Youtube Abone Satın Alma Sitesi

İngiltere’den son dakika peş peşe açıklamalar: Denetimden çıktı! 3 Avrupa ülkesi uçuşları durdu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


2 milyondan fazla olayın görüldüğü İngiltere’de mutasyona uğramış corona virüsü paniği yaşanıyor.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı, “Mutasyon geçirmiş corona virüsü evvelki virüse nazaran yüzde 70 daha bulaşıcı” açıklamasının akabinde bugün kabineden kritik bir açıklama geldi. 

SON DAKİKA AÇIKLAMAS: DENETİMDEN ÇIKTI, PATLAMA YAŞANIYOR

 

 

İngiltere Sıhhat Bakanı Matt Hancock, mutasyona uğramış yeni corona virüsünün denetimden çıktığını açıkladı. Sky’da Sophy Ridge’in programına katılan Hancock, “Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan denetim altına almak çok güç gözüküyor” dedi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

‘TAHMİN ETMİYORDUK’

Mutasyona  uğramış corona virüsünün denetimden çıktığını vurgulayan Hancock, “Orijinal planımızda virüsün mutasyona uğrayacağına dair bir bilgimiz yoktu. Mutasyona uğramış virüsün bu kadar süratli yayılacağını varsayım etmiyorduk. VUI-202012/01 ismi verilen bu virüsün orjinal corona virüsüne nazaran daha hafif olduğuna dair bir delil yok” dedi. 

YENİ ÇEŞİT BELÇİKA VE HOLLANDA’YA SIÇRADI

Ülkeler tedbir olarak sonları kapatıyor. Öte yandan Belçika ve Hollanda’dan gelen bilgilere nazaran iki ülkede de yeni çeşit corona virüs mutasyonu halihazırda görülmüş durumda. 

HOLLANDA UÇUŞLARI DURDURMA KARARI ALDI

Hollanda, Belçika ve İtalya da ada ülkesi İngiltere’de koronavirüsün daha süratli yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesinin akabinde uçuşları durdurma kararı aldıklarını açıkladı. Öte yandan Der Spiegel’de yer alan haberde, Almanya’nın da İngiltere’ye uçuşları durdurabileceği tabir edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.