Koronalı mahkum hastanenin havalandırmasından kaçarak firar etti, sahilde yakalandı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir hastanede koronavirüs tedavisi gören mahkum, elinden yatağa bağlı kelepçeden kurtularak havalandırmadan kaçtı. Firar eden mahkum kısa süre sonra yaya olarak ilerlediği sırada peşine düşen ekipler tarafından yakalandı.

Dün saat 18.30 sıralarında hastanenin 7. katındaki koronavirüs servisinde bir süredir tedavi gören Alanya L Tipi Ceza İnfaz Kurumu hükümlüsü Tamer B. (38), odada kimsenin olmadığı sırada elinden yatağa bağlı kelepçeden kurtularak kaçtı.

HAVALANDIRMADAN KAÇMIŞ

Tamer B’nin odada olmadığını fark eden jandarma ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Güvenlik kamerası görüntüsünde havalandırmadan kaçarak 5. katta indiği ve buradan firar ettiği anlaşılan Tamer B’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

SAHİLDE YAKALANDI

Olaydan 1 saat sonra ekipler, hastaneye 2 kilometre mesafe uzaklıktaki Tosmur Mahallesi’nde bulunan sahil yolunda yaya olarak ilerleyen Tamer B’yi yakalayarak gözaltına aldı. Firari mahkumun işlemlerinin ardından yeniden cezaevine gönderildi. Tamer B’nin cezaevindeki odada izole şekilde tedavisinin devam edeceği belirtildi.

Diğer yandan Tamer B’nin ‘uyuşturucu madde ticareti’ suçundan 2 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla cezaevinde hükümlü olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir