![](https://i12.haber7.net//haber/haber7/photos/2020/51/alanyaspor_kupada_5_golle_son_16da_1608130652_4231.jpg)
Ziraat Türkiye Kupası 5. tıp müsabakasında Alanyaspor, TFF 1. Lig takımı Adanaspor'u konuk etti.Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda oynanan karşılaşma Alanyaspor'un 5-1'lik üstünlüğüyle sonuçlandı.
Konut sahibi gruba galibiyeti getiren golleri 14. ile 69. dakikalarda Mustafa Pektemek, 17. dakikada Fatih Aksoy, 85. dakikada Umut Güneş ve 90+1. dakikada Bareiro attı. Adanaspor'un tek sayısını ise 25. dakikada Umut Güneş Roni kaydetti.
Alanyaspor, bu sonucun akabinde Ziraat Türkiye Kupası'nda son 16 çeşidine yükseldi.
Editör: TUNAHAN ERTAN