Şenol Güneş’in soyunma odasındaki sözleri!


İtalya maçı sonrası soyunma odasında “Sizi bu gece hiç tanıyamadım” siteminde bulunan A Millî Takım’ın tecrübeli hocası “Bu maçı kafamızdan atıp diğer iki maçı almaya odaklanmalıyız” dedi.

“Bu gece sizi hiç tanıyamadım”

A Millî Takım, EURO 2020’nin açılış maçında İtalya’ya Roma’da 3-0 yenilerek turnuvaya kötü bir başlangıç yaparken alınan mağlubiyetten çok, ortaya konan kötü futbol eleştirilerin odağındaydı. Millilerin İtalya karşısında hiçbir varlık gösterememesi umutları azaltırken soyunma odasında oyunculara moral veren isim teknik direktör Şenol Güneş oldu. İlk olarak “Bu gece sizi hiç tanıyamadım” siteminde bulunan Güneş “Geriden isabetli paslarla çıkamadık, yarı sahamıza gömüldük ve bilinçsizce atakları savuşturmaya çalıştık. Bu oyun bize hiç yakışmadı. Yardımlaşmadan uzaktık. Daha fazla sorumluluk almalısınız” dedi.

“Her şey elimizde”

İtalya’nın çok güçlü bir ekip olduğunu da hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Beni en çok üzen şey kendi oyunumuzu ortaya koyamamak oldu” dedi. Ancak henüz hiçbir şeyin bitmediğini de hatırlatan Şenol Hoca, “İki galibiyet bizi yine gruptan çıkarır. Bu yüzden bir an önce bu maçın kötü hatıralarını unutup dersler de çıkararak yolumuza devam etmeliyiz. Şunu unutmayın 2002 Dünya Kupası’nda da, 2008 Avrupa Şampiyonası’nda da ilk maçımızı kaybetmiştik sonra fantastik sonuçlar aldık. Bunu yine başarmak ve taraftarımızın yüzünü güldürmek bizim elimizde. Önemli olan düşmemek değil, düşünce ayağa kalkmasını bilmektir” ifadelerini kullandı. (Türkiye)

Sizin için seçtik:  Kayıp 2 vazo iddialarına Milli Saraylar'dan açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER