Cetryn ilaç nedir? Cetryn ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir
Cetryn ilaç nedir? Cetryn ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?
Cetryn ilaç nedir? Cetryn ne için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

ENDİKASYON BİLGİSİ:

İlacın etken maddesi Setirizin dihidroklorür‘ dür. CETRYN 10 mg Film Tablet, deride şişlik, kızarıklık, döküntü ve kaşıntı, gözlerde sulanma, burunda akma gibi belirtilere sebep olan vücuttaki histamin isimli kimyasalın etkilerini azaltıcı ve engelleyici bir antihistaminiktir. CETRYN tablet, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin neden olduğu deride kaşıntı ve şişlik, döküntülü, kaşıntılı ve kabartılı lezyonlar ile alerjik kaşıntının giderilmesinde; ayrıca mevsimsel (saman nezlesi), yıl boyu süren (perennial) ve mesleki allerjik rinit rahatsızlıklarında görülen göz yaşarması, burun ve boğazda kaşıntı, aksırma, geniz-burun akıntısı, burun tıkanıklığı, öksürük gibi alerjik belirtilerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Cetryn ilaç nedir, Cetryn ne için kullanılır, Cetryn yan etkileri nelerdir, Cetryn nasıl kullanılır

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

CETRYN 10 MG FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. CETRYN tablet, deride kızarıklık, kaşıntı, şişlik, kaşıntılı ve kabartılı lezyonlar, gözlerde sulanma, geniz-burun akıntısı, öksürük, burun tıkanıklığı gibi belirtilere yol açan vücuttaki histamin isimli kimyasalın etkilerini azaltır ve engeller.
 3. Eğer düzenli olarak kullandığınız soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi uyku verme ihtimali olan ilaçlardan kullanıyorsanız; bu ilacı kullanmadan önce hekiminize kullandığınız ilaçları söyleyiniz. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 4. Düzenli kullanmanıza rağmen  şikayetlerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen hekiminizle görüşmelisiniz.
 5. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 6. İlacı düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen hekiminizle  görüşmelisiniz.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araba veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkat göstermelisiniz.
 8. Gebelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize danışmadan kullanılmamalıdır.

CETRYN 10 MG FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış veya size tavsiye edilenden fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya öğün aralarında alabilirsiniz. Akşamları yemekten sonra almanız önerilmektedir.

Cetryn ilaç nedir, Cetryn ne için kullanılır, Cetryn yan etkileri nelerdir, Cetryn nasıl kullanılır

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizle görüşmelisiniz.
 2. Kalp atışlarında hızlılık, düzensizlik ve çarpıntı; huzursuzluk hissi; bilinç bulanıklığı; güçsüzlük, halsizlik, titreme, uykusuzluk;  idrar yapma zorluğu ya da hiç idrar yapamama; görme problemleri  gibi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz , ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için derhal hekiminize başvurmalısınız.
 3. Yorgunluk, halsizlik, uyuklama sık rastlanan yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Setirizin dihidroklorür
İlaç Marka İsmi: CETRYN 10 mg Film Tablet

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Setirizin içeren (Allerset muadili) ilaçlar

 • Hitrizin (şurup, tablet ve oral damla)
 • Lergy (şurup)
 • Ressital (tablet)
 • Rolinoz (tablet ve oral damla)
 • Setiral (tablet)
 • Yenizin (şurup)
 • Zyntra (tablet)
 • Zyrtec (şurup, tablet ve oral damla)

Allerset ilaç nedir? Allerset nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Zyrtec ilaç nedir? Ne için ve nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir

Cetryn ilaç nedir, Cetryn ne için kullanılır, Cetryn yan etkileri nelerdir, Cetryn nasıl kullanılır

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu