Pogba kardeşler köprüleri attı! 13 milyon euroluk şantaj ve Mbappe’ye büyü iddiası

Fransız futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan Paul Pogba’nın başı kardeşi Mathias ile dertte. Pogba, kardeşini kendisinden …

Yayınlama: 30.08.2022
A+
A-
Fransız futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan Paul Pogba’nın başı kardeşi Mathias ile dertte. Pogba, kardeşini kendisinden haraç almak isteyenlere yardım etmekte suçladı. Pogba’ya yanıt veren kardeşi ise Juventuslu yıldızın, Kylian Mbappe’ye büyü yaptığını ileri sürdü.

“MBAPPE’YE BÜYÜ YAPTI”
Manchester United’la sözleşmesi bittikten sonra İtalyan devi Juventus’a geri dönen Paul Pogba’nın kardeşi Mathias, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca bir video yayımladı. Mathias, kardeşinin PSGli Kylian Mbappe’ye büyü yaptığını söyledi.

Mathias, Pogba’nın Mbappe’yi büyücülükle anılan biri aracılığıyla lanetlendiğini ve kendisini de hapse göndermek için çaba gösterdiğini söyledi.

POGBA’YA 13 MİLYON DOLARLIK SANTAJ İDDİASI
Fransa basınına yer alan haberlere göre, organize bir çete Pogba’yı tehdit etti ve ve gasp girişiminde bulundu. Yetkili birimler ise bu konuya ilişkin bilgilendirildi. Pogba ise kardeşini kendisine organize suç içinde tehdit ve haraç alma girişiminde bulunanlara “katkı sağlamakla” suçladı.

Pogba’nın avukatı ise yaptığı açıklamada, “Mathias Pogba’nın son dönemde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar sürpriz değil. Paul Pogba’ya yönelik tehditlere ve organize çete haraç girişimlerine katkıda bulunuyor. İtalya ve Fransa’daki yetkili makamlar bir ay önce bu duruma el koydu. Bu konuda devam eden soruşturmayla ilgili başka ilave yorum yapılmayacak” ifadeleri kullanıldı.

Olayla ilgili şikayettte bulunan Pogba, kendisini tehdit eden ve şantaj uygulayan grubun 13 milyon dolar istediğini söylerken, iddialara göre iki silahlı adam, Manchester United’daki dönemi dahil Paul Pogba’yı 13 yaşından beri gizlice koruduklarını söyleyerek para talep etti.

Fransa radyosu Franceinfo ise Paul Pogba’nın kendisi hakkında bazı belgeler açıklayacağını belirten bir video paylaşan kardeşi Mathias Pogba için şikayette bulundu ve yasal süreç başlattığını duyurdu.

AFP’nin temasa geçtiği Pogba ailesine yakın iki kaynağın iddiasına göre göre aynı zamanda profesyonel bir futbolcu olan Mathias, bu videoları yayımlamamak için büyük meblağlar talep ediyor.

Son olarak Fransa’nın ASM Belfort takımında top koşturan ve bir dönem Gine milli futbol takımında oynayan Mathias Pogba, nisan ayından bu yana bir takımla anlaşamadı.