Kombin Yapmanın Tüyoları Nelerdir? Güzel Kombin Nasıl Yapılır?

“Kombin Yapmanın Tüyoları Nelerdir? Güzel Kombin Nasıl Yapılır? Doğru kıyafet kombini nasıl yapılır? Giyinirken Nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu soruların cevabı…”

Kombin yapmanın tüyoları nelerdir? Güzel kombin nasıl yapılır
Kombin Yapmanın Tüyoları Nelerdir, Güzel Kombin Nasıl Yapılır, Kıyafetlerde renk kombini nasıl yapılır, Kombin tüyoları neler, doğru kıyafet kombini nasıl yapılır, şık giyinmek, güzel giyinmek, doğru kombinler

Kombin Yapmanın Tüyoları Nelerdir? Güzel Kombin Nasıl Yapılır? Kişinin göz zevkinin ve kıyafet zevkinin iyi olması onun iyi ve güzel giyinmesi için büyük bir artıdır. Ancak buna rağmen kıyafet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İşte size doğru giyinmenin püf noktaları…

Yaşına göre giyinmemek

Eğer yaşınız 30 ve üzeriyse kamuflaj desenli kıyafetlerinizi hemen gardırobunuzun derinliklerine gömün ya da yeğeninize verin. Çünkü onlar gerçekten gençler için.

Sadece tayt giymek

Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarınıza yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz kesin!

Şık da olsa beyaz çizme

Modanın çılgın çocuğu Galliano bile, beyaz; topuklu çizmelerin bir kadını bayağılaştırmaktan başka bir işe yaramadığını söylüyor. Siz onu dinleyin ve eğer böyle bir çizmeniz varsa, hemen ondan vazgeçmenin yollarını arayın.

Yerine göre giyinmemek

Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda olacağı bir aktiviteye katılıyorsanız, kıyafetinizi buna göre seçmeye özen gösterin.

Tek bir aksesuarla şık olacağını sanmak

Şıklık bir bütündür ve bunu asla tek bir aksesuarla sağlayamazsınız diyor Vakko´nun tasarımcısı Zac Posen. Eğer her tarafınız dökülüyorsa, sadece çok trendy bir çanta veya ayakkabı giyerek kendinizi asla kurtaramazsınız. Tümüyle salaş ve özensiz olmak mı?

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Karşılarında can veren kişiye aldırış etmediler, bankta uyumaya devam ettiler!

Vücutla orantısız aksesuar kullanmak

Evet kesinlikle çok rahatlar… Özellikle de uzun seyahatler için. Ancak o bile herkese yakışmıyor. Eğer gereğinden fazla kiloluysanız, küçük bir sırt çantası yerine daha büyük omuz çantalarını tercih edin. Böylece fazla kilolarınızı da kamufle edebilirsiniz.

Her türlü abartı

Eğer kış aylarını karın aylarca erimediği bir yerde geçirmiyorsanız, asla böyle bir bota ihtiyacınız olmayacak. Özellikle de metropollerde! Havanın her daim değiştiği bahar aylarında daha makul kıyafetler giyerek komik görünme ihtimalini sıfırlayabilirsiniz.

Tonları tutturamamak

Renk uyumu konusunda takıntılı olabilirsiniz ama eğer tonları tutturamayacaksınız, boş verin gitsin! Hem de bütün modacılar renk uyumunun çok demode olduğunu söylediği bugünlerde!

Vücuduna göre değil, trendlere göre giyinmek

Bir moda kurbanı gibi görünmek istemiyorsanız, kıyafet alışverişi yaparken çok iyi düşünün. Kabinde giydiğiniz parçaların her birini ayrı ayrı inceleyin, vücuduna yakışıp yakışmadığına bakın ve öyle satın alın. Popo kısmı taşlanmış jean pantolonlar moda olsa da bunun ancak çok formda birine yakışacağını unutmayın.

Doğru Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır?

Kıyafetlerin birbirine uyum göstermesi ve vücut üzerinde estetik bir görünüm oluşabilmesi için ilk dikkat edilecek etken renktir. Renklerin birine uyum sağlaması kişinin farklı görünmesini ve sıradan bir görüntüden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Her gün farklı görünmek isteyen kişilerin doğru kombin yakalayabilmesi için bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise kıyafetin hangi şekle sahip olduğudur. Bu yüzden kişi renk uyumunu sağladıktan sonra alt ve üste giyilecek olan kıyafeti tercih ederken bolluğuna, vücut üzerinde duruşuna dikkat etmelidir. Bol ve dar kombin birbirinden oldukça farklıdır. Eğer üste bol bir kıyafet tercih edilecekse ve alt kısma dar bir kıyafet giyilecekse, üst bölgesine giyilecek olan kıyafetin sadece karın bölgesi bol olması gerekmektedir. Aksi taktirde kişi estetik görünümünden uzaklaşmış olacaktır.

Mevsime Göre Kombin Nasıl Oluşturulur ve Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kombinler mevsimden, mevsime farklılık göstermektedir. Her mevsimin kendine özgü kombinleri bulunmaktadır. Örneğin bot kombinleri Sonbahar ve Kış mevsimlerinde tercih edilmektedir. Botların önünün V şeklinde açık olması kadınların estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Bunun dışında botlar tayt ve dar pantolonlarla kombin edilirse kişinin kış ile sonbahar mevsimine uyumluluk sağlamasına yardımcı olacaktır. Eğer kişi kendi vücudunu beğenmiyorsa ve kusurlarını örtmek istiyorsa bol kombin oluşturmalıdır. Bol kombinler yaz aylarında ve kış aylarında da tercih edilebilir. Karnı açık olan ve salaş bir görüntü oluşturan tişörtler yaz aylarında tercih edilebilir. Bol kazaklar da kış aylarında tercih edilerek, İspanyol paça pantolonla kombin edilebilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Boyun kırışıklığından kurtulmanın yolları neler?

Hangi Kombin, Hangi Aksesuarla Süslenmeli?

Eğer kişi etek kombini yapacaksa ve eteğin yanında kullanacağı aksesuarı bilmiyorsa bu kombini bir çantayla süsleyebilir. Eteğin rengine uygun bir çantayla süslemek ve bir fular takmak kişinin doğru kombin oluşturmasına yardımcı olacaktır. Kış aylarında etek kombini altına yüksek ve kalın topuklu botlar tercih edilebilir. Yaz aylarında ise kişi bu kombini sadece ince topuklu bir ayakkabıyla süsleyebilir. Kot pantolon kombini oluşturulacaksa kişi boy uzunluğuna uygun bir şekilde deri veya normal bir ceket tercih edebilir. Bu kombin yanında ince kordonlu saat ve deri çanta kullanılırsa mükemmel bir görüntü oluşacaktır.

Kıyafet satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer başarılı bir kombin yapmak istiyorum diyorsanız, işe farklı stillerin farklı parçalarını edinerek başlayın. Beğendiğiniz her şeyi satın alın fakat kalabalığı takip etmemeye dikkat edin. Trendleri takip etmek iyi değil, çünkü sürekli değişiyor ve boşa para harcıyorsunuz gibi geliyor. Beğendiğiniz trendleri takip edin, ancak bu trendleri herkesin takip ettiği ve bu nedenle benzersiz olmadığını unutmayın.

Ana stilinizi belirleyin

Zor da olsa, en çok hoşunuza giden bir modayı, ana stiliniz olarak seçin. Eğer stilinizi hergün veya her hafta değiştirerek moda olmak isterseniz, bu sizi kararsız gibi gösterir. Eğer karar veremiyoranız, ya kişiliğinize tam uyan bir moda, ya da kişiliğinizin tam tersi bir moda seçin.

Farklı moda parçalarını stilinize ekleyin

Farklı modaların farklı parçalarını ana kıyafetinize ekleyin. Neon skinny jean, platform çizme, inci, omuzdan koyu mavi gömlek ile oluşturduğunuz kombini ara sıra çiçekli kafa bandı ile süsleyebilirsiniz. Sadece kıyafetinizin, daha önce belirlediğiniz ve  en çok beğendiğiniz moda trendine, yani ana stilinize benzediğinden emin olun. Zaman zaman kısa süreli başka bir stile doğru kayarak değişiklik yapmaktan korkmayın.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  İstanbul, sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla sessizliğe büründü (3)

Güvendiğiniz arkadaşlarınızla alışverişe çıkın

Üzerinizde neyin en iyi göründüğüne karar vermenize yardımcı olabilmeleri için, güvendiğiniz arkadaşlarınızla alışverişe çıkın. Gerçekten bir giysiden çok hoşlanmış olmanız, o giysinin üzerinizde iyi görüneceği anlamına gelmez. Dürüst, güvendiğiniz arkadaşlarınız size o şeyin uyup uymadığını söyler. Ayrıca, ileride on kilo vereceğinizi planlayarak giymeyi düşündüğünüz hiçbir şeyi satın almayın; Bunun birçok nedeni var. Planladığınız  10 kiloyu vermek (bünyenize bağlı olarak) belkide bir yıl sürebilir ve bir yıl sonra çıkartıp giymeye kalktığınızda aldığınız kıyafetlerin trendin dışında kaldığını göreceksiniz. Bir başka senaryo, belkide hedeflediğiniz kiloya tam olarak ulaşamayacaksınız ve kıyafet bir miktar dar gelecek

Yumuşak geçişler yapın

Değişimi biraz ağırdan alın, yumuşak geçişler yapın. Büyük moda hataları yaparak, komik duruma düşmek istemezsiniz. Küçük aksesuarları değiştirerek başlamayı deneyin, daha sonra yelek ve ceket gibi aksesuarları giysinize eklemeye başlayın ve en son ana kıyafetlere geçin.

Kıyafetlerinizle birlikte kişiliğinizi de değiştirmeyin

Eğlenceli bir tarzınız varsa, ne giydiğinize aldırmadan dolaşmaya ve çığlık atmaya bayılıyorsanız, bunu değiştirmeye çalışmayın. Tamamen kadınsı giyinip hemde futbol maçına gitmek, spor yapmak gibi. Kıyafetinizi değiştirdiğiniz için kişiliğinizi değiştirmeniz gerekmez.

Kıyafetlerde renk kombini nasıl yapılır

Kıyafetlerde renk kombini, sizi kolayca havalı gösterebilir, zekice yapacağınız ufak renk kombinasyonları ile çok farklı ve havalı görünebilirsiniz. Kıyafetlerdeki renkleri basit bir şekilde birleştirmenize yardımcı olacak birçok temel ipuçları vardır. Mesela Siyah, beyaz, gri ve açık bej,  diğer tüm renklerle uyum sağlar.

Kombin Yapmanın Tüyoları Nelerdir, Güzel Kombin Nasıl Yapılır, Kıyafetlerde renk kombini nasıl yapılır, Kombin tüyoları neler, doğru kıyafet kombini nasıl yapılır, şık giyinmek, güzel giyinmek, doğru kombinler

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - | eşya depolama | - | şehirlerarası evden eve nakliyat | - | Beylikdüzü evden eve nakliyat | - | coinfeedback | - |