Açıklanan hasta sayısı, vaka sayısının zirvesini de geride bıraktı Spor Haberleri

Salgının daha da kötüye gitmesi sebebiyle geçtiğimiz hafta yeni kısıtlamalar geleceği açıklandı ve birkaç gün önce de bu kısıtlamalar başladı. Her geçen gün artış yaşanan hasta sayısı da yine can sıkan bir seviyede.

21 Kasım’da açıklanan tablo ile toplamda yapılan test sayısı 17 milyonu geçmişti. Bugün açıklanan tablo ile de toplam hasta sayısının 450.000’i geçtiğini görüyoruz. 20 Mart’ta açıklanan vefat sayısı da ne yazık ki günlük vefat sayısının en üst seviyesine ulaşmıştı.

instatakipci instagram takipçi satın al

23 Kasım Covid-19 Tablosu

Hasta sayıları ne yazık ki birkaç gündür şu ana kadar açıklanan vaka sayılarından bile daha yüksek seviyelere gelmiş durumda. Türkiye’nin şu ana kadar açıklanan en yüksek vaka sayısı ise 11 Nisan’da gelmişti ve sayı 5.138’di. 21 Kasım ve 22 Kasım’da açıklanan hasta sayısı ise sırayla 5.532 ve 6.017’ydi.

Tüm dünyada yaşanan bu korkutucu artışın ardından insanların artık tek umudu aşı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise geçtiğimiz saatlerde konu ile ilgili güzel bir haber verdi. Söylediğine göre BioNTech ve Pfizer’in ortak aşısı onay alırsa Aralık veya Ocak ayında 1 milyon adet tedarik edilecek ve devletin tedarik ettiği aşılar ücretsiz olacak. Konuya dair detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Bu haber sizin için özeldir   Vaka sayıları durdurulamıyor: Bugün 187 kişi hayatını kaybetti Spor Haberleri
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER