Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Yalçın Koşukavak: “Bu akşam sevineceğiz sonra…”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Koşukavak, Denizli Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, oyuncularını tebrik etti.

Misyona yeni başladığını hatırlatan Koşukavak, “Bana 3 günlük müddette çok inandılar. Düşündüğüm senaryoyu alanda gerçekleştirdiler. Aytemiz Alanyaspor sıkıntı bir rakipti. Oyuncularıma 3 günde bu türlü karakterli bir oyun ortaya koydukları için teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yalçın Koşukavak, oyuncularının başarılı performansının sonraki haftalarda da devam etmesini diledi.

Bir basın mensubunun, grubun başına geçtiği birinci maçta galibiyet almalarını sorması üzerine Koşukavak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Üç günde Alanya üzere bir rakibe organize olmak kolay bir şey değil. Alanya oyuncuları oynadıkları oyuna inanmış ve birçok kadro onlara tahlil üretememiş. Yalnızca 3. mağlubiyetini aldılar deplasmanda. Denizlispor’da mevcut kaidelere nazaran bir oyun planı çıkartmam gerekiyordu. Oyuncularım da sağ olsunlar çok özverili davrandı. Teorik ve vaktimiz yettiğince alanda pratik çalıştık. Alanya oyunda topa sahip olan tarafını tercih ediyor. Bizim topa sahip olarak oynayacak vaktimiz yoktu. Daha pragmatik yaklaşmamız ve kazanmamız lazımdı.”

Üç gün evvel gelmişsiniz, oraya bir akım getirmeniz gerekiyor. Oyuncuları inandırmanız gerekiyor. Onu başardık. Akılcı bir oyun seçmemiz gerekiyordu. Onu da yaptık. Kısa vakitte değerli işler üretmemiz gerekiyor, vaktimiz yok. Gelecek maçlarla alakalı kazanmaya giden yol neyse, kime karşı nasıl oynayacaksak o denli oynayacağız. Takım derinliği ve sakat oyuncu sayısı fazla. O denli çok rotasyon yapamıyorum. Bu gelecek haftalardaki 3 maç biraz ıstırap oluşturabilir. Burada değerli bir iş var. Buranın da tahlilinin yolunu arayacağız. Biz bu akşam sevineceğiz ve memnunuz lakin yarın öteki bir iş başlayacak.”

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Semih Tokatlı: “İlk yarıda kalemize gelen birinci top gol oldu”

 

Aytemiz Alanyaspor’un teknik sorumlusu Semih Tokatlı, müsabakadan mağlup ayrıldıkları için üzgün olduklarını lisana getirdi.

Maça uygun hazırlandıklarını belirten Tokatlı, şöyle devam etti:

“Özellikle galibiyeti fazla arzuluyorduk. Rakibin kapanacağını biliyorduk. Sonuçta birinci yarıda kalemize gelen birinci top gol oldu. Ondan sonra topa fazla sahip olduk. Durum üretmede, şut atmada eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz. Golün eksikliği dışında kazanma dileği, coşkusu, bizim oyunumuzu alana yansıttı. İnşallah bunun telafisini birinci maçta yapacağız.”

Tokatlı, maçla ilgili birtakım istatistiklere de değindi.

Kendilerinin topla oynama oranının yüzde 80 olduğunu söz eden Tokatlı, “650 pasa, 153 pas sayısı var. Yalnızca gol üretemedik. Bir tek sebebi bu. Birtakım maçlarda ne yaparsanız yapın olmuyor. Kalenize gelen bir top gol oluyor. Önümüzdeki maçlarda bunun çalışmalarını kesinlikle yapacağız. Bunun altından kalkabilecek, düzgün bir grubuz. Kendimize ve oyuncularımıza güveniyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.