Muğla’nın Ula ilçesinde, 3 arkadaşıyla birlikte denize giren Melike Kaya (21), akıntıya kapılarak boğuldu. Kaya’nın ölmeden 4 saat önce can verdiği sahilin fotoğrafını instagram hesabında paylaştığı görüldü.
![](https://ertanhaber.com/wp-content/uploads/2020/08/%C3%B6lmeden-%C3%B6nce-payla%C5%9Fm%C4%B1%C5%9F-gen%C3%A7-k%C4%B1z-bo%C4%9Fularak-%C3%B6ld%C3%BC.jpg)
Olay, akşam saatlerinde Ula ilçesinin dünyaca ünlü turistik mahallesi Akyaka’nın Akçapınar yönüne bakan sahil kısmında meydana geldi. Denize giren Melike Kaya ve kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 arkadaşı akıntıya kapıldı.
Denizden çıkabilmek için mücadele eden arkadaşlar bir süre suda batıp çıkmaya başladı. Sahilde bulunan vatandaşların olayı fark etmesi üzerine cankurtaranlar Kaya’nın 2 arkadaşını kıyıya çıkarttı. Sudaki çırpınışları kesilen Kaya ise gözden kayboldu.
İhbar üzerine bölgeye gelen Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, arama- kurtarma çalışması başlattı. Ekiplerin yoğun uğraşları sonrası Kaya’nın cansız bedenine ulaşıldı. Kaya’nın cansız bedeni otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
4 SAAT ÖNCE PAYLAŞMIŞ
Öte yandan, Melike Kaya’nın olaydan 4 saat önce can verdiği sahilin fotoğrafını instagram hesabından paylaştığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.