Şarkıcı Gülşen’e 10 ay hapis cezası!

Yayınlama: 03.05.2023
A+
A-

Bugün İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Gülşen Çolakoğlu davası sonuçlandı. Ünlü şarkıcı, Ataşehir’de 30 Nisan 2022 tarihinde verdiği konserde yaptığı sözler nedeniyle hakkında açılan davada suçlu bulundu. Mahkeme, Gülşen Çolakoğlu’na “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Son savunmalar yapıldı

Gülşen Çolakoğlu davasında bugün İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde son savunmalar yapıldı. Sanık Gülşen Çolakoğlu, duruşmaya katılmazken avukatları hazır bulundu. Avukatlar, müştekilerin çoğunun ifadesinin alınmadığını ve dosyada eksikler olduğunu belirterek, “Müvekkilin yargılanmasının tek sebebi Gülşen olmasıdır. Kullandığı ifade hukuki çerçevede kaba bir söz olarak nitelendirilebilir” dedi.

İyi hal indirimi aldı

Mahkeme, Gülşen Çolakoğlu’nu “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Gülşen’in duruşmadaki saygılı tutumu ve davranışları nedeniyle iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, cezayı 10 aya düşürdü. Mahkeme ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Bu karar, Gülşen Çolakoğlu’nun 5 yıl boyunca aynı suçtan bir ceza almaması durumunda düşecek.