REKLAM
Sıkça sorulan spoiler ne demek? Spoiler ne işe yarar?Spoiler ne demek? ⋆

Spoiler ne demek?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Spoiler ne demek? sorusu sosyal medyada dizi izleyicileri tarafından sıkça sorulan spoiler ne demek diye araştırılıyor. Son dönemde özellikle sosyal medyada sık sık kullanılan spoiler kelimesi ile ilgili bilgileri haberimizde derledik topladık. Peki “spoiler vermek” ne demek? İşte haberimizde derledik.

İşte spoiler ne demek ; Spoiler, bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu. Spoiler, “bir şeyin değerini veya miktarını azaltan ya da tamamen yok eden” anlamında yakın dönemde Türkçeye yerleşmiş İngilizce kökenli bir sözcüktür.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir eserin izleyici/okuyucu/dinleyici tarafından eğlenceli bulunması, erken öğrenilen detaylar ve eleştiriler ile çoğu zaman zorlaşır. Örneğin, bir sinema filminde senaryodaki dönüm noktalarının ya da şaşırtıcı sonun henüz izlenmeden öğrenilmesi, seyircinin filmden alacağı potansiyel zevki büyük oranda azaltır. Bu yüzden bu tip yazıların başına, eseri henüz görmemiş olan insanların yanlışlıkla okuyup öğrenmesini engellemek amacıyla spoiler uyarı ibareleri konulur.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
Başa dön tuşu