Sağlık Bakanlığı bölge bölge koronavirüs verilerini paylaştı!

Yayınlama: 22.08.2020
7
A+
A-

Gelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’nin son 24 saatlik corona virüs tablosunu açıkladı. Türkiye’de son 24 saatte yeni vaka sayılarını Sağlık Bakanlığı bölge bölge duyurdu. Öte yandan bir kentte de vaka sayılarının artması sonrası yeni bir karar alındı. İşte son durum…

Türkiye’de son 24 saatte 1203 kişiye covid-19 tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 255 bin 723, can kaybı 6 bin 80 oldu.

Son 24 saatte 772 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 235 bin 569 oldu. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, “Yenilen Koronavirüs olacak” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verilere ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni hasta sayımız düne göre düşük. İyileşen hasta sayımız yeni hastalardan az. Ağır Hasta sayısında yükseliş devam ediyor. Hasta tedavi ederek başarılmış salgın mücadelesi yoktur. Büyük mücadele tedbirle verilir. Tedbir alalım. Yenilen koronavirüs olacak.”

Öte yandan Sağlık Bakanlığı bölge bölge yeni vaka sayıları açıkladı. Bir bölgedeki düşüş ise dikkatlerden kaçmadı…

DOĞU KARADENİZ 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Doğu Karadeniz’de 41 yeni vaka görüldü.

BATI MARMARA 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Batı Marmara’da 10 yeni vaka görüldü

  Lazer epilasyon aleti atış sayısı bitince ne yapılır?

BATI KARADENİZ 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Batı Karadeniz’de 82 yeni vaka görüldü.

KUZEYDOĞU ANADOLU 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Kuzeydoğu Anadolu’da 83 yeni vaka görüldü.

ORTA ANADOLU 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Orta Anadolu’da 176 yeni vaka görüldü.

ORTADOĞU ANADOLU 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Ortadoğu Anadolu’da 116 yeni vaka görüldü.

EGE 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Ege’de 79 yeni vaka görüldü.

AKDENİZ 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Akdeniz’de 113 yeni vaka görüldü.

DOĞU MARMARA: BİR ÖNCEKİ GÜNE GÖRE VAKA SAYISI -25 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Doğu Marmara’da 63 yeni vaka görüldü. Bir önceki güne göre vaka sayısındaki -20 hastalık düşüş yüzleri güldürdü.

BATI ANADOLU 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Batı Anadolu’da 237 yeni vaka görüldü.

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Güneydoğu Anadolu’da 272 yeni vaka görüldü.

İSTANBUL 

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre İstanbul’da 141 yeni vaka görüldü.

IĞDIR’DA VAKA SAYISI ARTTI 

Iğdır Valiliği, ilde artan koronavirüs vakaları için yeni tedbirler almaya devam ediyor. Iğdır Valiliği insanlığı tehdit etmeye devam eden Kovid-19 virüsünün hızla yayılmasını önlemek için temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaya ve uymayanların da uyarılmasına davet edilerek, bu konuda görülen ihlallerin, hayata geçirilen 155, 156 nolu numaranın yanı sıra 0505 177 26 11 whatsApp ihbar hattı’na iletebileceği belirtildi.

  Kadınlar sevişirken kaç kere boşalır?

BURDUR’DA BİN NÜFUSLU KÖY KARANTİNAYA ALINDI 

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Susuz köyü Korona virüs vakalarındaki artış sebebiyle karantina altına alındı. Köye giriş çıkışlar kapatılarak ikinci bir karara kadar vatandaşların dışarı ile teması kesildi.

Sağlık personeli, kolluk kuvveti gibi görevli personel haricinde giriş çıkışların kapatılması kararı ile köy yolları kepçeler ile kum dökülerek giriş çıkışlar kısıtlandı. Tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışma çerçevesinde oluşturulacak izin sistemiyle aksatılmadan kontrollü bir şekilde yürütülmesi devam edeceği bildirildi.

Alınan tedbirlerin ivedilikle uygulanması, tedbirlere aykırı davranılması durumunda idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararları uygulanacağı bildirildi.

6 KİŞİDE POZİTİF VAKA 

Susuz köy muhtarı Mehmet Dilek köyün 21 Ağustos 2020 Cuma bugün saat 14:00 itibariyle karantinaya alındığını belirterek, ” Görevli arkadaşlar yolları bariyerler kapattı. Köyümüz de 6 tane pozitif vaka ve 11 tanede temas etmiş vatandaşımız var.”dedi.

sağlık sitesi |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| vozol likit |-| arastir.net |-| vds satın al |-| wordpress cache ofis taşımacılığı