Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Olmak İçin Ne Yapılmalıdır? Astrolog kimseler, günümüzde çeşitli televizyon kanallarına ve gazetelere çıkarak astroloji hakkında konuşmalar yapmakta ve buda astrolojinin popülerliğini arttırmakta. Astrologlar, kişinin ruhsal durumunu, geleceğine dair bilgileri verebilmekte ve birçok insan şöhreti artan bu mesleği takip ederek Astrolog mesleği nedir, nasıl astrolog olunur? Sorularını araştırmaya başladı.

Medeniyetin oluşumundan bu yana güneşin, ayın, tüm gezegenlerin, yıldızlar gibi gökyüzündeki tüm hareketliliklerin; yaşanılan güneş ve ay tutulma olaylarının; gezegenlerin yer aldığı bölgelerin ve bunun gibi birçok hareketliliğin tüm insanların karakterlerini, yaşayış biçimlerini, kişiliğini ve ruhsal durumlarına varana kadar kişiyi etkidiğine inanılmaktadır. Gökyüzü ile yeryüzünün bir bağı olduğu konusu mitolojilerde yer almakta ve mısırlılar, babilliler böyle bir olayın olduğuna inanmaktadır. Bununla ilgili olarak en başta astrolojinin ne olduğu, astrolog olan kişilerin ne iş yaptığı, Zodyak’ın ne olduğu, Boğa burcu erkek ile yengeç burcuna sahip kadınların neler uyum sağlayamadığı, mars geriye hareketlendiğinden dolayı neden her şeyin dünyada da ters gittiği sorularının cevapları makalemizin içeriğinde.

Astrolog nasıl olunur?

Yıldız anlamına gelen Astron ve bilim diye bilinen logos kelimelerinin bir araya gelmesinin sonucu olarak Astrolog kelimesi çıkmıştır. Bu mesleğe sahip kişiler gökyüzündeki her türlü olgunun, insanların hayatlarını ve kişilikleri üzerinde büyük bir etkisinin olduğunu ve bunları inceler. Bu, astroloji işini yapan kişilere astrolog denmekte. Zodyak kelimesi ise hayat çemberi diye bilinmekte ayrıca 12 burcu bulunan bir burçlar kuşağını temsil eder. Ortalama 2000 yıl öncelerine kadar uygulanan bu Zodyak, mevsimler göz önüne alınarak hesaplanmakta. Bir astroloğun tüm işi 12 burç, 10 gezegen ve 12 evden oluşmakta. Yani bir astrolog, gök cisimlerinin hareketlenmelerine bakarak burçlara bırakmış olduğu etkiyi günlük-haftalık-aylı ve yıllık olarak anlayabilir, güneş burcu-ay burcu ve yükselen burçlar hakkında bilgi sahibidir ayrıca ateş-hava-su ve toprak elementlerinin burçlar arasındaki ilişkilerini anlatabilir ve bununla birlikte kişilerin yıldız haritalarını oluşturabilir, tüm burçları göz önünde bulundurarak diyet günlerini belirleyebilir ve bunlar gibi birçok şeyi yapabilir. Tüm bunlara dahil olarak eğer sizde bir astrolog olacaksanız, televizyon veya gazetelerde bulunan günlük yazı bölümlerine yazılar yazabilirsiniz veya bir web sitesi, blog tarzı intenet siteleri açabilme imkanınız bulunmaktadır. Veya sadece meraklarınızı giderip, etrafınızdaki insanlar ile ilgilenebilirsiniz.

astrolog nasıl olunur? astrolog olmak için ne yapılmalıdır?
Astrolog Nasıl Olunur, Astrolog Olmak İçin Ne Yapılmalıdır, astrolog olmanın yolları nelerdir, astrolog işini nasıl yapar, astrolog eğitimini nereden alır, astrolog olmak için üniversite okumak gerekli mi, astroloji nasıl öğrenilir, astrolog olmak için ne yapmalıdır, astrolog hakkında bilinmeyenler nelerdir, astrolog olmak için hangi eğitim nasıl alınmalıdır

İlk olarak, birçok kişinin yaptığı gibi fal bakmak ile karıştırmamalı, bununla astolojinin bir alakasının olmadığını anlamanız gerekmekte. Falın dışında büyücük ile de alakası yoktur. Ancak kişiler hakkında yorumda bulunurken kişinin o anki ruh halini göz önüne alarak bir yorum yapmalısınız. Tabii ki yalan söylemekten kaçınarak, sadece saygılı ve nazik bir dilde, karşıdaki insanı incitmeden yorumlarınızı yapabilirsiniz. Ancak bir astrolog olma amacınız yoksa sadece astroloğa danışan kişi olacaksanız size şunu söyleyebiliriz ki, eğlenmenize bakarak hayatınızı yapılan yorumlara göre planlamayın. Aksi taktirde kısa süre sonra günlük fallara bakmadan gününe başlayamayan veya tüm tatil günlerinizi Venüs’ün hareketine takan bir insan olursunuz.

SİZİN İÇİN: Fallar Nasıl Doğru Çıkar? Doğru Çıkan Falların Bilimsel Açıklaması Nedir?

Geçmişten Günümüze Astrolog

Geçmişten günümüze güneşin, ayın, gezegenlerin, yıldızların gökyüzündeki hareketlerinin; güneş ve ay tutulmalarının; gezegenlerin dizilişlerinin ve daha nicelerinin dünya üzerinde yaşayan insanların karakterlerini, düşüncelerini, ruhsal durumlarını,  günlük yaşamlarını ve uzun vadede yaşayacaklarını etkilediğine inanılmıştır. Gökyüzü ile yeryüzü arasında bir bağlantı kurma çabası içerisinde olan astrolojinin izlerini mitolojide, Mısırlılarda, Babillilerde aramak mümkün. Geçmişi çok eskilere dayanan astroloji yıllardır insanların merakını cezp etmekte. Peki ama astroloji nedir, astrolog ne iş yapar, nerden çıktı bu Zodyak? Boğa burcu erkeği ile yengeç burcu kadını neden anlaşamaz? Mars geri gitti diye niye her şey tepe taklak ?

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Eczane Hizmetleri DGS İle Hangi Bölümlere Geçebilir? Eczane Hizmetleri

Astroloji Ne İş Yapar?

Yıldız anlamına gelen Astron ile bilim anlamına gelen logos kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkan astroloji gök cisimlerinin insanların yaşamları ve karakterleri üzerindeki etkisinin inceleyen faaliyetlerden oluşuyor. Astroloji ile ilgilenen kişilere de tahmin edebileceğiniz üzere astrolog deniyor. Zodyak ise yaşam çemberi anlamına gelmekte ve 12 burçtan oluşan burçlar kuşağını ifade etmekte. Yaklaşık 2000 yıldır kullanılan Zodyak mevsimlere göre hesaplanmakta

Bir astrologun işinin kapsamı 12 burç, 10 gezegen ve 12 evden oluşur. Buna göre bir astrolog olarak gök cisimlerinin hareketlerinin burçlar üzerindeki günlük-haftalık-aylık ve hatta yıllık etkilerini inceleyebilir, güneş burcu-ay burcu ve yükselen burçlardan bahsedebilir, ateş-hava-su ve toprak elementleri ile burçların birbirleriyle olan etkileşimlerini ortaya koyabilir, burçlar arası ilişkileri irdeleyebilir, bireyler bazında yıldız haritaları çıkartabilir, burçlar bazında astrolojik olarak diyete başlama tarihlerini belirleyebilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz. Üstelik ünlü bir astrolog olursanız TV veya gazetelerde yer alan günlük köşelerin sahibi olabileceğiniz gibi kendinize ait bir blog ya da web sitesiyle internet üzerinden de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Ya da daha mütevazi davranarak tamamen kişisel merakınızı ve yakın çevrenizin ilgisini doyurabilirsiniz..

MERAK ETMİYOR MUSUN:  CHP Bursa Vilayet Lideri Karaca, koronavirüse yakalandı

Astrolog Nasıl Olunur, Astrolog Olmak İçin Ne Yapılmalıdır, astrolog olmanın yolları nelerdir, astrolog işini nasıl yapar, astrolog eğitimini nereden alır, astrolog olmak için üniversite okumak gerekli mi, astroloji nasıl öğrenilir, astrolog olmak için ne yapmalıdır, astrolog hakkında bilinmeyenler nelerdir, astrolog olmak için hangi eğitim nasıl alınmalıdır

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - | eşya depolama | - | şehirlerarası evden eve nakliyat | - | Beylikdüzü evden eve nakliyat | - | coinfeedback | - |