Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Avusturya ile Türkiye takımları Leipzig Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. İşgalci İsrail'in medyası Kann News ise, Türkiye-Avusturya maçı esnasında milli futbolcu Merih Demiral'ın yaptığı işaretten rahatsız oldu.

İSRAİL MEDYASI HAZMEDEMEDİ

Demiral'ın yaptığı Bozkurt işaretini "Yahudi karşıtı milliyetçi bir işaret" olarak tanımlayan Kann News'deki haberin devamında "Bozkurtlar örgütü faşist bir terör örgütü olarak kabul ediliyor" şeklinde skandal ifadelere yer verdi.

UEFA'DAN SORUŞTURMA

Bu durum sonrasında UEFA, Avusturya maçında Merih Demiral'ın gol sevinci nedeniyle soruşturma başlattığını açıkladı.

Yapılan açıklamada Demiral'ın 'uygunsuz hareketi' sebebiyle soruşturma başlatıldığı belirtildi.

DEMİRAL: TEPKİLER OLMUŞTU AMA...

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında milli futbolcu Merih Demiral, açıklamalarda bulundu. Milli takım için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade eden Merih Demiral, “Ben her zaman çalışmaya devam ediyorum. Hazırlık maçında farklı şu an farklı bir sonuç var. Suudi Arabistan’a gittiğimde bazı tepkiler oldu, bu yaşta niye oraya gittin diye. Bunların hepsini gördüm ama çalışmaya devam ettim. Milli takım için elimde gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum bugün de hak ederek kazandık. Bunun için de çok mutluyum” şeklinde konuştu.“

Galatasaray'da ayrılık, üstünü çizdi Galatasaray'da ayrılık, üstünü çizdi

"TÜRK OLDUĞUM İÇİN ÇOK GURUR DUYUYORUM”

Gol attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Merih Demiral, “Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.“

"CANLI GÖRDÜĞÜM BELKİ DE EN İYİ KURTARIŞLARDAN BİRİ”

Maçın son anlarında Mert Günok’un yapmış olduğu kurtarış hakkında da yorumlarda bulunan 26 yaşındaki savunmacı, “Mert ağabeyin gerçekten maşallahı vardı. Maçtan sonra konuştuk, kurtarışa inanamadım, hala etkisindeyiz, muhteşem bir kurtarış, canlı gördüğüm belki de en iyi kurtarışlardan biri. Mert Ağabey bunu hak ediyor, bizim en yaşlı futbolcumuz, bize her zaman yol gösteriyor. Onun tecrübesinden çok yararlanıyoruz. Bugün bu maçta böyle bir kurtarış yapması beni çok mutlu etti. Gerçekten süperdi” diye konuştu.

Editör: TUNAHAN ERTAN