Penis Küçülmesi Nedir? Penis Zamanla Küçülür mü? Erkeklerin, anne karnında oluşan ve büyümeye başlayan cinsel organı zamanla küçülür mü? Otorite ve erkekliğin simgesi olan penisin ölçüleri erkekler için genellikle içten içe duyulan bir özgüven ya da mahcubiyet nedenidir. Yapılan araştırmalar her 100 erkekten yaklaşık yarısının penis boyundan rahatsız olduğunu ortaya koymaktadır.

Penis Küçülmesi Nedir Ve Neden Olur? | Penis Zamanla Küçülür mü?
Penis Küçülmesi Nedir Ve Neden Olur? | Penis Zamanla Küçülür mü?

Laptop Kısırlık Yapar Mı? Laptop Erkeklerde Kısırlığa Mı Neden Oluyor?

Bu memnuniyetsizlik yaşla birlikte maalesef artma eğilimi göstermektedir. Penis boyunun büyümesinden sorumlu testosteron hormonu da yaşa bağlı olarak değişiklik gösterir. Ergenlikte en üst seviyede salgılanan cinsellik hormonu testosteron, 30 yaşından itibaren yavaşlamaya ve miktarı azalmaya başlar. Azalan testosteron, penis boyu ve hacminde yaşın ilerlemesine paralel olarak küçülme meydana gelir. Bu durum, erkeklerin hormonal yapısı gereği meydana gelen ve doğal kabul edilen bir süreçtir. İlerleyen yaşla birlikte vücutta normalin üzerinde biriken yağlar, obezite, hareketsizlik, sigara ve alkol kullanımı, diyabet, metabolik hastalıklar ve kronik depresif ruh halinin testosteron üretimi üzerinde yine ciddi olumsuz etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Bu durum dolaylı olarak penis ölçülerinde de küçülmeyi tetikler.

Ameliyatsız Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Yöntemi

Küçülme sürekli devam mı eder?

Erkek vücudunda üretilen testosteron miktarı 30 yaşından sonra her yıl ortalama yüzde 1 oranında azalır. Bu da erkeklik organının her yıl hacim kaybetmesi anlamına geliyor. 50 yaş ve üzeri erkekler, testosteron miktarının yaklaşık yüzde 25’ini kaybeder. Kanda bulunan bu hormon, 60 yaş üzeri erkeklerin beşte birinde ideal düzeyin dahi altına düşmektedir. Yaşla birlikte testosteron azalınca, kadınlık hormonu östrojenin etkileri görülmeye başlar. Erkeklik hormonu azalınca buna bağlı olarak kas kitlesinde azalma, yorgunluk ve sinirlilik hali gibi belirtiler görülür. Etkisi artan östrojen hormonu erkekleri daha sakin bir duygu durumuna sokabilmektedir.

Kızları etkilemenin yolları

Yaşla birlikte testosteronun azalmasıyla küçülen penis, erkeklerin cinsel yaşamdan uzaklaştırabilmekte, özel hayatında ciddi psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Her yüz erkekten ortalama yarısının penis boyundan duyduğu memnuniyetsizlik de dikkate alındığında, yaş ilerledikçe gizli bir mutsuzluk tüm hayatı olumsuz etkilemektedir.

5’te 1’lik Uzama İçin Penisin Gömülü Kısmına İşlem Yapılır

Zamanla küçülen penis ölçülerinin arttırılması için erkeklerin son yıllarda yaptırdığı penis büyütme ameliyatı kalıcı sonuçlar vermektedir. Ameliyatta erkeklerin dış genital organı penisin, alt karın bölgesinde gömülü olan gövdesi dışarı çıkarılarak görünür hale getirilir. Penisin 3’te 1’i gömülüdür. Penisi pelvik bölgesine bağlayan asıcı dokular kesilerek, penis boyunda en az 5’te 1 oranında uzama sağlanır. Bu ameliyat bir defa yapılır. Ortalama 1 ila 1.5 saatte tamamlanır.

Her Erkek Sadece Bir Kez Uzatabilir

Ameliyat alt yaş sınırı 18’dir. Sağlıklı her erkek, penis büyütme ameliyatı yaptırabilmektedir. Genellikle 1 gün hastanede yatış sözkonusudur. Pansuman aralığı 3 günde 1’dir. 1 hafta sonra günlük hayata kaldıkları yerden devam edebilirler. Ameliyat izlerinin iyileşmesi ortalama 3 haftadır. Cinsel ilişkiye 1 ila 1.5 ay sonra girebilir. Ameliyat izi tüylü bölgelere gizlenir. Rahatsızlık vermez. İz vardır ama yıllar içinde ten rengine bürünür. Tam iyileşmenin ardından hastanın görünür penis boyu, en az beşte bir oranında kalıcı olarak uzamış olur.

Penis uzatma ameliyatı işlevsel bir operasyon değildir. Yani, ereksiyon kalitesi, hissetme, idrar yapma üzerinde bir etkisi olmaz. Sadece boyunu uzatır.

Kadınlar ne ister: Bir kadının sizden beklediği 10 şey

Penis kalınlığı için genellikle göbekten alınan yağlar, işlemden geçirildikten sonra kullanılır. Yağ dokusu, penis çevresine orantılı ve yeterli miktarda enjekte edilir. Penis kalınlaştırma işlemi belirli zaman aralıklarıyla tekrar edilebilen bir operasyondur.

Sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle,

KAYNAK: MİLLİYET

Anahtar Kelimeler: penis boyu, penis zamanla küçülür mü, penis büyütme ameliyatı, penis büyültme ameliyatı, penis boyu küçülür mü, penis küçülmesi, Penis Küçülmesi Nedir Ve Neden Olur, penis küçülmesi, penis küçülmesi nedir, penis küçülmesi neden olur

Editör: TUNAHAN ERTAN