Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Araklı’daki Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 8’e Yükseldi: 2 Kişiyi Arama Çalışmaları Devam Ediyor

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşanan sel felaketinin 5. gününde arama kurtarma takımları kayıp olan 3 kişinden birinin daha cansız vücuduna ulaştı. Felakette hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi. Kayıp olan 2 kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

321 kişilik takımın arama-kurtarma, yol açma ve enkaz kaldırma çalışması yürüttüğü sel bölgesi, askeri helikopterle de havadan taranıyor.

Trabzon’da 18 Haziran’da tesirli olan sağanak, Araklı ilçesinde sel ve heyelanlara neden olmuştu. Felakette 7 kişi hayatını kaybetmiş 3 kişi ise kaybolmuştu.

Bugün devam eden arama kurtarma çalışmalarında bir kişinin daha cansız vücuduna ulaşıldı. Cesedin kime ilişkin olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Selde ömrünü yitirenlerin sayısı 8’e yükselirken, kayıp 2 kişi için arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Trabzon’un yanı sıra bölge vilayetlerden gelen AFAD, AKUT takımlarıyla UMKE, Araklı ilçesi Çamlıktepe ve Yeşilyurt mahallelerinde Karadere boyunca arama çalışması yürütüyor. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gelen 31 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi de çalışmalara eşlik ediyor. JAK timleri botla açıldıkları dere yatağında sondalama yolu ile kayıplardan iz arıyor. Kayıp şahısların yakınlarının umutlu bekleyişi de sürüyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

321 kişilik grubun katıldığı arama kurtarma çalışmalarına AFAD’a ilişkin Samsun’dan getirilen ‘Abrek’ isimli kadavra köpeği de eşlik ediyor.

Ordu’dan 2 dalgıç da çalışmalara katıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla, arama çalışmalarına takviye vermek amacıyla bu ilden itfaiye arama-kurtarma grupları de Araklı’ya gönderildi. Ortalarında 2 dalgıcın bulunduğu, 6 kişilik profesyonel arama kurtarma ulaştıkları bölgede çalışmalara başladı.

9 binanın yıkıldığı, yollar, köprülerin hasar, tarım topraklarının de ziyan gördüğü sel ve heyelanla ilgili yürütülen hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.

Sel felaketinde 8 köy etkilenmişti

Felaket sonrası açıklama yapan Pakdemirli’nin kelamları ise reaksiyon çekmişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.