Sarhoş Nasıl Ayıltılır – Sarhoşu Kendine Getirme

Yayınlama: 23.11.2022
Düzenleme: 25.11.2022 18:09
256
A+
A-
sarhoş nasıl ayıltılır

Alkol içen bir insanı kendine getirme seçenekleri elbette var. Alkol içen bir insan nasıl ayılır konusuna değineceğim. Bu mereti içmemeniz konusunda sizlere nasihat vermek durumundayım. Alkol tüm kötülüklerin anası değil babasıdır bunu da unutmayın. Çünkü ana gibi yar baba gibi diyar olmaz. Neyse sarhoş ayıltma yöntemleri olarak bu yazımızda sizlere bahsedeceğiz ne de olsa. Şimdi geçelim konumuza “sarhoş nasıl ayıltılır“…

Sarhoş Ayıltma Yöntemi

Alkol içmiş bir kimse kimyasal olarak beyin hücrelerine kadar alkollüdür. Bu kişiyi kafa olarak kendine getirmek tıbben mümkün değildir. Çünkü vücut bu alkolü kendi kendine atacaktır. Ancak alkol içmiş bir kimseyi ayıltabilirsiniz.

Soğuk Duş

Sarhoş birisine duş aldırmak sarhoş olan kişinin mide bulantısını geçirecektir. Sarhoş insanı sıcak yerlerde tutmayın. Serin ve rahatsız olacağı konumda bulunsun. Rahatsız olacağı derken ona şiddet uygulamayın ya da -1 derecede dışarı çıkarmayın. Soğuktan kastım 7-10 derece sıcaklığında serin bir hava. Ya da gerçekten soğuk bir duş.

Sarhoşun Ağzına Buz Koyun

Bu riskli bir yöntemdir pek tavsiye etmeyiz. Çünkü sarhoş bir kişi o buzu nefes borusuna kaçırabilir. Ağzına buz alması kişiyi kendine getirecektir. Ancak bilincinin olup olmadığını kontrol edin nefes borusuna kaçırmasın.

  Halı Sahadan Önce Ağrı Kesici (Arveles) İçilir Mi?

Onu Sinirlendirin

Sarhoş Bir kimseyi sinirlendirmek onun kafasını açacaktır. Çünkü sinirlendiği zaman düşünmeye başlayacaktır. Sinirlendirin derken annesine de sövmeyin. Mesela sevgilisinin onu aldattığını söyleyin. O bu duruma şok olacak ve birden mantıklı sorular sormaya başlayacaktır. Dozunu kaçırmayın, gülmeyin, alay etmeyin.

Uykusu varsa uyusun

Eğer sarhoş olan kişinin uykusu varsa ve uyuklama eğilimi varsa onu ellemeyin. 2-3 saatlik uyku onun kendine gelmesini sağlayacaktır. Eğer mümkünse sabaha kadar uyusun ve alkolü vücuttan hızlı bir şekilde atsın. Sarhoş birini ayıltmak zordur okurum. Uyku en iyi çözümdür. Uyusun kendine gelsin gariban ki sabah ona ne kadar yanlış olduğunu anlatın.

Alkollü bir insan nasıl kendine gelir

Alkollü bir insanı kendine getirme yöntemlerinden bahsettik sizlere. Bunların haricinde sizlere şunu belirtmeliyim. Alkol dostunuz değildir. Bak sen şu an bu yazıya kadar gelmişsin yazık değil mi sana da. Neyse konuyu dağıtmayalım işimizi yapalım değil mi. Alkollü bir insan eğer komalıksa onu mutlaka hastaneye yetiştirin ya da 112 servisini arayın. Çünkü durum zannettiğinizden daha ciddi olabilir.

  Ihlamur spermleri azaltıyor, aman dikkat!

Sarhoş bir insan ne kadar sürede ayılır

Sarhoş bir insan yaklaşık alkol içemeyi bıraktıktan 4-5 saat sonra kendine gelir. Ancak alkolün vücuttan tam atılması 12-48 saati bulmaktadır. Bu süre içilen miktara ve içilen süreye göre değişiklik gösterebilir.

Sarhoşluk en hızlı nasıl geçer

Alkolün kafası en hızlı nasıl düşer diyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Eğer rakı, viski, votka gibi ağır alkoller içtiyseniz hızlı düşmek zordur. Ancak bira, şarap gibi hafif takıldıysanız elbette ki size soğuk hava iyi gelecektir. Bizi okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım bu makale size faydalı olmuştur. Yine de hatırlatayım ki alkol dostunuz değildir. Alkolü derhal bırakın. Bugün sizlere sarhoş nasıl ayıltılır konusundan bahsettim hoşça kalın.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit