Son dakika! Duygu Delen’in ölümüyle ilgili gelişme, Evin birçok yerinde kan izi var; darp izleri…

Yayınlama: 15.09.2020
4
A+
A-

Gaziantep şehrinde pencereden düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in ölümüyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. O gün yaşananlarla ilgili çelişkili ifadeler veren Mehmet Kaplan’ın kanında alkol ve esrar tespit edildi. Ailesi ve arkadaşları Duygu Delen’in intihar etmediğini öldürüldüğünü vurgularken Duygu’nun kan ve idrar örneklerinde herhangi alkol veya uyuşturucu maddeye rastlanmadı. Olayın yaşandığı evde yoğun kan izi söz konusu aynı şekilde mobilya parçalarının da kırıldığı gözlemleniyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği Duygu Delen davasıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Gaziantep’te yaşayan Mehmet Kaplan’ın babasının ikinci eşi olan Özbek asıllı annesi tarafından 2 yaşında terkedildiği bu yüzden duygularını kontrol edemediğini arkadaşlarına anlattığı incelemeler sırasında ortaya çıktı. Talihsiz kız Duygu’nun vücudunda da çok sayıda darp izine rastlandı. Mehmet Kaplan’ın Duygu’ya defalarca şiddet uyguladığı, morluklar ve açık yaralar oluştuğu kaydedildi. Son dakika bilgisine göre temizlikçinin ifadesi de ortaya çıktı.

DUYGU DELEN SORUŞTURMASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ: TEMİZLİKÇİNİN İFADESİ…

Duygu Delen olayıyla ilgili kapsamlı bir soruşturma yürüten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’na Duygu Delen’in intihar mı ettiği yoksa öldürüldüğü mü, intihar ettiğine dair emarelerin olup olmadığı, düşmeden önce şuurunun yerinde olup olmadığı gibi sorular sorduğu ortaya çıktı.

Gaziantep’te Duygu Delen’in (17), erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın (20) 4’üncü kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitirmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada, savcılık iddianameyi tamamlamak için İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek otopsi raporunu bekliyor. Delen’in ölümündeki sır perdesini aralayacak olan raporun ardından savcılık, iddianameyi hazırlayarak, mahkemeye gönderecek.

Batıkent Mahallesi’nde, 13 Ağustos günü yaşanan olayda, Duygu Delen erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın, 5 katlı bir apartmanın 4’üncü katındaki evinin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan Mehmet Kaplan, sevk edildiği adliyede, ‘cinsel istismar ve kasten öldürme’ suçlarından tutuklandı.

ŞÜPHELİNİN KANINDA ALKOL VE UYUŞTURUCU TESPİT EDİLDİ

Genç kızın şüpheli ölümü üzerine başlatılan soruşturmada, Duygu Delen ve Mehmet Kaplan’ın alınan kan örnekleri incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan ilk incelemede Delen’de uyuşturucu ve alkol ibaresine rastlanmazken, Kaplan’ın 257 promil alkollü olduğu ve esrar kullandığı saptandı. Delen’in giysileri ile vücudunda, Kaplan’a ait DNA örnekleri de tespit edildi.

  Sadece erkekleri öldüren bir virüs keşfedildi

MEHMET KAPLAN’IN MESAJLARI

Mehmet Kaplan’ın cep telefonunun incelenmesinde ise arkadaşlarına sinirlerine hâkim olmakta zorlandığı ve Duygu Delen’e daha fazla zarar vermek istemediği yönünde mesajlar attığı tespit edildi. Mehmet Kaplan ifadesinde babasının ikinci eşi olan Özbek kökenli annesinin iki yaşındayken terk ettiğini ve annesini hiç görmediğini anlatmıştı.

4 METRE İLERİYE DÜŞMÜŞ

Duygu Delen olayını aydınlatmak için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titiz bir soruşturma yürütülüyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şeffaf bir soruşturma yürütülüp olayın aydınlatılmasını istemişlerdi. Kamera görüntülerinde Duygu Delen’in hiçbir hareket yapmadan yere çakılması, şuurunun açık olup olmadığı sorusunu gündeme getirmişti. Olay yerinde yapılan inceleme Duygu Delen’in apartman duvarının tam dibine düşmediği, 4 metre 13 santimetre ileriye düştüğü tespit edildi.

BALKON GÖĞSÜNE GELİYOR

Duygu Delen’in düştüğü evin balkonun duvarının 105 santimetre olduğu tespit edildi. Balkonun üzerinde bulunan demir korkulukla birlikte yüksekliğin 1 metre 20 santimetreye ulaştığı belirlendi. Balkon yüksekliğinin boyu 1 metre 62 santimetre olan Duygu Delen’in göğüs hizasına geldiği tespit edildi. Bu durum Duygu Delen’in balkondan aşağıya atlamak için korkuluklardan tutup kendini yukarı kaldırması gerektiği yorumlarına neden oldu.

EVDE YOĞUN KAN İZİ

Mehmet Kaplan ile Duygu Delen’in birlikte olduğu evde çok yoğun kan izleri tespit edildi. Mehmet Kaplan ifadesinde Duygu Delen’in telefonunda eski erkek arkadaşına ait fotoğrafları görünce sinirlendiğini, gardırobun camına yumruk attığını, cam kesikleri ile elinin kanadığını, Duygu Delen’in telefonunu almak istemesi üzerine tokat attığını anlatmıştı.

EVİN BİRÇOK YERİNDE KAN İZİNE RASTLANDI

Olay yerinde ve kamera görüntülerinde yapılan incelemelerde ise genç kızın, apartman duvarından 4 metre 13 santimetre ileriye düştüğü belirlendi. Olay yeri tutanağında Duygu Delen’in boyunun 1 metre 62 santimetre olduğu ve 120 santimetre yükseklikteki balkon duvarının genç kızın göğsüne denk geldiği ayrıca, evde çok yoğun kan izleri bulunduğu anlatıldı. Ayrıca evin banyo ve yatak odası arasındaki antre duvarında, genç odasının kapı iç kolunda, oda zemininde kan izi olduğu ancak bu izlerin kime ait olduğunun henüz saptanamadığı kaydedildi.

Giriş kapısının iç kolunda, banyo ve yatak odası arasındaki antrenin duvarında, birlikte oldukları genç odasının kapı iç kolunda, oda zemininde, balkon kapısının iç kısmında, balkon zemininde ve balkonun korkuluklarında, genç odasının banyo ve zemini ile odada bulunan iki yatakta yoğun olarak kan izleri tespit edildi. Ancak bu izlerin sadece Mehmet Kaplan’a mı ait olduğu, Duygu Delen’in kan izlerinin bulunup bulunmadığı henüz belirlenmedi.

  Arda Güler Real Madrid'e veda ediyor

Ayrıca Mehmet Kaplan’ın yumruk attığını söylediği gardırobun aynalı camı kırılırken, gardıroba ait mobilya parçasının da kırılarak yerde olduğu tespit edildi

ÇOK SAYIDA YARALANMA TESPİT EDİLDİ

Duygu Delen’in vücudunda çok sayıda darp ve yaralanma izi tespit edildi. Mehmet Kaplan ifadesinde Duygu Delen’le bir süre münakaşa ettiklerini söylemişti. Ancak Mehmet Kaplan’ın vücudunda herhangi bir darp izi tespit edilmedi. Duygu Delen’in vücudunda ise çok sayıda darp ve yaralanma izi ile kırık tespit edildi. Bunların hangisinin düşme sonucu olduğu, hangisinin düşmeden önceye ait darp izleri olduğu tespit edilmeye çalışılıyor. Duygu Delen’in vücudunda sıyrık, morluklar ve açık yaralar olduğu belirlendi.

TEMİZLİKÇİNİN İFADESİ

Duygu Delen’in ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında tanık ifadelerine başvuruldu. Üst kattaki temizlik görevlisinin, ifadesinde saat 15.00-15.30 arasında 10 dakika boyunca sürekli bağıran erkek sesi işittiğini ancak kadın sesi duymadığını söylediği öğrenildi.

MÜNAKAŞA SESİ DUYMADIK

Apartman görevlisinin ve Duygu Delen’in düştüğü sırada bisikletiyle geçen çocuğun psikolog eşliğinde alınan ifadesinde bağırma sesi duymadıklarını sadece “pat” sesini duyduklarını söyledikleri ortaya çıktı.

DUYGU’NUN VÜCUDUNDA DARP VE KIRIK TESPİT EDİLDİ

Ön otopsi raporunda da Duygu Delen’in vücudunda çok sayıda darp ve yaralanma izi ile kırık bulunduğu bildirdildi. Kırık ve yaralanmaların düşme sonucu mu yoksa öncesinde mi olduğu araştırılıyor.

NABIZ VAR MIYDI?

Duygu Delen’in sert bir şekilde yere çakıldığı görüntüyü izleyen uzmanlar, şuurunun açık olmadığı yönünde değerlendirmelerde bulunuyorlar. Ancak bu konudaki soru işaretlerini Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’nun ve uzman mütalaası hazırlayacak olan Prof. Dr. Hakan Kar’ın vereceği yanıtlar ortadan kaldıracak. Olay yerine intikal eden ambulans görevlileri ifadelerinde Duygu Delen’den nabız alamadıklarını, monitöre bağladıklarında ise 35-39 arasında nabız aldıklarını belirttiler. Ancak Duygu Delen’in üç dakika içinde kalbinin tamamen durduğunu ifade ediyorlar.

İDDİANAME İÇİN RAPOR BEKLENİYOR

Tüm bu bilgiler ışığında soruşturmasını yürüten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’ndan gelecek otopsi raporunda, iddianameyi hazırlanarak mahkemeye sunacak.

Ax Medya
sağlık sitesi takipçi satın al |-| nakliyat |-| instagram beğeni hilesi |-| vds satın al |-| wordpress cache |-| ofis taşımacılığı |-| antalya haber |-| ipek fal bilim merkezi |-| evden eve nakliyat |-| istanbul eşya depolama
vozol |-| kartal evden eve nakliyat |-| Ev Eşyaları Depolama |-| istanbul evden eve nakliyat |-| IGBT tabanlı kompanzasyon |-| şehirlerarası evden eve nakliyat |-| sohbet odaları - nöbetçi sigortacı - teknik analiz eğitimi