Sedat Peker ve Dilan Polat bağlantısı nedir?

Yayınlama: 21.11.2023
172
A+
A-

Seçim öncesi paylaştığı videolarla gündem olan Muhammed Yakut, bu sefer de Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Yakut, fenomen çiftin nasıl para kazandıklarını açıkladı.

Seçim öncesi sosyal medyada paylaştığı siyasi içerikli videolarla gündem olan ve kırmızı bülten ile İnterpol tarafından aranan Muhammed Yakut, İspanya’da yakalandı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’le bağlantılı olduğu da iddia edilen Yakut, uluslararası adli işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye iade edilecekken, basına yansıyan bilgilere göre iki gün önce serbest bırakıldı.

Muhammed Yakut bu kez de sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Sedat Peker, Engin Polat, Dilan Polat ilişkisi nedir?

“Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu bunların ne iş yaptığını biliyor musunuz? Ben babasını da tanırım. 2012’de yattığım cezaevinde öldü. Babasının anasını niye öldürdüğünü de bilirim. Hangi Batmanlı sanatçıdan dolayı namus davasından öldürdüğünü… Öyle namuslu babaları vardı cezaevinde kahrından öldü” ifadelerini kullanan Yakut, gazeteci Erk Acarer’in yayınında şunları söyledi:

“Sen çıkacaksın Dubai’de kafana taçlardan dolar koyacaksın. Ferrarilere bineceksin. Muhammet Yakut hakkında İstanbul emniyetinde 3 tane şerefsiz emniyetçi ile hakkımda dava açacaksın. Dayınız Murat Ayhan sizi sokaklara atıyor. Holding sahibiydi. Sokakta yatıyordunuz. Tele kızlık yapıyordun Sıla Doğu. Allah belanı versin, hakkımda gidip şikayetçi oluyorsun. Engin Polat ile Dilan Polat ne iş yapıyor biliyor musun? Mail order yapıyor kuyumculuk üzerine…”

  Dilan Polat'ın 4 Yaşındaki Oğlu Milan, cezaevine girebilir

Not, görselde ilişki olarak belirtilen kelime “bağlantılı olması” “ilişiğinin olması” anlamı taşır. Herhangi bir yanlış anlaşılma durumu söz konusu olmamalıdır.

Sedat Peker’in ifşaladığı Hadi Özışık’ın Dilan Polat’a övgüler yağdırdığı ortaya çıktı

Kara para aklama iddiası ile uzun süredir gündemde olan Dilan Polat yapılan operasyonla eşi ve kardeşi ile birlikte gözaltına alındı. 2021 yılında Sedat Peker’in ifşaladığı Hadi Özışık’ın Dilan Polat’a övgüler yağdırdığı ortaya çıktı.

Sosyal medya paylaşımları, gösterişli yaşamları ile uzun süre boyunca gündemde olan Dilan Polat ile Engin Polat, aile üyeleri Sıla Doğu, Sezgin Polat, Kürşat Polat’ın yanı sıra muhasebecileri Beyza Ekici, mali işlerine bakan Av. Ahmet Gün ve bazı çalışanları İstanbul’da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

  Vahşet! Kürekle bayıltıp, balta ve tırpanla öldürdüler

Gözaltına alınıp hastaneye götürülürken basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Polat çiftinin aksine kardeşi Sıla Doğu, kanıtları yok etmediklerini ve sadece ifade vereceklerini açıkladı.

PEKER’İN ÖZIŞIK İDDİASI

CHP’li Özgür Özel, 2021 yılında katıldığı bir TV programında Sedat Peker ile hükümet arasında bir gazetecinin aracılık yaptığını iddia etmişti.

İddianın merkezindeki isim olan Hadi Özışık, yaptığı açıklamada dönemin İçişleri Bakanı olan Soylu’dan bahsederek: “Soylu ile Peker arasında haber götürdüğüm yalandır. Böyle yapan şerefsizdir, haysiyetsizdir” diyerek gündeme oturmuştu.

Daha sonra Peker bir açıklama yapmış ve ardından da Hadi Özışık ile birlikte yaptığı görüntülü görüşmeyi sosyal medyada yayınlamıştı.

HADİ ÖZIŞIK’TAN DİLAN POLAT ÖVGÜSÜ

Sosyal medyada Peker ile arasındaki görüşme ile bilinen Özışık’ın, kara para aklama iddiaları ile gündeme oturan Dilan Polat ve Engin Polat çiftine övgü yağdırdığı video gündem oldu.

1 ay önce kişisel YouTube kanalından Polat çifti hakkında bir video yayınlayan Özışık, gazeteci Özlem Gürses’e Dilan Polat üzerinden eleştiriler yaparken Polat’a övgüler yağdırıp ona sahip çıktığı ortaya çıktı.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit