Erdoğan’dan asgari ücret, memur ve emekli maaşı açıklaması

Yayınlama: 16.06.2023
Düzenleme: 16.06.2023 15:09
160
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Asgari ücret komisyonumuz, çalışmalara başlamış durumdadır. Amacımız, her kesimi memnun edecek ve toplumun her kesimine hitap edecek bir karar almak. Aynı zamanda, memur maaşlarının da gözden geçirilmesi için Meclis’te görüşmeler yapılacak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan 2-3 GÜN SÜRE GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından kameralar karşısına geçerek şu ifadeleri kullandı:

“Kabinedeki arkadaşlarımın hepsi, Dışişleri Bakanımız hariç, hazırlıklarını sundular. Dışişleri Bakanımız ise daha önce sunumunu gerçekleştirdi. Ayrıca, önümüzdeki 2-3 gün içinde bakan yardımcılarıyla ilgili hazırlıklarını da dinleme fırsatım olacak.”

“Yaklaşık 3 ay süren seçim belirsizliğinin, sandıkların kapanmasıyla birlikte tamamen geride bırakılması büyük bir başarıdır. Ülkemiz, 3 Kasım 2002 seçimleriyle elde ettiği siyasi istikrar ortamını, yeni sistem sayesinde artık kalıcı hale getirmiştir.”

  Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı

“Türk siyasi tarihine baktığımızda, bu başarı başlı başına bir devrimdir. Eskiden haftalar boyunca süren koalisyon görüşmeleri, al gülüm ver gülüm pazarlıkları, bir türlü mutabakata varılamaması ve sürekli krizlerin yaşandığı dönemler artık geride kalmıştır. Bu durum, ülkenin toparlanamamasına ve esnaf, çiftçi, işçi ve iş dünyasının geleceğini belirsiz görmesine yol açmaktaydı.”

Ancak şimdi, siyasetin rayına girdiği, ülkenin toparlandığı ve insanların geleceğe daha umutlu baktığı bir dönemdeyiz. Bu, Türkiye’nin büyük bir dönüşüm ve ilerleme kaydettiğinin göstergesidir.”

ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

“Çiftçilerimiz, buğday ve arpa alım fiyatlarının memnuniyetle karşılandığını görmek bizi sevindiriyor. Gelecek dönemde de çiftçilerimizi, üreticilerimizi ve köylülerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunan herkese, hiçbir ayrım yapmadan destek olmaya devam edeceğiz.”

  Son Dakika: KAHRAMANMARAŞ'TA YİNE BÜYÜK DEPREM

“Biz, bu milletin hizmetkârıyız, efendisi değiliz. İşte aramızdaki fark bu. Yıllarca ülkemize hizmet etmiş, saçlarını ağartmış emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Engelli ve engelli yakını aylıklarının Temmuz ayı ödemelerini erkene alarak, Kurban Bayramı’ndan önce toplamda 1,4 milyon kardeşimizi sevindiriyoruz.”

“Sadece Haziran ayı içinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplam 19 milyar lira ödeme yapacağız. Asgari ücret komisyonumuz, geçen haftaki açıklamamızın ardından görüşmelerine başladı. Görüşmeler yapıcı bir ortamda ilerliyor ve tüm tarafların memnuniyetle karşılayacağı hayırlı bir sonuç elde etmeyi umuyoruz.”

“Memur maaş artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini yakın bir zamanda başlatacağız. Bu süreçte de adaletli bir şekilde hareket edeceğimizi belirtmek isterim.”

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit