![](https://i.gazeteduvar.com.tr/2/1280/720/storage/files/images/2021/06/20/sampiyon-soFv_cover.jpg)
2021 CEV Avrupa Altın Ligi finalinde Ukrayna'yı 3-1 mağlup eden Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, üst üste 2'nci kez namağlup şampiyon oldu.
A Milli Erkek Voleybol Takımı, Belçika’nın Kortrijk şehrindeki SC Lange Munte Salonu’nda oynanan CEV Avrupa Altın Ligi finalinde Ukrayna'yı 3-1 yendi. Avrupa Altın Ligi'nde oynadığı 8 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılan milli takım, bu maçlarda rakiplerine yalnızca 5 set verdi.
Ukrayna, yarı final mücadelesinde ev sahibi Belçika'yı 25-15, 25-19 ve 25-22 set sonuçlarıyla 3-0 mağlup ederek adını finale yazdırmıştı. (HABER MERKEZİ)
ERTANHABER NEDENHABER
Editör: TUNAHAN ERTAN