Portakalın Cilde Faydaları Nelerdir? Portakal Kabuğu Maskesi

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Portakalın Cilde Faydaları Nelerdir? Portakal Kabuğu Maskesi. C vitamini bakımından oldukça zengin olan portakal, birkaç madde ile bir araya geldiğinde cildin yenilenmesini ve ölü derilerden arınmasını sağlıyor. Yıllardır kışın meyve tezgahlarının en çok satılanları arasında yer alan portakalın cilde faydalarını mutlaka öğrenmelisiniz. Peki bu faydalar neler? Portakal cilde nasıl olumlu etkiler bırakır?

Portakal, en çok Adana, Mersin ve Dörtyol gibi Akdeniz kıyılarında yetişen portakal, Turunçgiller ailesinin en çeşitli ve en çok üretilen elemanıdır. Keskin bir tadı ve canlı kokusuyla lezzetli bir meyve olan portakal öncelikle C vitaminini en yüksek barındıran bir meyvedir. Güne dinamik başlamak isteyenlerin ya da bağışıklık sistemlerini güçlendirmeyi planlayanların tercih edebileceği portakal ve taze sıkılmış portakal suları ile birçok hastalığa karşı direnç kazanılması mümkündür. Kalbin zarar görmesini engelleyen portakal, vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen çürüme ve ezilmelerin kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyor. Yüksek miktarda asit içeren besinler cilt üzerindeki fazla yağların emilmesine yardımcı olur. Portakal ve kabuğu da doğru şekilde uygulayarak cilt üzerindeki birden fazla olumlu yönlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca portakalın kabuğu doğal bir peelingtir. Siyah noktaların temizlenmesinde büyük rol oynar.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Portakal, ciltteki akneleri ve akne izlerini yok etmede başarılıdır. Üstelik vitamin açısından zengin olması dışında cildi renklendirir ve cilt yapısını düzgünleştirip sıkılaştırır. C vitamini zengin olduğu için yaşanma belirtileriyle savaşarak, kırışıkların önüne geçer. Cildi gerginleştirerek sağlıklı bir parlaklık, canlılık kazanmasını sağlar.
Portakaldaki kalsiyum sayesinde sağlıklı kemikler ve dişlere sahip olabilirsiniz.

PORTAKAL KABUĞU İLE YAPILAN MASKE TARİFLERİ

 2 yemek kaşığı portakal suyu ile 4 yemek kaşığı unu karıştırın. Yüzünüzün tamamına ve boyun bölgenize uygulayıp  20 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın.

Bu maske tarifi cildinizin sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

– 2 yemek kaşığı portakal suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurdu kasede iyice karıştırın. Tüm yüzünüze uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

Bu maske kuru cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

– 2 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, yarım tatlı kaşığı karbonatı cam kasede iyice karıştırın.

Bu karışımı yalnızca sivilcelerinizin olduğu bölgelere uygulayın. Kısa süre içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

portakalın cilde faydaları nelerdir? portakal kabuğu maskesi
Portakalın Cilde Faydaları Nelerdir, Portakal Kabuğu Maskesi, portakal kabuğu cildi parlatır mı, portakal kabuğu siyah noktalara iyi gelir mi, portakal maskesi yaparken hangi malzemeler kullanılır, kuru cilde iyi gelir mi, portakal cildi nemlendirir mi

Portakalın Cilde Faydaları Nelerdir, Portakal Kabuğu Maskesi, portakal kabuğu cildi parlatır mı, portakal kabuğu siyah noktalara iyi gelir mi, portakal maskesi yaparken hangi malzemeler kullanılır, kuru cilde iyi gelir mi, portakal cildi nemlendirir mi

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu