Halil Umut Meler Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu ve kilosu

Halil Umut Meler
Halil Umut Meler

Halil Umut Meler Kimdir?

Halil Umut Meler kimdir sorusuna en doğru yanıt, Türkiye Futbol Federasyonluğuna bağlı hakemdir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Bu dönemde hakem olarak görev yapmaya başlamıştır. Okul bittikten sonra İzmir’e dönmüş ve İzmir’de il hakemliği yapmıştır. Ardından 2013 senesinde Ulusal kategoriye yükselmiştir. Babası uzun süre kulüp yöneticisi olarak spor camiasında yer almıştır.

1 Ağustos 1986 tarihinde İzmir’in Selçuk ilçesinde dünyaya gelmiştir, 2017 yılından beri FIFA kokartı takmaktadır. İlk Süper Lig maçını 18 Eylül 2015 tarihinde oynanan ve ev sahibi ekinin 2-0’lık üstünlüğü ile sona eren İstanbul Başakşehir-Akhisarspor maçıyla yönetmiştir.

İlk Avrupa maçını ise Haziran 2017’de FK Vojvodina-MFK Ružomberok arasında oynanan ve 2-1 biten maçta yönetmiş, bu maçta 4 sarı kart göstermiştir. Aktif olarak hakemlik kariyerine devam etmektedir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Melek Mosso konseri yarıda kesilip sahneden indirildi "Tecavüzler yaşanmasın diye ses çıkardım"

Türkiye Futbol Federasyonu’nun son zamanlarda en çok güvendiği ve süre verdiği hakemlerden biridir, derbilerde ve önemli maçlarda da düdük çalmaktadır.

Ne zaman FIFA hakemi oldu?

Halil Umut Meler, 2017 yılbaşı itibari ile FIFA kokartlı hakem oldu. 2011 yılından beri evlidir. 20 Mayıs 2018 Pazar günü İtalya ile Hollanda takımları arasında oynanan UEFA U17 Avrupa Şampiyonası final müsabakasını yönetti. Finalden önce de 4 Mayıs 2018 tarihinde başlayan turnuvada; İngiltere – İsrailHollanda – İspanya ve Bosna Hersek – İrlanda Cumhuriyeti maçlarını yönetti.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Ödem Nasıl Atılır? Ödem Attıran Besinler Nelerdir? Ödem Atma Yolları

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat