Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Terzi, 100 bireyden topladığı 20 milyon lirayla ortadan kayboldu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Tire’deki Tahtakale Çarşısı’nda terzilik yapan M.B., etrafındaki iş adamlarından para alarak incir ihracatı işinde kullanacağını söyledi. M.B., para verenlere, kısa müddette yüksek gelir kelamı verdi. Evvel bu sistemle para verenlere çıkar dağıtarak itimat kazanan M.B., tekrar para istediğinde vatandaşların kar beklentisi daha da yükseldi. M.B., bu sefer de vatandaşlardan daha yüksek ölçüde paralar toplamaya başladı. Yüksek gelir beklentisinde olan ve yüksek ölçülerde para veren ortalarında Tireli iş adamlarının da bulunduğu kimi bireyler, son birkaç gündür M.B.’ye ulaşamayınca olay ortaya çıktı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

MUHTAR ADAYI OLMUŞTU

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran bir küme mağdur, kendilerini dolandırdığı gerekçesiyle M.B.’den şikayetçi oldu. M.B.’nin ise topladığı paralarla birlikte ailesini de alarak ortadan kaybolduğu öğrenildi. M.B.’nin yaklaşık 100 şahıstan 20 milyon lirayı bulan ölçüde para topladığı ileri sürüldü. Polis, M.B.’nin yerinin tespit edilip yakalanması için çalışma başlattı.  Bu ortada milyonlarca lirayla ortadan kaybolan terzi M.B.’nin, evvelki devirlerde ikamet ettiği İpekçiler Mahallesi’nden muhtar adayı olduğu lakin seçimi kazanamadığı belirtildi.

BALIKESİR’DE YAKALANDI

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İzmir’in Tire ilçesinde, yüksek kar hissesi vaadiyle yaklaşık 100 bireyden topladığı 20 milyon lira ile ailesini de alarak ortadan kaybolduğu ileri sürülen terzi Mustafa B.’nin polis Balıkesir’de olduğunu belirlendi. Mustafa B., kaldığı meskene düzenlenen operasyonla yakalanıp, oğlu Fatih B. ile gözaltına alındı. Baba-oğul Tire’ye getirildi. Polisteki birinci tabirinde, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, “Kaçmadım ve kimseyi dolandırmadım” diyen Mustafa B. ile oğlu Fatih B., adliyeye sevk edildi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.