Sigara Son Kullanma Tarihi Dikkat! Sigaranın Tarihi Geçer Mi

Sigaranın son kullanma tarihi var mı ve Sigara paketlerinde neden son kullanma tarihi yazmaz. Sigaranın Tarihi Geçer Mi

Sigara Son Kullanma Tarihi Dikkat! Sigaranın Tarihi Geçer Mi

Sigara tüketicileri, uzun zamandır sakladığı sigaraların raf ömrünü merak ediyor. Sigaranın son kullanma tarihi var mı, sigara son kullanma tarihi nedir ve sigaranın tarihi geçer mi son günlerde çok aratıldı. Sorunuzun cevabı evet.

Sigara Son Kullanma Tarihi

İçtiğiniz sigara hangi marka olursa olsun o bir bitkiden veya ottan meydana gelir. İçerisince çeşitli kimyasallar barındıran bir zararlı içecektir. Sigara üretim tarihinden itibaren 1 yıl içince tüketilmesi gerekir. Normalde sigaranın tüketimi uzun sürelidir. Tütünler kurutularak yetiştirildiğinden herhangi bir kullanım tarihi yoktur. Ancak içerdiği yüzlerce kimyasallar sonucu en fazla raf ömrü bir yıldır. Siz daha uzun sürede tüketirseniz zehirlenebilirsiniz. Yıllarca kullanılmasa da görüntüsünde bir değişiklik olmaz fakat tütünün uzun süre kullanılmaması halinde kuruma ihtimali kaçınılmaz.

Sigaranın Tarihi Geçer Mi

Bir adet sigara insan ömrünü ortalama 10 dakika kısaltıyor. Bu süre, genetik ve diğer hastalıklara bağlı olarak artıp azalıyor. 18 milyon kişinin 5 milyonu ömründen 8 yıl, 5 milyonu ise 24 yıl kaybederek ölecektir. Sigaranın ömrü ortalamada 12 yıl kısalttığı ispatlıdır. Diyerek duyar kasalım ve sigaranın tarihinin geçmesi daha çok mikroorganizma ve bakteri üreteceğini belirtelim. ERTANHABER olarak sizlere bir şeyler kattıysak ne mutlu. Sigara hakkında daha fazla detaya Resmi Gazete adresinden ulaşabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Dünyanın COVID-19 İmtihanı
Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi