Milli Eğitim Bakanlığı, Habertürk televizyonunun yüz yüze eğitimle ilgili genelgesini yalanladı, tarih henüz netleştirilmedi

Milli Eğitim Bakanlığı, Habertürk televizyonunun yüz yüze eğitimle ilgili genelgesini yalanladı, tarih henüz netleştirilmedi

SAHİBİNDEN.COM İLANA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Haberler.com’un ulaştığı Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Habertürk televizyonunun son dakika olarak geçtiği yüz yüze eğitim ile ilgili genelgenin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Habertürk televizyonunun son dakika olarak duyurduğu “yüz yüze eğitim” ile ilgili genelgeyi yalanladı. Haberler.com olarak ulaştığımız bakanlık yetkilileri, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve yüz yüze eğitimin hangi tarihte ve şartlarda yapılacağının netleşmediğini açıkladı.

Söz konusu iddiada; 8. ve 12. sınıfların 21 Eylül‘de okula başlayacağı, 21 Eylül’den 3 hafta sonra tüm kademelerin açılması planlandığı koşullar uygun olursa 1. ve 2. sınıfların başlatılması da sağlanacağı ifade edilmişti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN TARİHİ VE HANGİ ŞARTLARDA YAPILACAĞI NETLEŞMEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarının aktardığı bilgiye göre söz konusu iddianın gerçeği yansıtmadığı ve yüz yüze eğitimin hangi tarihte ve şartlarda yapılacağının netleşmediği belirtildi.

MEB’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan, söz konusu iddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Kamuoyunun Bilgisine, 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitimle ilgili hangi sınıfların aşamalı ve seyreltilmiş olarak okula başlayacağı henüz netlik kazanmamıştır. Konuyla ilgili Bakanlığımız kaynakları dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
Başa dön tuşu