Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Yeni Düzenleme: Elektronik Eşyada Taksit Sayısı Arttı, Altına Birinci Sefer Taksitlendirme Geldi

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ticaret Bakanlığı bazı eşyalara ilişkin taksit sayılarındaki değişikliği Resmi Gazete’de duyurdu. Mobilya ve elektronik eşya satışlarında taksitlendirme müddeti uzatılırken, kuyumda birinci sefer taksit imkanı getirildi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ticaret Bakanlığının “Perakende Ticarette Uygulanacak Unsur ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, görüntü, kamera ve ses sistemi üzere elektronik eşya ve tablet bilgisayarlar ile fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında 6 aya kadar taksitlendirme yapılabilecek.

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında 4 aya kadar taksitlendirme imkanı tanınırken, öbür kuyum satışlarında ise taksitlendirme yapılamayacak.

Buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinesi ile mesken aletleri üzere elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında taksitlendirme müddeti de 18 aya çıkarıldı.

Evvelki düzenlemede kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamıyordu.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kelam konusu düzenlemeden evvel taksitlendirme müddeti, ses ve manzara sistemleriyle fiyatı 3 bin liranın üzerinde olan televizyon satışlarında 3 ay, bilgisayar ve tablet bilgisayarla fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan cep telefonu satışlarında 6 ay, fiyatı 3 bin liranın altında olan televizyon satışlarında ise 9 ay olarak uygulanırken, kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.