İngiltere’de 3 bin kişilik maskesiz, sosyal mesafesiz konser

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

İngiltere’de COVID-19 vaka sayısı; aşılama programının başarısı daha da gerilerken, izleyicili etkinlikleri yeniden başlatmak için hükümet destekli bir sosyal deney gerçekleştirildi ve Liverpool’daki bir gece kulübünde binlerce genç konsere katıldı. Reuters’ın haberine göre, yaklaşık 3000 genç bir gece kulübünde ve maske takmadan müzik eşliğinde eğlendi. Akşam etkinliğe katılanlara, son 24 saat içinde COVID-19 için negatif test zorunluluğu uygulandı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
İngiltere'de 3 bin kişilik maskesiz, sosyal mesafesiz konser
İngiltere’de 3 bin kişilik maskesiz, sosyal mesafesiz konser

Mekanın önünde sırada bekleyen Josh adlı bir genç BBC‘ye verdiği demeçte “Heyecanlıyız. Hepimiz içeri girmek için gözyaşlarının eşiğindeyiz” dedi. İki günlük etkinlik, daha fazla mekanın nasıl güvenli bir şekilde yeniden açılabileceğini görebilmek için uygulanan bir pilot programın parçası. Pazar günü Londra’nın Wembley Stadyumu’nda on binlerce kişinin katılacağı kupa finali de bu pilot programın parçası kabul ediliyor.

Araştırmacılar, virüsün yayılmasını nasıl etkilediğini görmek için bu olaylardan veri toplayacaklar. İngiltere’de 12 Nisan’da barlar ve restoranların açık alanları yeniden açıldı ve 17 Mayıs’tan itibaren kısıtlamaların kapalı mekanlar ve spor etkinliklerini içerecek şekilde kaldırılması planlanıyor. Başbakan Boris Johnson, sorun çıkmaması durumunda kısıtlamaları Haziran ayında tamamen kaldırmayı umuyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
İngiltere'de 3 bin kişilik konser
İngiltere’de 3 bin kişilik konser

İngiltere, COVID-19 aşılarını Avrupa ülkelerinin çoğundan çok daha hızlı uygularken, bugüne kadar 127.000’den fazla COVID-19 ölümü kaydetti.

ERTANHABER

Bu haber sizin için özeldir   İlişki sırasında kondomu yırtan kişi tecavüzden yargılandı, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu