Adını Hiç Duymadığınız Değişik Meslekler, Dünyanın En İlginç Meslekleri

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Adını Hiç Duymadığınız Değişik Meslekler, Dünyanın En İlginç Meslekleri. Herkes bir hemşire, öğretmen ya da avukatın ne yaptığını biliyor. Peki, ayurveda şifacısı, bahçecilik terapisti, ısıran masaj terapisti hakkında neler biliniyor? Karşınızda birbirinden ilginç meslekler;

Okülarist

İnsanlar gözlerinden birinin veya her ikisinin kaybıyla sonuçlanan yaralanmalara, hastalıklara veya diğer travmalara maruz kaldığında, yapay gözler için bir okülaristin yardımına başvururlar. Bir okülerist, oküler protez adı verilen yapay gözleri inşa edebilen, sığdırabilen, şekillendirebilen ve koruyabilen teknisyendir. Yapay bir göz bir kişinin görüş yeteneğini geri getirmese de hastanın görünümünü korumasına izin verir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ayurveda Şifacısı

Ayurveda, Hindistan’ın kadim sağlık felsefesi olarak karşımıza çıkarken ayurveda şifacılığı da ilginç meslekler arasında göze çarpıyor. Ayurveda uygulaması, kişinin vücut sisteminin dengesini amaçlar ve birçok doğal veya bitki bazlı ilaçları içerir. Ayurveda’nın Batı kültürlerinde popülerlik kazanmasıyla ABD’deki doğal sağlık okullarında artış olmuş, akım ülkemizde de ilgi görmüştür.

Adını Hiç Duymadığınız Meslekler, Dünyanın En İlginç Meslekleri
Adını Hiç Duymadığınız Değişik Meslekler, Dünyanın En İlginç Meslekleri, Değişik Meslek İsimleri, İşlerdeki Değişik Gruplar, Bilinmeyen Meslekler, Dünyadaki Bilinmeyen Gruplar, Hobi İçin Yapılan Meslekler, Sevilen İşler, Sevilmeyen İşler, Zevk Alınarak Yapılan İşler, Para Kazanmak İçin Değişik Meslekler

Profesyonel Kucaklayıcı

ABD’nin Oregon eyaletinde profesyonel kucaklama hizmeti veren Samantha Hess isimli girişimci, en ilginç meslekler arasına bir yenisini eklemiş oldu. Hizmet, oldukça iyi geri dönüşler alırken yalnız insanlar için terapi işlevi görmesiyle dikkat çekti.

Isıran Masaj Uzmanı

ABD’de Dorothy Stein ya da Dr. Dot tarafından başlatılan bu akım gördüğü yoğun ilgiyle ülke dışına çıktı. Sting, Eminem, Justin Timberlake gibi birçok ünlü müşterisiyle popülaritesini artıran Dr. Dot, dünyanın pek çok yerinde hizmet veriyor.

Havaalanında Kuş Kovucusu

Alman gazete FAZ tarafından iş, bir nevi canlı korkuluk olarak açıklanıyor. İşi yapan kişi uçağın ineceği pistte kuş sürüsünün bulunduğunu haber aldığında sürüyü dağıtmak üzere arabasına atlayıp piste gidiyor. Gerekli durumlarda uyarı ateşi atan kişi, dolayısıyla havaalanı korkuluğu olarak adlandırılıyor.

Veteriner Akupunktur Uzmanı

Akupunktur, vücudun farklı bölgelerini uyarmak için iğnelerin kullanılmasını içeren geleneksel Çin tıbbının bir parçası. Ve ilginç bir şekilde akupunktur hayvanlardaki rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanılıyor. Bu kişiler kendilerine verilen video oyunlarını bitirerek şirkete rapor hazırlıyor. Böylelikle hem oyun severler hem de firmalar istediğini almış oluyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Profesyonel Sıra Tutucu

Çalışkanlığıyla tanınan Japonya’da insanlar, onların yerine sıra bekleyecek kişilere para ödüyor. Böylece her iki taraf da işten kazançlı çıkıyor.

Genetik Çeşitlilik Memuru

Geleceğin meslekleri arasında yer alan iş kolu, şirketteki personelin farklı kökenlerden ve sosyal çevrelerden olması gibi noktalara dikkat edecek. Böylelikle firmadaki çalışanlar arasında genetik çeşitlilik sağlanmış olacak.

Oje isimlendirici

Pek çok kadın yüzlerce farklı renkten oluşan ojelerin isimlerinin nereden geldiğini düşünmüşlerdir. Bu işi yapanlar genellikle pazarlama ve reklamcılık konusunda kendini geliştirmiş insanlardır ve ojelere tek tek yaratıcı isimler bulurlar.

Köpekler için sörf eğitmeni

Evet evet yanlış okumadınız. Özellikle okyanus yakınlarındaki otellerde bulunan bu eğitmenler, belirli bir miktar para karşılığında köpeklerinize sörf yapmayı öğretirler. Eğitmenlerin koyduğu tek bir kural vardır: köpeğiniz sudan korkmuyor olmalıdır.

Profesyonel Sarılıcı

Bu insanlar yaklaşık 80$-100$ karşılığında size sarılırlar. Duygusal çöküşlerin yaşandığı bazı anlarda bu insanlar size sarılarak kendinizi daha huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlarlar. İnsanların depresyona daha sık girdiği kış aylarında bu meslek grubuna talep artmaktadır.

Fil Giydirici

Asya’da, fillere özel törenlerde rengarenk ve parlak şeyler giydirilirler. Bunu yapan özel insanlar vardır çünkü o kadar büyük bir hayvanı giydirmek tahmin edersiniz ki o kadar da kolay bir iş değildir. Bu konuda profesyonelleşmiş insanlar tarafından yapılır.

Bira tadımcısı

Bu insanlar biraları tadar ve onları yorumlarlar. Tadının nasıl geliştirilebileceğiyle ilgili fikir verirler. Bu meslek en çok Kaliforniya’da yaygındır ve bu mesleği sürdüren insanlar bira içmekten zevk alan insanlardır. Yani şu herkesin dilinde olan “Hobini mesleğin yaparsan hem zevk alırsın hem de para kazanırsın” sözünün hakkını verirler.

Adını Hiç Duymadığınız Değişik Meslekler, Dünyanın En İlginç Meslekleri, Değişik Meslek İsimleri, İşlerdeki Değişik Gruplar, Bilinmeyen Meslekler, Dünyadaki Bilinmeyen Gruplar, Hobi İçin Yapılan Meslekler, Sevilen İşler, Sevilmeyen İşler, Zevk Alınarak Yapılan İşler, Para Kazanmak İçin Değişik Meslekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.