerli İstanbullular, demokratik bir seçim sürecini geride bıraktık. Sonuçların netleşmeye başlamasıyla birlikte Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum.

Seçim sürecinde yoğun bir çalışma sergiledik. İstanbul’un gelişimi ve halkımızın refahı için azimle çalışmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi daha da ileriye götürmek, şehrimizi modern ve yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacağız.

  Eskişehir'de tramvayın çarptığı kadın oracıkta hayatını kaybetti

Tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği ve güveni bize her zaman ilham kaynağı olmuştur. İstanbul’a hizmet etmek, sizlerin hayatını kolaylaştırmak ve mutlu bir gelecek inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Değişim ve ilerleme için birlikte hareket edeceğiz. İstanbul sevgisiyle dolu, müreffeh ve adil bir şehir hedefimize birlikte yürüyeceğiz. İstanbul’a ve İstanbullulara layık olmak için çaba göstereceğiz.

Tekrar teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

“DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR”

Konuşmasında “Ümitsizliğe yer yok” diyen ve dikkat çeken bir ‘değişim’ vurgusu yapan İmamoğlu, “Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir. Her sahada, her ortamda değişim. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık” ifadelerini kullandı. Akşam için bir çağrıda bulunan İmamoğlu, “Bütün istanbulluları bugün saat 20.00’de Maltepe Meydanı’nda düzenlediğimiz 570. fetih etkinliklerine davet ediyorum. Bu akşam orada göz göze geleceğiz, yürek yüreğe olacağız. Yapacaklarımızı ve değişimi konuşacağız” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

  • 28 Mayıs seçimleri sonuçlandı. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir siyasetç olarak bu sonuçların milletimize ve güzel ülkemize hayırlar getirmesini elbette temenni ediyorum. Türkiye’nin şimdi, hızlıca normalleşmeye ve gerçek sorunlarına çözüm bulmaya acilen ihtiyacı vardır. Bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan milyonların olduğunu farkındayım. Sevgili çocuklar, sakın ama sakın üzülmeyin. Kıymetli gençler, sakın ama sakın umutsuzluğa asla kapılmayın. Hanımefendiler asla tedirgin olmayın. Beyefendiler, başınız dik yürümeye devam edin. Biz az zamanda çok ve büyük işler başarabilen bir ulusuz. Yine başarırız. Benzer bir hayal kırıklığı bundan 5 yıl önce de yaşanmıştı. Ama sadece 9 ay sonra yerel seçimlerde muazzam sonuçlar elde ettik. Doğru işler yaptık ve hep birlikte sonuç aldık.
  • Birlikte başardık. Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir. Her sahada, her ortamda değişim. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Tıpkı 38 yaşındaki Mustafa Kemal Atatürk gibi. Tıpkı 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet gibi yapacağız. Bugün 29 Mayıs. Bugün İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü. Asırlar boyu ne ordular, ne komutanlar İstanbul kapısından eli boş döndü. Ama gün geldi yöntem ve araçlar değiştiren Mehmet fethetti. Fatih oldu. Sadece bu kadim şehri değil, bu şehirde yaşayanların gönlünü de fethetti. Böylece fethi kalıcı kıldı. Biz de gönülleri fethetmek için yola çıktık. Bundan sonra bütün gönülleri kazanmak için mücadeleye devam edeceğiz. Büyük Atatürk diyor ki “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.” İstanbul’da benim gibi milyonlarca Türkiye’de on milyonlarca umutlu hem de çok umutlu demokrasi neferleri var.
  Bursa'da camiye Erdoğan'ın posteri asıldı

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat youtube izlenme al |-| gizli kamera |-| instagram takipçi hilesi |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| smm panel