Evde Saç Nasıl Kesilir? İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim?

Evde Saç Nasıl Kesilir? İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Evde Saç Nasıl Kesilir? İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim? Hepimizin evlerinde atlatmayı beklediği bu karantina sürecinde, sen de çoğumuz gibi kuaförlerin kapalı olmasından kişisel bakım işlerini nasıl halledeceğini düşünüyor olabilirsin. Saçların uzuyor ve tüm salonlar küresel bir salgın yüzünden kapalı. Evde kendi saçını kesmenin zamanı gelmiş olabilir. Saçını kesmek göründüğünden daha karmaşıktır ve bu kılavuzumuz da her tip saça uygun olmayabilir, ancak en azından nereden başlayacağınla ilgili temel bilgileri bulmana yardımcı olacağız.

Gerçekten Kesime İhtiyacın Var mı?

Pişman olabileceğin bir şey yapmadan görünüşünü değiştirmenin birçok yolu vardır. Ünlü bir kuaförün dediği gibi, “Stresli olduğumuzda asla en iyi saç kararlarımızı vermiyoruz.” Ek olarak, stilistler evde ani karar verilerek girişilen saç kesimlerinin hızlı bir şekilde ters gidebileceğini vurgular. Sadece kahkül kesmeye çalışan insanların videolarına bakarak bile ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. Şimdi saçlarını uzatmak için harika bir zamanken, saçında kalıcı değişiklikler yapmadan önce bazı geçici değişiklikleri gözden geçirebilirsin. Tel tokalar yardımıyla sahte bir bob kesim oluşturabilirsin. Saçların at kuyruğu için yeterince uzunsa, makas gerektirmeden sahte kahküller oluşturmak için yaratıcı stilleri kullanabilirsin. Ya da pek çok toka kullanarak saçında örgü çeşitlerini deneyerek farklılık yaratabilirsin.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İhtiyacın Olabilecek Makaslar

Kaliteli bir makas

Keskin bir kenar, saçlarınızı uçlardan kabarmaya veya kırparken çok fazla hareket etmeye karşı korumaya yardımcı olur. Hassas makas kullanmayı ya da çok keskin ve dikkatle kullanılması gereken saç kesme makası siparişi vermeyi düşünebilirsin. 

Evde Saç Nasıl Kesilir? İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim?
Evde Saç Nasıl Kesilir, İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim, Bakımlı Saçlara Ulaşmak İçin Ne Yapılır, Saçlara Kesimle Nasıl Şekil Verilir, Yeni Moda Saç Kesimleri Nelerdir, Kahkül Nasıl Kesilir, Uzun ve Kısa Saçların Kesimi Nasıl Olur, Bakımsız Saçları Yeniden Canlandırmanın Yolları, Evdeki Makaslarla Saçlar Nasıl Kesilir

Kısa saçlar için saç kesme makineleri

Saç kesme makineleri uzun saçlar için yetersizdir, ancak uçlardan almak ve düz bir kesim elde etmek istiyorsan iyi bir kesme takımıdır ve iyi bir alternatiftir. Kendi saçını herhangi bir yardım almadan kesmeyi planlıyorsan yardımcı olabilir.

Bu İpuçlarını Unutmamalısın

Aynada kendi saçını kesmek zor olabilir. Mümkünse, eşit bir şekilde düzeltmene yardımcı olacak birini bulmalısın. Yalnız başına yapman gerekiyorsa, açıları doğru ayarlanmış birden fazla ayna kullanmalı ve nasıl göründüğünü sık sık kontrol etmek için molalar vererek acele etmeden hareket etmelisin.

Doku ve Uzunluğu İhmal Etmemelisin

Kendi saçını kesme işlemi saçları uzun, kalın, düz olan insanlar için yeterince zordur. Saçların eğer kıvırcık, kısa veya özellikle gür dalgalara sahip ise, hataların tespit edilmesi daha kolay olacaktır, bu yüzden dikkatli olmalısın.

Küçük Başlamak

Kaşlarını cımbızla alman gerektiğinde büyüteçli bir ayna kullandığında, geri çekildiğinde çok ileri gittiğini fark ettin mi? Aynı prensip saçların için de geçerlidir. Her zaman daha fazlasını kesebilirsin, ancak çok fazla kesim işlemi yaptıktan sonra geri dönüş yok. Bulunduğun yeri yeniden değerlendirmeden önce birkaç saat uzaklaşman yardımcı olabilir. Evde Saç Nasıl Kesilir, İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim, Bakımlı Saçlara Ulaşmak İçin Ne Yapılır, Saçlara Kesimle Nasıl Şekil Verilir, Yeni Moda Saç Kesimleri Nelerdir, Kahkül Nasıl Kesilir, Uzun ve Kısa Saçların Kesimi Nasıl Olur, Bakımsız Saçları Yeniden Canlandırmanın Yolları, Evdeki Makaslarla Saçlar Nasıl Kesilir

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yatay Çizgilerden Kaçınmalısın

Makasını düz bir şekilde yukarı ve aşağı doğru tutmalı ve her seferinde biraz kesmeye çalışmalısın. Kahkül üzerinde çalışıyorsan bu özellikle önemlidir. Yatay çizgiler bazen uzunluğu çıkarmak için gereklidir, ancak dikey olarak kesilmesi saçınızın çok kör olmasını önler ve aralardan azalarak saçın yoğunluğunu dengeler. Yatay olarak kesersen, uçları inceltmek ve kesimin daha doğal görünmesini sağlamak için dikey kırpıntılarla takip ettiğinden emin olmalısın.

Saçını Kesme İşlemi

Saç kesim işlemi konusunda muhafazakar olmalısın. Eğer bu konuda şüphelerin varsa ve kendin bu kesim işlemini yapma konusunda emin değilsen, şuanki karantina durumu geçtikten sonra en sevgili kuaförünü bekleyebilir ve randevu alabilirsin. Aşağıda, saçının uzunluğuna ve dokusuna bağlı olarak sana yardımcı olacak bazı kesim tavsiyelerine göz atabilirsin. Öncelikle saçlarını yıkamalı, yumuşatmalı ve daha sonra tamamen kurumasını beklemelisin, çünkü saç kurudukça boyu kısalır. Bu çok fazla kesme girişiminde bulunmandan kaçınmana yardımcı olacaktır. Başlamadan önce bir fırça kullanarak karışıklıkları açabilirsin. Saçların eğer asi ise biraz nemlendirebilirsin, ancak çok nemli olmasını önlemeye çalışman gerekiyor. Makasın tamamını kullanmak yerine makasların uçlarıyla kesmeye çalışmalısın. 

Makasların ve tarağın hemen yakınında olduğundan emin olmaya çalış. Saçını yönetilebilir bölümlere ayırmana yardımcı olması için klipsler kullanabilirsin. Omuzlarına bir eski bir havlu yerleştirerek işe başlayabilirsin.

Uzun Saçlar İçin

Saçını bölmeli ve bölümlere ayırmalısın. Bir kerede bir bölümü öne getirmeli ve ne kadar kesmek istediğini belirlemeli; kesmek istediğin miktardan biraz daha uzun bırakarak kesmelisin. Uzunluğu kesmeli ve yoğunluğu dengelemek için uçlarına, makasın ucu aşağı veya yukarı bakacak şekilde kesikler atmalısın.

Kısa Saçlar İçin

Kısa saçlar, nemli saçlara sahip olmanın sana yardımcı olabileceği bir örnektir. İşi senin için başkasının yapmasını öneriyoruz. Makas kullanıyorsan, yanlardan başlayıp başının etrafında çalışmasını sağlamalısın. Makasları yönlendirmek ve nerede keseceklerini belirlemek için bir tarak kullanılabilir. Kulakların çevresini keserken ekstra özen göstermelisin.

Kıvırcık Saçlar İçin

İstediğin boyunu kısaltmaksa her zaman kesmek istediğinden daha uzun bırakarak ilerle. Şanslısın ki yaptığın hatalar olursa kıvırcık saçların senin için bunu kolayca saklayacaktır. Sıkı ve net bukleler için, yaklaşımın farklı olabilir; saçını bölümlere ayırmayı, hafifçe dolaşıklığı gidermeyi ve saçları keserken çok fazla hareket etmesini önlemek için sıkı bir baskı kullanmayı deneyebilirsin. Kıvırcık saçların kendine özgü bir zihni olduğunu unutmamak gerek, bu yüzden sabırlı olmaya çalışmalı ve küçük bölümlere ayırarak çalışmalısın.

Kahküller İçin

Zaten kahküllere sahipsen, bu kahkülleri kesmek kesim için harika bir öğreticidir. Eğer kahkül ya da perçemlerin yoksa, bunları kendin yapman pek önerilmez. Kahkül kesimlerini daha profesyonel ellere bırakmak gerekiyor. Doğru olması son derece zordur ve düzgün uzamaları uzun süre alabilir. Eğer bu konuda ısrarcı isen, yardımcı olabilecek videoları gözden geçirerek işe koyulman daha yararlı olacaktır.

Evde Saç Nasıl Kesilir, İstediğim Saç Şeklini Nasıl Verebilirim, Bakımlı Saçlara Ulaşmak İçin Ne Yapılır, Saçlara Kesimle Nasıl Şekil Verilir, Yeni Moda Saç Kesimleri Nelerdir, Kahkül Nasıl Kesilir, Uzun ve Kısa Saçların Kesimi Nasıl Olur, Bakımsız Saçları Yeniden Canlandırmanın Yolları, Evdeki Makaslarla Saçlar Nasıl Kesilir

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu