Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Malatya’ya 246 milyonluk yatırım

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Devletin Doğu Anadolu bölgesine yatırımı pandemi sürecinde de sürat kesmedi. Bölgenin ihracat başkanı Malatya’nın ticaret faaliyetlerini daha da hareketlendirecek 2,5 milyon yolcu kapasiteli havalimanı terminal binası için birinci adım atıldı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen imal ihalesi sonuçlandı.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mevzuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez Karar İdare Konseyi Üyesi(MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Organize Sanayi Bölgeleri ile kaliteli işgücü yaratmaya devam eden ve Türkiye iktisadına değerli katkı sağlayan Malatya’da, havayolu ulaşımına yönelik yolcu talebinin giderek yükseldiğini ve mevcut terminalin kapasitesinin yetersiz olduğunun tespit edildiğini kaydetti. 

MEVCUT TERMİNAL BİNASININ YANINA YAPILACAK

 

 

Yeni havalimanı terminal binasının kent ve bölge için değerli bir hizmeti yerine getireceğini belirten Çalık, “Malatya’mıza yaklaşık maliyeti 246 milyon lira olan 26 bin 765 metrekare büyüklüğünde 2,5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binasını kazandırıyoruz. İmal ihalesi sonuçlandı ve yüklenici firma önümüzdeki günlerde şantiyesini kurarak mevcut terminal binasının yanında inşaat çalışmalarına başlayacak” dedi. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İMALİ 2022 YILINDA BİTECEK

İnşaatının 2022 yılı sonunda tamamlanacağını söz eden Öznur Çalık, “Sadece terminal binası yapmakla kalınmayacak; 2 bin 495 metrekare büyüklüğünde Isı ve Güç Merkezi Binası, 112 metrekare Apron Bariyer Binası, Havalimanı Giriş Nizamiye Binası, Havalimanı İç Temas Yolları, otopark, arıtma tesisi ve 48 bin 900 metrekarelik Apron ve Yer Hizmetleri Araç Sahası’da inşa edilecek ve iki yıl içerisinde hizmete girecek inşallah” diye konuştu. Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’e de teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.