Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Fatih Terim kaç maç ceza alacak?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Son dakikaları nefes kesen maçta Fatih Karagümrük’e galibiyeti getiren golleri 46’da Alassane Ndao ve 90+11’de Mevlüt Erdinç kaydetti. Galatasaray’ın golünü 90+6’da Mbaye Diagne (penaltı) attı.

 

Maçın 69. dakikasında hakem kararlarına ağır itirazlarda bulunan Fatih Terim kırmızı kart gördü. Terim koridora giderken hakem Mustafa Öğretmenoğlu’na yönelik olarak “Sen fakat bekçi olursun, futbolu bilmiyorsun. Konutta ailene anlat, ‘Fatih Hocayı attım’ diye” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Hakem raporları doğrultusunda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilecek olan Terim’in kaç maç ceza alacağı ise merak konusu oldu. 

 

Futbol Disiplin Talimatı’nın, “Kişilik haklarına akın, hakaret, tehdit, tükürme” fiillerini kapsayan 41. hususa nazaran, TFF yahut mensuplarına, karşılaşma görevlilerine, futbolculara, yöneticilere yahut öbür ilgili kulüp ve şahıslara, hakaret eden, söven, tehdit eden yahut rastgele bir formda kişilik haklarına akında bulunan; görevlilere ve başka bireylere 2 ila 5; fiillerin karşılaşma görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 karşılaşmada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı yahut 21 ila 50 gün ortasında hak mahrumiyeti cezası, verilir” sözü yer alıyor.

Oyundan atılmasıyla başlayan önlem nedeniyle alana girmesi yasak olan Fatih Terim’in saha kenarına gelmesinin raporlarda yer alıp almadığı ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.