Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Bahçeli: ‘Sandık Demokrasinin Namusudur ve Herkes Hürmet Duymalı’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul seçim sonuçlarına ait yazılı açıklama yaptı. Bahçeli “Sandık demokrasinin namusudur ve herkes hürmet duymalı. İstanbul'da ulusal iradenin tercih ve eğilimi ortaya çıktı” dedi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle

“Sandık demokrasinin namusudur ve herkes tarafından titizlikle hürmet duyulmalıdır”

“Ülkemizi uzun bir müddet meşgul eden 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Seçimi tamamlanmış, resmi olmayan süreksiz sonuçlar aşikâr olmuştur. İstanbul’da ulusal iradenin tercih ve eğilimi ortaya çıkmıştır. Sandık demokrasinin namusudur ve herkes tarafından titizlikle hürmet duyulmalıdır. İstanbul temelli yaygın ve ağır tartışmalar sandık marifetiyle sonuca bağlanmış, süreç nihayete ermiştir. İştirak oranının muteber bir düzeyde tezahür etmesi de sevindirici bir gelişmedir.”

“MHP Binali Yıldırım’a azim ve kararlılıkla dayanak vermiştir”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

“Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun olacak formda üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmiş, Sayın Binali Yıldırım’a azim ve kararlılıkla dayanak vermiştir. Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir.”

“Türkiye artık temel gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır”

“Şu anki tabloya nazaran CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayının öne çıkması 23 Haziran seçimine bakışımızı asla değiştirmeyecek, hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruşumuzu etkilemeyecektir. Türkiye artık temel gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük berbatlıklar ortasındadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin muhtaçlık duyduğu ıslahatlar, yasal düzenlemeler, kurumsal düzeltmeler ve geleceği kavrayıp kucaklayan ulusal stratejiler ortak akıl ve ortak uğraşla hayata geçirilmelidir.”

“Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir biçimde koruma ve müdafaa edecektir”

“2023 Önder Ülke Türkiye vizyonuna birlik ve beraberlik içinde ulaşılmalıdır. Türk milleti ertelenmesi ve ötelenmesi imkânsız olan ağır problemlerinin hallini ve hafifletilmesini sabırla beklemektedir. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir formda koruma ve müdafaa edecektir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona tevessül etmemelidir. Kaldı ki Türkiye’nin artan iç ve dış meselelerine karşı Yenikapı ruhuyla hareket edeceğimiz tartışmasız bir gerçektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.