Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Bu Yaz Kilo Kilo Dondurma Yemeniz İçin Birçok Nedeniniz Var!

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Dondurma içeriğindeki hususlarla bedene hayli yararlı bir besin, hem de çok lezzetli Doğal ve katkısız olduğundan emin olduğunuz, konutunuzda yaptığınız dondurma size varsayım ettiğinizden çok daha fazla yarar sağlayabilir. Lakin günlük 3 toptan fazlası önerilmemektedir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Not: En gerçek bilgi için uzmana danışın.

Kaynak: 1, 2, 3

1. Kalsiyum deposu

Kalsiyum hem kemik hem de diş sıhhati açısından değerlidir. Ayrıyeten kilo alımını da engelleyerek olduğunuz kiloyu muhafazada yardımcı olabilir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

2. Gerekli olan birçok vitamin ve minerali de içeriyor.

Tercih ettiğiniz dondurmanın içeriğine bağlı olarak daha fazla besin alabilirsiniz. Örneğin, vanilya çekirdekleri antioksidanların yanı sıra az ölçüde kalsiyum, manganez, magnezyum, potasyum, çinko ve demir içerir. Bitter çikolata da antioksidanlarla doludur ve ayrıyeten içeriğinde, kalbinizi korumak için flavonoidler, kolesterol düzeyinizi düşürmek için oleik asit ve hür radikallerle savaşmak için fitokimyasallar bulunur.

3. Beyni uyararak uyanık kalmayı sağlayabilir.

Tokyo'daki Kyorin Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya nazaran, kahvaltıda yenilen dorduma beyninize dayanak vermek için gerekli olan şey olabilir.

4. Enerji verir.

Dondurma ekseriyetle bir ölçü şeker içerir ve şeker anında bir güç kaynağı sağlayabilir.

5. Dondurma kemiklerinizi güçlendirir.

Bedenimiz doğal olarak kalsiyum üretmediğinden; kemiklerimizin güçlenmesinde kıymetli olan kalsiyumu besinler, destekler ve tahminen de bir top dondurma yoluyla bedenimize almamız gerekebilir.

6. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Dondurma, fermente bir süt çeşididir ve fermente besinler bedeninizi gastrointestinal ve teneffüs yolu enfeksiyonlarından korumanıza yardımcı olur.

7. Doğurganlığı artırabilir.

Kimi araştırmalar, az yağlı süt besinlerinin hamile kalmayı nitekim zorlaştırabileceğini gösterse de başka çalışmalar yüksek yağlı süt içeren yiyeceklerin doğurganlığınızı artırabileceğini göstermektedir.

8. Mutluluk verir.

Dondurma, bedende kendinizi düzgün hissetmenizi sağlayan hormon olan serotonin üretmeye yardımcı olur. Bunu çok yeterli yaptığından, birtakım tıp uzmanları mevsimsel afektif bozuklukla uğraş edenlerin kış mevsiminde biraz dondurma tüketmesini önermektedir.

9. Dondurma, göğüs kanseri riskinizi azaltır.

Kalsiyum bakımından varlıklı bir beslenmenin göğüs kanseri riskinizi azaltmanın en yeterli yollarından biri olduğu kanıtlanmıştır.

10. Libidonuzu güçlendirir.

Dondurma dokularımıza oksijen veren fosfor bakımından yüksektir, pH istikrarını korur ve evet birebir vakitte libidomuzu da arttırır. Fosfor, testosteron düzeylerini denetim altında tutmaya yardımcı olur ve cinsel uyarılmayı sağlar.

En sağlıklı dondurmalar için tanımlarımızı deneyin

Yaz Meyvesi Tadında, Dondurma Üzeresiniz: İşte Çok Özlediğimiz 12 Dondurma Tarifi!

Yaz Yaklaşırken Konutta Dondurmanızı Hazır Etmeniz İçin Size Gereken Tatlış 13 Tanım

Bu Sıcaklarda Başınızı Buzdolabına Sokmanızı Engelleyecek 12 Buzlu Dondurma Tanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.