F-35 Analizi

Yayınlama: 11.01.2021
Düzenleme: 23.01.2022 18:40
13
A+
A-

F-35 Analizi – Hatırlarsanız #Abd ve #Vietnam arasında başlayıp dolaylı olarak 33 ülkenin katılımı ile 20 yıl süren bir savaş vardı. Abd ülke ciddiyetine olağanüstü bir zarar verip Abd’nin mağlubiyeti ile sonuçlanacak bu savaş, aynı zamanda 3. Nesil savaş uçaklarınında test edilmesi için önemli bir arenaydı. Abd ise 3. nesil #F4’e o kadar güveniyordu ki çok saçma şeyler yaptı. Artık radar, aviyonikler ve uzun menzilli füzelerin denendiği yeni nesil uçaklarla birlikte it dalaşının bittiğini sanmıştı. Aslında olay çok basitti. Gelişmiş ve o dönem için uzun menzilli radarlar ve radar güdümlü uzun menzilli füzeler ile düşmanı uzaktan avlayacaktı. Bu yüzden ihtiyaçları olan şey tek depo ile hem bol bol hava-hava füzesi taşıyacak hemde yakıt bitmeden bombardımanını yapmaktı. Kısaca olağanüstü bir yük kapasitesi olması yeterliyidi. Manevraya falan gerek yoktu. Tabiki düşündükleri gibi olmadı ve Abd hava kuvvetleri resmen darmadağın oldu.

  Alanya Vip Transfer Luxurious Transportation Services
F-35 Analizi
F-35 Analizi, F-35, F-35 Analizi Milli Muharip Uçak, Nato, Uçak, F22 Termal Gizlilik, Teknoloji, Uçaklar, Milli Muharip Uçak, F-35 Sensör, F22 Füzyon, Uçak Ana Özellikleri, Uçaklar

Şimdide başka bir senaryo. Nato’nun ana muharebe uçağı ve yeni yani 5. Nesil savaş uçağı F35. Bu uçak stealth özelliğine, ağ merkezli harp yeteneğine ve diğer özelliklerine o kadar güveniyor ki manevra yapmasına gerek duymadan tasarlandı. Kısaca anlattım ama benzerlikleri rahatça görebilirsiniz.

İşte ben bu yüzden F-35’i sevmiyorum. Yeni teknolojilere güvenip ana özellikten feragat ediliyor. Bir uçağın ana özelliklerinden biridir manevra. Ama şunu diyebilirsiniz. 1. Nesil yarı aktif radar güdümlü füzelerle şimdiki füzeler bir değil. O radarlar nerde Aesa Radarları nerde? Ayrıca stealth küçümsenmeyecek bir özellik olduğunu söyleyebilirsiniz. Haklısınızda. Şuan dünyanın en iyi 2. uçağı F-35, 1. uçağı F22’dir. Kfx 4.5 nesil, Milli Muharip Uçak hazır değil, J-20 ve Su-57’nin motorları hazır değil. Bunlar gelesiye kadar ki süreçtede F-35 dünyanın en iyi 2. Uçağı olmaya devam edecek. Sevmesemde bunlar gerçek. Ne Su35 nede F16. 4++ bir uçağın F-35 karşısında şansı yok.

F-35’in Nato gibi bir yapılanmanın ana muharebe uçağı olmasının hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü 5. nesil uçakları geçtim. Radar izi düşük olup yeterli sensör donanımına ve 360° nozzle lara sahip bir İHA’nın bile F-35’i avlayabileceğini düşünüyorum.

  Bir Titanik Faciası Daha Yaşandı! 28 saatlik oksijen kaldı!

Mesela F22 termal gizliliğe sahip bir uçak. Ayrıca ağ merkezli harp yeteneği başta olmak üzere kaska monteli nişangah sistemi hariç tüm F35 özelliklerine sahip. Ayrıca f35’ten çok daha görünmez. F35 sensör füzyonunda ciddi bir üstünlüğü olsa da it dalaşı sırasında f22 alır.

F-35 Analizi, F-35, F-35 Analizi Milli Muharip Uçak, Nato, Uçak, F22 Termal Gizlilik, Teknoloji, Uçaklar, Milli Muharip Uçak, F-35 Sensör, F22 Füzyon, Uçak Ana Özellikleri, Uçaklar

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit