Canlı yayında transfer için tarih verdi ve ayrılığı açıkladı! ‘Okan hoca üzerini çizdi’

Süper Lig’de Gaziantep FK’yı 10 kişiyle 2-1 mağlup eden Galatasaray’da transferin bitimine az süre kala sıcak gelişmeler yaşanıyor. Milliyet …

Yayınlama: 07.09.2022
1
A+
A-
Süper Lig’de Gaziantep FK’yı 10 kişiyle 2-1 mağlup eden Galatasaray’da transferin bitimine az süre kala sıcak gelişmeler yaşanıyor. Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar hem Gaziantep maçında Erden Timur ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi arasında geçen diyaloğu hem de Icardi transferindeki son gelişmeleri Skorer You Tube canlı yayınında Nergis Aşkın’a aktardı. Öte yandan Galatasaray’ın yapmak istediği transfer sayısını  açıklayan Dindar, Evander transferine açıklık getirdi.

“YAPAY ZEKA VARSA YAŞAR KEMAL HAKEMLİK YAPMAMALI”
Bütün maçlarda bir hikaye oluyor. 10 kişiyle Gaziantep’e karşı iyi iş çıkardı. Maçın önüne geçen olaylar var. Yaşar Kemal Uğurlu’nun bu maça atanması bile başlı başına bir olay. Eğer yapay zeka bu seçimleri haleldiyorsa kararları da, sahanın yönetimini de ona verelim. Bir robot Yaşar Kemal’den daha iyi yönetir. VAR’da bir standart olurdu. Hakem Uğurlu resmen normal psikolojide yönetmedi. İstenmeyen görüntüler yaşanabilirdi. Yapay zeka gerçekten varsa Yaşar Kemal Uğurlu’nun hakemlik yapmaması gerekir.

“ERDEN TİMUR DEVRE ARASINDA BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ’NİN YANINA GİTTİ”
Galatasaray bu konuda ciddi şekilde rahatsızlığını dile getirdi. Erden Timur devre arasında Protokolde izledi. Hemen TFF Başkanı Mehmet Büyükeşi’nin yanına gidip hakemin nasıl kötü bir yönetim sergilediğini direkt ona söylüyor. Kasıtlı bir maç yönettiğini, art niyetli olduğunu söylüyor. Galatasaray’ın penaltıları verilmedi, haksız bir kırmızı gördü. Galatasaray isyan etmesin de kim etsin? Her maç bir skandal. 5 maçtır her maçta olay. Başka kulübün başında geldiğinde olay başka seyrediyor. Galatasaray sahada şampiyon olmak istiyor, saha dışıyla uğraşmıyor. Rakibi 10 kişiyle yendi. Bu takım bana ışık verdi. ‘Bu takım olur, olabilir’ dedim

“İngiliz kanalı BBC 364 gün doğru haber verir 1 gün yalan söylemek için. Galatasaray’a yapılan operasyonları herkes gördü.”

  Futbolda kara gece, kara leke...

“ÇAĞLAR ‘BEN GELMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM’ DEDİ”
“Çağlar Söyüncü ile ilgili Galatasaray girişimde bulundu. Çağlar ‘Ben gelmeyi düşünmüyorum’ dedi. Fenerbahçe de ilgilenmişti. Çağlar oynamak isteyecektir. Leicter City’de durumlar parlak değil onun adına. Kariyerini Avrupa’da devam ettirmek istiyor. Kaan Ayhan transferine tepki gösterenleri de anlamıyorum. Bizim yerli havuzumuz bu. Kimi alacaksınız? Yerli havuzunda Messi, Neymar, Mbappe var da Galatasaray mı almıyor?”

Galatasaray’ı yönetenler hayal satmıyor. Gerçekleri anlatıyorlar. Bazılarının hayal edemeyeceği şeyleri Galatasaray yaşıyor. Bu kulübün büyüklüğü başka. Hedefine odaklanıyor.

“ICARDI YARIN GELİYOR”
Icardi ile bugün başkaları randevu alabilir mi bilmiyorum. Zor transfer. Böyle bir transferin yaratacağı etki ortada. Icardi yarın geliyor. Kaan Ayhan’ı da yarın bekliyorum. PSG satın alma opsiyonu 30 milyon istedi. 15 bile olsa 8.2 net garantisi var. Onu nasıl alacaksınız? Dursun Özbek ve Erden Timur Galatasaray menfaatlerini gözeterek ilerledi. Maaşının yüzde 40’ını verecek Icardi’nin. PSG’den 8.2 milyon euro alıyor. Galatasaray 3.5 milyon euro verecek. Yoksa nasıl getireceksiniz?

“WANDA NARA İSTANBUL’U BEĞENDİ”
Wanda Nara İstanbul’u beğendi. Sevmese zaten Icardi de gelmez, evin reisi o gibi biraz. Menajer olarak 500-1 milyon arası alır o da diye düşünüyorum. Icardi ve Kaan transferinde problem yok. Kanat transferinde Lucas Moura, Paulinho konuşuldu. Galatasaray’a başka isimler de yazılıyor. Okan hoca istediğimiz ortam oluşmadı dedi. Icardi biraz zorladı. Kaan Ayhan 1 günlük transfer değil. Hepsi zor transferler. Bazıları 3-5 günde transferi bitirdik diye övgü alıyor ama Galatasaray’ın bir transferini normal zamanda gerçekleştirmek mümkün değil. Galatasaray’ın aldığı isimlerin popülaritesinde yaklaşan bir isim görmüyorum. Galatasaray’ın transfer ettikleri hakikaten başka seviye.

  Filenin Sultanları

“HOCA, LUYİNDAMA’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ”
Kanat transferi olamayacak diye bir şey yok. Şov yapılmıyor, transfer yapılıyor. İhtiyacı olan takviyeler yapılıyor. Orta yapılacak adam mı alınmayacak. Bu sayı 3 ile sınırlı kalmayacak. Stoper transferi yapılacak. Luyindama’nın üzerini hoca çizdi. Belki 5. transfer olacak. Kanat, sol bek, stoper bunlar önemli. En az 3 transfer olacak. Icardi, Kaan Ayhan buna dahil.

“EVENDER TRANSFERİ YÜZDE 5”
Galatasaray sil baştan bir takım yapıyor. Biraz daha zaman olsa başka pozisyonlara da transfer yapacaktı. Hazard soruluyor. Kolay bir transfer değil. Düşünülmüyor değil ama yıllık maliyeti, Real’den çıkmama durumu düşünüldüğünde sıkıntı yarattı. Lucas Moura öyle. Evander’i keşke Galatasaray alsa. Şu an ki ihtimali yüzde 5. Galatasaray’ın önceliği değil. Kış dönemi için Evander’i zorlanmalı kulüp bence. Depay’ın şartlarını Galatasaray sordu, listesindeydi.

HER İKİ KANATTA DA OYNAYACAK İSİM
Galatasaray’ın alacağı kanat oyuncusu her iki tarafta da oynayabilecek bir isim. Kerem’i yedekleyelim değil. Üst seviye bir oyuncu. Düşük bir profil değil. Forsberg için doğru veya yalan diyemem. Öyle bir dönem yaşıyoruz ki zamana yayılıyor gelişmeler. Özellikle akşam oluyor bu konuda gelişmeler.

2017-2018 sezonunda Tudor’un Avrupa’dan elendiği gece ben ‘2017-2018 şampiyonu Galatasaray’ tweeti atmıştım. İnsanlar kombine yakıyordu. Bu tweeti yeniden atmama çok az kaldı. 1-2 hamleyle yine o tweet’i atabilirim. Galatasaray’ın 6 numarasız sezona başladığı dönemi hatırlayalım. Kaç tane oyuncunun bitme noktasına geldiğini biliyoruz. Bu yönetim transferleri yapacak, yetiştirecek.

 

sağlık sitesi |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| vozol likit |-| promosyon şapka |-| arastir.net |-| vds satın al |-| wordpress cache