Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Mesih Olduğu Savını Türkiye Gündemine Bomba Üzere Bırakıp Havarileriyle Birlikte İnzivaya Çekilen Hasan Mezarcı’nın Fantastik Dünyası

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Her görüntülerini merakla beklediğimiz 140 Journos tekrar harika bir iş ortaya çıkarmış. Bu sefer hususumuz 2000 yılında kendisini mesih ilan eden Hasan Mezarcı. Telaffuzlarıyla herkesi dumura uğratan Mezarcı bakalım neler söylüyor. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Keyifli okumalar!

Biz onu “fıkrasına gülünmeyen adam” olarak tanısak da aslında o eski müftü ve 19. periyot refah partisi milletvekili Hasan Mezarcı… 140 journos kendisini mesih ilan ettikten sonra ortadan kaybolan Mezarcı'yla ilgili “dedim dedim inanmadınız” isimli süper bir görüntü hazırlamış.

Görüntü, tahminen hatırlarsınız Mezarcı'nın 2000 yılında kendisinin mesih olduğunu açıkladığı Reha Muhtar'ın o meşhur canlı yayınıyla başlıyor. “Kapatmayalım ya…”

Daha sonra kalp-damar cerrahi uzmanı dokturu olan eşi Esin Tatlı Mezarcı'yı da görüyoruz.

Mezarcı kadar kendisinin de epeyce enteresan telaffuzları var. Örneğin o da kendisinin “fahişe Meryem” olduğunu argüman ediyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mezarcı'nın mesih olduğunu bir yakının düşünde gördüğünü ve birinci evvel ona inanmadığını söylüyor. Mezarcı'nın söylenmesi yasak olan şeyleri kendini feda edercesine söylediğine inanıyor. Sanırım bu fedailik ona gerçek yönelmesine neden olmuş. 🙂

Görüntüde orta ara da Mezarcı'nın milletvekilliği periyodunda zelzele tesiri yaratan birtakım açıklamalarına da yer verilmiş. Sanmayın ki yalnızca mesih açıklamasıyla milleti sarstı. Ooo daha neler var neler.

Bakınız mesela “Kemalizm yıkılırsa, devlet de kurtulur, millet de kurtulur” açıklaması… Şunu da belirtelim Mezarcı, İslam ismine da olsa devletin kutsallaştırılmasına karşı bir karakter bunu da görüntüyü izleyince göreceksiniz aslında.

Tüm bu siyasi bocalamanın, bomba tesiri yaratan açıklamaların akabinde şu an Düzce'de sarı pelerini ve havarileriyle birlikte keyifli mesut yaşıyormuş.

O havarilerden biri de İbrahim. Vaktinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışmış. Hasan Mezarcı'nın mesih olduğunu televizyonda öğrenince direkt bağlantıya geçmiş.

2015 yılında da toplumsal medyada inancını açıkladığı kitabını yayınladığı için imam-hatiplik misyonuna son verilmiş. O, tıpkı ortaçağ papazları üzere engizisyona maruz bırakıldığını düşünüyor.

Hasan Mezarcı da işte bildiğiniz üzere… Dünyanın dört bir yanında onun mesih olduğunu bilen havarilerinin olduğuna inanıyor.

Hatta bunu kanıtlamak için bir anısını da anlatıyor. Daha mesih olduğunu açıklamadan evvel Mısır'da bir çocuk Mezarcı'yı bulmuş ve kendisine “Meryem oğlu mesih İsa'sın. Allah gösterdi” demiş. Ve bu duruma sarı pelerinli de çok şaşırmış. 🙂

Mesih'in dünya savaşlarından sonra geldiğini ve dünyaya gelmesi yaklaştıkça mesih ya da mehdi olduğunu söyleyenlerin de çoğaldığını belirtiyor.

E natürel sarı pelerinli onları sevmiyor. Onların yalnızca şöhret peşinde olduklarını vurgulamadan da edemiyor.

Hazırsanız asıl bombayı da bırakıyorum buraya. Cenab'ı Allah'la birlikte dağa yanlışsız tırmanırken ortalarında geçen bir konuşmayı anlatıyor. Evet evet bunu duyduk.

Cenab'ı Allah kendisinin Ankara'ya gitmesine müsaade vermediğini, Ankara'nın ilkel bir kabile olduğunu söylüyor. Alışılmış bahsettiği halk değil, idare…

Mezarcı'nın söylediği yanlış bir kelamı düzelten eşinin o gülüşünü de es geçmeyelim. Artık o gülüşü de siz yorumlayın.

Burası çok değerli diyor, içeriğimizi burada bitiriyoruz. Artık yorum sizin!

Bu fantastik görüntünün tamamını da buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.