![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce9555742e055c658ed2ede/rev-0/raw/s-b156d7d92e39e03feccb3cadde74a10cad6e3c07.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce954b9411cd8b45ae14c00/rev-0/w-500/s-0c1fd0bde935db9da9c06db474a39139902407b5.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce9553242e055c658ed2edc/rev-0/w-500/s-297a8cb39b37f4356ceca9f8a48f189841ac388d.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce9555742e055c658ed2ede/rev-0/w-500/s-bf467d43b1898d4596eab1725f7748dc70d2f19f.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-5ce95519e47da7fe5aa1184b/rev-0/w-500/s-f57bb61235ce1780d992ef7fc1f341fa66a81447.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-5ce955745925655146e8ea41/rev-0/w-500/s-9ff2660c6c3855b84bb6944a9f278fc1af340368.jpg)
Bakımını üstlendiği Tombi'nin de karne gününü beklemeden okuldan ayrılmak durumunda kaldığını söz eden İvaşcu, doktora yapmak için gelecek ay İsviçre'ye gideceğini, mesleğini bırakacağını anlattı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce954d942e055c658ed2ed6/rev-0/w-500/s-db021c4b58aa4a6ed069a8e6bc62adfe45c7653c.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-5ce954f7e47da7fe5aa11849/rev-0/w-500/s-52431af32a9e10a6f3ff59698f2bcec0fb48ba00.jpg)
"Çocuklar ile Tombi ortasında inanılmaz bağ oluştu. Tombi'den evvel de onlar etrafa, hayvanlara, tabiata hassastı ancak Tombi'den sonra bu hassaslık arttı. Her gün yaptığımız, alışkanlık haline gelmiş şeyler var. Oynadığımız oyunlar var. Çocuklar çok seviyor. Tombi'yi her sabah karşılıyorlar, onun mamasını, suyunu veriyor, yerini hazırlıyorlar. O da tıpkı bir öğrenci üzere onlarla birlikte ders dinliyor, derslere katılıyor. Çocukları güldürüyor, eğlendiriyor, onlara huzur veriyor. Bunlar bize Tombi'nin kazandırdığı şeyler. Bu yıl 4. sınıf olduğumuz için biz çocuklarla mezuniyet yapıyoruz. Doğal olarak Tombi de mezun olacak. Onun için de mezuniyet merasimi düzenledik. Ben yükseköğrenim için yurt dışına gideceğim. Bu yüzden fizikî bir ayrılık olacak. Asla duygusal bir ayrılık olmayacak. Lakin bu fizikî ayrılık hem çocuklara hem bana çok güç geliyor."
![](https://img-s1.onedio.com/id-5ce959b1e1129ae046759a24/rev-0/w-500/s-c106313b664ffd8d4f3dc79a4932d6cfd25c8a4a.jpg)
Tombi ile oyun oynamaktan büyük keyif aldığını belirten Kerem, "Çok tatlı bir kediydi. Ondan ayrılacağım için çok mutsuzum. Öğretmenimi arayacağım Tombi'yi görmek için, imajlı konuşabiliriz." dedi.
Öğrencilerden Muhammet Buyruk Bayram da çok üzücü bir an yaşadıklarını söz ederek, şunları kaydetti:
"Tombi'yi çok seviyorduk. Bizim için çok ağır. Onunla dursaydınız siz de üzülürdünüz. O bizim için her şeydi. Onu çok özleyeceğiz. Onu görmek hedefiyle üniversiteyi okumak için İsviçre'ye gitmeyi düşünüyorum."
Öğrencilerden Tuana Tuntar ise geçen yıl Tombi'nin sınıfa geldiği gün yaşadığı memnunluğu aktararak, "Ama artık mezun olacağız ve Tombi'yi kaybedeceğiz diye çok korkuyorum." dedi.